Портал освіти. Розробка уроку на тему "Життя священна" (4 клас, світська етика) «Не роби іншим того, що

Людмила Кузнєцова
Конспект уроку по орксе «Життя людини - найвища моральна цінність»

Життя людини - найвища моральна цінність

мета:

формування поняття життя, як вищої моральної цінності

завдання:

особистісні

Розвивати самостійність і особисту відповідальність за свої вчинки на основі уявлень про моральних нормах;

Розвивати уміння оцінювати свою поведінку, нести відповідальність за свої вчинки;

Формувати шанобливе ставлення до інтересів, цінностям, Свободу інших людей.

метапредметние

Розвивати комунікативні навички та навички співробітництва в процесі групової роботи;

Формувати готовність слухати співрозмовника, вести діалог, визнавати можливість існування різних точок зору і права кожного мати свою власну позицію;

Розвивати уміння виділяти головне в тексті відповідно до навчального завданням;

предметні

Створити умови для усвідомлення, розуміння і прийняття учнями таких цінностей, як моральність, Милосердя в людського життя.

устаткування: Презентація до уроку, Матеріал, необхідний для роботи в групах

Хід уроку

I. Мотивація

Хлопці, наш урокми почнемо з перегляду відеофрагмент з притчі

про цінностях життя. ілі1000 кульок

Подивіться і подумайте про що сьогодні на уроці піде мова.

Про що піде мова на уроці? (про життя)

Що зрозумів людина про життя? (Відповіді)

Що символізували кульки? (тиждень життя)

Ви бачили, що кількість кульок зменшувалася дуже швидко, так і життя людини, Дуже швидко проходить.

II. Актуалізація і пробне навчальний дію

Відкрийте підручник і прочитайте тему уроку.

Назвіть цінності, Які ви знаєте. відповіді дітей

Прочитайте в підручнику

Подивіться на дошку і виберіть, що для вас є цінністю в житті.

Благородство, комп'ютер

доброзичливість, мобільний телефон

мужність, дорогі іграшки

справедливість, гарний одяг

чесність, машина

Хто з 1 стовпчика, хто з 2?

І так, ми побачили, що у кожного людини є свої цінності життя.

А хто скаже, в чому відмінність цінностей 1 стовпчика від 2

цінності, Які можна купити називаються матеріальні, а в 1 стовпчику цінності, Які не купиш, вони повинні бути в душі у людини, такі цінності називаються духовні.

Прочитайте в підручнику, що ми дізнаємося сьогодні на уроці?

сьогодні на уроціми будемо говорити про цінностях, Дізнаємося, що ж є найвищою цінністю і як цю найвищу цінністьзахистити і зберегти.

III. Цілепокладання і побудова проекту виходу зі скрути

Яку мету нам потрібно поставити?

Дізнатися, які життєві цінностінайбільш значущі для людини?

Зрозуміти, за що люди люблять життяі в чому виражається любов до життя.

Зрозуміти, для чого треба жити, яка життя цінне.

Де ми можемо знайти інформацію по нашій темі?

Працювати по темі і досягати поставлених цілей ми будемо про питань, які дані на дошці,

Включення в систему знань і повторення

Робота з підручником с. 60.

Читання дітьми тексту - робота по групам (Знайти відповіді на питання)

1 група 1-2 абзац

а) Що ми цінуємо в життя? яка головна цінність?

б) Яка життя особливо цінна? Хто повинен зробити життя такої?

2 група 3-4 абзац

в) Чи може бути цінної нещасливе життя? Що вона нам дає?

г) Що головне в життя для людини?

3 група 5-7 абзац

д) Від чого залежить щастя батьків?

е) Хто дбає про здоров'я людей в старості?

ж) Чому? Поки не відповідаємо

4 група працює з «Мудрими думками»

Знайдіть головні слова, які вказують на життєві цінності.

Перевірка роботи з питань. Вибіркове читання.

які цінностінайбільш значущі для людини?

моральнесуспільство можна побудувати на духовній основі, але і матеріальна сторона теж важлива, але тільки вона повинна бути другорядна.

За що люди люблять життя?

яка життя цінне?

Потрібно жити так, щоб поруч з вами було добре оточуючим.

(Відеоряд)

Кого з цих людей ви знаєте?

Що вони подарували людям?

А що отримали натомість? (Визнання людей, вдячність)

кожен людина, Поки живе, дарує людям радість і отримує радість від людей?

А зараз повернемося до наших цінностям, ВОЗЬМИТЕ листочки подумайте, якщо змінилося ваше думка про Цінності життя, Можете її змінити.

V. Первинне закріплення.

Розділитися на 4 групи для створення творчих міні проектів:

А) Проект «Словничок цінностей» -Распределіть цінності в два стовпчика

Б) Проект «Сторінка мудростей»-Вибрати прислів'я і приказки в яких йдеться про життєві цінності, Працюють з висловлюваннями великих людей.

В) Проект «Літературна сторінка»-Проаналізувати і співвіднести літературні твори і життєві цінності.

Г) Проект « Життєві цінності нашого класу» .- проаналізувати цінності нашого класу

захист проектів

У нас залишився останній питання

ж) Чому життя людини має особливу цінність?

Перегляньте текст підручника. Який уривок ви б взяли в якості висновку по уроку? (Останній абзац)

Зачитайте його вголос.

чому життя є найвищою цінністю?

Життя кожної людини- джерело його радості, щастя, творчості. Вона є недоторканною. Ніхто не має права позбавити життя іншої людини. За це передбачено найсуворіше покарання в будь-якій країні

VI. рефлексія

Д. З. Пошукайте і почитайте матеріал на дану темув інших джерелах інформації.

Подумайте і проаналізуйте ваші життєві цінності.

Попрацюйте з питаннями стор 61

І на закінчення хочу розповісти вам ще одну притчу (Слайд №25)

В одних зборах засперечалися, що на світлі для людини найгірше. Хто говорив - хвороби, хто говоріл- смерть, хто говоріл- бідність. Багато всякого було сказано. запитали мудреця:

А ти що думаєш?

Погано, коли не збуваються то, чого хочеш, - відповів Мудрець. - Але куди гірше, коли збувається те, чого не хочеш, - подумавши, додав він. Нехай у вашій життя збувається тільки те, Чого ви хочете і бажаєте і нехай ваші бажання спираються на справжні, а не уявні цінності.

Публікації по темі:

Спортивне змагання для дітей старшої групиїхніх бабусь, дідусів присвячений Днюлітньої людини. Мета: зміцнення взаємин.

Презентація «Головна цінність будь-якої людини - це здоров'я!»Головна цінність будь-якої людини-це здоров'я! Гарне міцне здоров'я дозволяє домагатися багатьох серйозних цілей, в той час як слабке.

Конспект уроку мистецтва «Створення моделей предметів побутового оточення людини. Мамин хустку »муніципальне бюджетне загальноосвітній заклад«Середня школа №1 ім. М. М. Пришвіна »Конспект уроку мистецтва« Створення моделей.

Конспект уроку по Орксе в 4 класі «Милосердя - закон життя»Конспект уроку по ОРКСЕ модуль «Основи світської етики» Тема: Милосердя - закон життя. Мета: створити умови для ознайомлення з поняттями.

Світ природи і людини. Конспект уроку у 2 класі навчаються з ОВЗ «Як і на якому транспорті їхати»Тема уроку: Як і на якому транспорті їхати. Мета уроку: Закріплення знань дітей про різних видахтранспорту, їх призначення, способи пересування ;.

Шутова Ельвіра Валерьяновна
Посада:учитель початкових класів
Навчальний заклад:МОУ "Новоігірменская ЗОШ №3"
Населений пункт:р.п. Нова Игирма Іркутська обл
Найменування матеріалу:методична розробка
Тема:Презентація до уроку по ОРКСЕ "Життя людини - найвища моральна цінність"
Дата публікації: 28.08.2017
розділ:початкову освіту

МОУ «Новоігірменская ЗОШ №3»

вчитель початкових класів

Шутовва Е.В.

Життя людини

Життя людини

- вища

- вища

моральна

моральна

цінність

цінність

людина народжується

Життя свою творити.

Людина народжується,

Щоб ПРОСТО ЖИТИ!

Що ми цінуємо в

життя? яка

головна цінність?

Яке життя

особливо цінна? хто

повинен зробити

життя такий?

О. С. Пушкін - поет

Ю.А.Гагарін- космонавт

Анна Курнікова -

тенісистка

А. Б. Пугачової - співачка

М. В. Ломоносов -

поет і вчений

давньогрецький лікар

Вони подарували людям свій

Вони подарували людям свій

талант, знання, творчість

талант, знання, творчість

Що головне в житті для людини?

Від чого залежить щастя батьків?

Хто дбає про здоров'я людей в старості?

Чому життя людини має особливу

цінність?

Щоб цінувати життя будь-якої людини треба

дотримуватися золотого правила

моральності.

«(Не) роби по

відношенню до інших так,

як ти (не) хотів би,

щоб вони жили згідно з

відношенню до тебе ».

Приблизно 2 з половиною тисячі років тому в

Гімалаях жив

якого

«Просвітлений». Він був царевичем, але залишив

своє царство, щоб подорожувати. Дізнаючись світ,

він пізнав багато горя і зла серед людей. Будда

захотів навчити людей бути щасливими, показати

їм шлях до щастя. Будда вважав, що на щастя

потрібно йти

по дорозі добрих думок, добрих

слів і добрих справ.

Будда вчить нас:

"Не роби

іншим того,

що сам вважаєш

злом ».

Приблизно в той же час в

царстві Лу в Китаї жив великий

філософ Конфуцій (або вчитель

Кун). Він теж хотів навчити людей

правильно жити, не здійснювати

помилок, не робити зла. він

говорив, що хоче домогтися того,

«Щоб люди похилого віку жили в спокої, все

друзі були вірними, а молодь

любила старших ».

Конфуцій говорив:

«Тільки добро веде до щастя».

В Індії існує віра в те, що

колись давним-давно там народився

перша людина Ману - первопророк,

прабатько людей. Він довго жив і у нього

були діти, внуки, правнуки. Він був дуже

мудрий і, щоб навчити людей жити по

правді, правильно, він написав книгу,

яку називають «Закони Ману».

Сенс законів Ману:

«Не роби іншим того, що

завдало б біль тобі ».

В існуючому колись

державі юдея, і для

іудейського народу був

вождь - Мойсей. вони

поважали і шанували його за те,

що він звільнив їх, повів

з єгипетського рабства. під

час шляху (при

звільнення) іудеї і

Мойсей випробували багато

труднощів, але їм допомагав

Бог. Саме в дорозі на горі

Мойсей отримав від Бога 10

заповідей, за якими

повинні жити люди.

Десять Заповідей Божих.

1. Я є Господь Бог твій, і немає інших богів, крім

Мене.

2. Не сотвори собі кумира і всякої подоби; НЕ

вклоняйся їм і не служи їм.

3. Не поминай імені Господа Бога твого всує.

4. Шість днів працюй і роби всю працю свою, а

сьомий - субота - є день відпочинку, який

присвяти Господу Богу твоєму.

5. Шануй батька твого і матір, та будеш благословенний

на землі і довголітній.

6. Не убий.

7. Не чини перелюбу.

8. Не вкради

9. Не свідчи неправдиво.

10. Не пожадай нічого чужого.

Я люблю тебе життя,

Я люблю тебе життя,

Що само по собі і не ново.

Що само по собі і не ново.

Я люблю тебе життя,

Я люблю тебе життя,

Я люблю тебе знову і знову.

Я люблю тебе знову і знову.

Ось вже вікна запалилися,

Ось вже вікна запалилися,

Я крокую з роботи стомлено.

Я крокую з роботи стомлено.

Я люблю тебе життя,

Я люблю тебе життя,

І хочу, щоб краще ти стала.

Люби своє життя!

Люби своє життя!


Щоб подивитися презентацію з картинками, оформленням і слайдами, скачайте її файл і відкрийте в PowerPointна своєму комп'ютері.
Текстовий вміст слайдів презентації:
Урок основ світської етики «Життя протікає серед людей» Презентацію подготовілаЧернишова Людмила Миколаївна Завдання уроку: Наше життя протікає серед людей.Что важливо зрозуміти в зв'язку з цим? Що говорили про це мислителі минулого? Як нам будувати відносини з оточуючими нас людьми? Що є головним у взаємодії з ними? Марк аврелійЛюді народжені один для одного. Йоганн Вольфганг гётеЛішь в людях себе пізнати здатна людина. Лев николаевич толстойВсякій людина знає, що йому потрібно робити не те, що роз'єднує його з людьми, а то, що з'єднує його з ними. Вальтер скоттЕслі люди не навчаться допомагати один одному, то рід людський зникне з лиця Землі ... Який висновок можна зробити з цих висловлювань? Тільки у взаємодії з людьми ми пізнаємо себе. Допомагаючи іншим і поєднуючи свої думки і дії, ми зміцнюємо моральні відносини з іншими людьми. Клод Адріан гельвеційЛюді не народжуються, а стають тими, хто вони є. демокрітХорошімі люди стають більше від вправи, чим від природи. Абдурахман джаміЛучшій серед людей той, хто приносить більше користі іншим. Бенедикт спінозаЛюдям корисніше за все робити те, що сприяє ЗМІЦНЕННЮ ДРУЖБИ. Підіб'ємо ітогВажно визначити не тільки, КИМ ти хочеш стати в житті, а головне - ЯКИМ ти хочеш стать.Чтоби стати хорошою людиноюі приносити користь людям, необхідна душевна треніровка.Нужно прагнути робити добрі вчинки, зміцнювати дружні відносини з людьми. Давайте подумаємо ... Чого ми не повинні допускати у взаєминах з людьми, поважаючи їх і себе? Жан де лабрюйерЛюді занадто мало дорожать випадком доставити радість ближньому. Генріх маннЛюді ... не навчилися поважати самих себе, а значить, і життя. Чому потреба приносити радість людям і в той же час поважати себе є важливою якістючеловека ??? Тому, що в цьому найбільш сильно проявляється прихильність до іншої людини і почуття власної достоінства.Ето поєднання важливо в будь-яких життєвих ситуаціях !!! Жан-жак руссо: Люди! Будьте людяні! Це ваш перший обов'язок. Будьте такими для всіх станів, для будь-якого віку, для всього, що не чуже людині. Питання для повтореніяО чим змусили тебе задуматися висловлювання великих мислителів? Як ти розумієш слова Гете «Лише в людях здатний пізнати себе людина»? Яку оцінку ти готовий дати своєму прагненню бути краще? Яке завдання ти готовий дати собі, щоб поліпшити відносини з оточуючими тебе людьми ? Домашнє завдання: Напишіть відповідь Жану-Жаку Руссо на його звернення до людей.

мета:

формування поняття життя, як вищої моральної цінності

завдання:

особистісні

Розвивати самостійність і особисту відповідальність за свої вчинки на основі уявлень про моральні норми;

Розвивати уміння оцінювати свою поведінку, нести відповідальність за свої вчинки;

Формувати шанобливе ставлення до інтересів, цінностей, свободи інших людей.

метапредметние

Розвивати комунікативні навички та навички співробітництва в процесі групової роботи;

Формувати готовність слухати співрозмовника, вести діалог, визнавати можливість існування різних точок зору і права кожного мати свою власну позицію;

Розвивати уміння виділяти головне в тексті відповідно до навчального завданням;

предметні

Створити умови для усвідомлення, розуміння і прийняття учнями таких цінностей, як моральність, милосердя в людському житті.

устаткування:презентація до уроку, матеріал, необхідний для роботи в групах

Завантажити:


Попередній перегляд:

Життя людини - найвища моральна цінність

мета:

формування поняття життя, як вищої моральної цінності

завдання:

особистісні

Розвивати самостійність і особисту відповідальність за свої вчинки на основі уявлень про моральні норми;

Розвивати уміння оцінювати свою поведінку, нести відповідальність за свої вчинки;

Формувати шанобливе ставлення до інтересів, цінностей, свободи інших людей.

метапредметние

Розвивати комунікативні навички та навички співробітництва в процесі групової роботи;

Формувати готовність слухати співрозмовника, вести діалог, визнавати можливість існування різних точок зору і права кожного мати свою власну позицію;

Розвивати уміння виділяти головне в тексті відповідно до навчального завданням;

предметні

Створити умови для усвідомлення, розуміння і прийняття учнями таких цінностей, як моральність, милосердя в людському житті.

устаткування: презентація до уроку, матеріал, необхідний для роботи в групах

Хід уроку

I. Мотивація

Показ відеоролика «Притча про цінності життя. 1000 кульок ».

Що зрозумів людина про життя? (Відповіді)

А що ви, хлопці, подумали про своє життя? (У нас ще багато кульок)

Так, у вас ще багато кульок, але треба, щоб кожен був відзначений добром для оточуючих а, значить, радістю.

II. Актуалізація і пробне навчальний дію

Що є цінним для нас з вами в житті? (Відповіді дітей)

А що може бути цінніше за ці цінностей? (життя людини)

Чим цінна для людини життя? (Відповіді)

Чому ми не можемо однозначно відповісти на це питання? (Відповіді)

У кожної людини є свої цінності життя.

Робота з підручником с.60.

Читання дітьми 1,2 абзацу.

III. Цілепокладання і побудова проекту виходу зі скрути

Яку мету нам потрібно поставити, щоб відповісти на це питання?

Дізнатися, які життєві цінності найбільш значимі для людини?

Зрозуміти, за що люди люблять життя і в чому виражається любов до життя.

Зрозуміти, для чого треба жити, яке життя цінна.

IV. Реалізація побудованого проекту

У нашій країні проходили Олімпійські Ігри- 2014 року, Паралімпіада-2014.

Одним з учасників Паралімпіади бувОлександр Шевченко (42 роки, керлінг)

Олександр - син офіцера флоту, в юності вирішив йти по стопах батька, дослужився до капітана-лейтенанта ВМФ. За час служби встиг обійти півсвіту на військовому кораблі і кращого для себе не бажав. З кожним роком Олександр наближався до мети - дослужитися до звання батька, капітана першого рангу. Але в один день все зупинилося.

Перевищив швидкість і не впорався з керуванням, - згадує Олександр. - Машина перекинулася ...

Діагноз - травма хребта. Інвалідний візок на все життя.

Але Шевченко - військовий. На цей раз віддавати накази довелося самому собі. Перший - не втрачати надії одного разу встати на ноги. Зробити все для досягнення цієї мети. А потім з'явилася і друга - виграти домашню Паралімпіаду. Виникла вона вже після того, як одного разу Олександр побачив по телевізору змагання з керлінгу.

У 2006-му році він вперше вийшов на льодову доріжку, через три роки отримав звання майстра спорту.

У нас і звичайний керлінг ще не сильно прижився, не кажучи вже про керлінгу на інвалідних візках. Проте, російська команда, членом якої є Олександр Шевченко, вже встигла стати чемпіоном світу два роки тому. У паралімпійського керлінгу є кілька особливостей, але в чому він точно не поступається звичайному, так це в видовищності. Не дарма, напевно, Олександр Шевченко сказав, що виступати на домашніх іграх буде страшно ... цікаво. Страх цій людині невідомий, це він уже довів.

Які цінності були в Олександра до аварії? (Відповіді)

Як змінилася його життєва позиція після аварії?

висновок: читання 3 абзацу підручника

Робота з ілюстраціями. С. 60-61

Хто людині вибирає роботу, заняття, захоплення, друзів?

Чого досягає вчитель?

Чим займається лаборантка? Зварювальник? Прикордонник? Хто дбає про людину, тільки починаючому життя?

висновок: Читання дітьми 4 абзацу

«Кукушка» (Ненецька казка)

Ось що було. Жила на землі бідна жінка. Було у неї четверо дітей. Чи не слухалися діти матері. Бігали, грали на снігу з ранку до вечора.

Повернуться до себе в чум, цілі кучугури снігу на пімах натащат, а мати прибирай. Одяг промочат, а мати - суші.

Важко було матері.

Ось один раз влітку ловила мати рибу на річці. Важко їй було, а діти їй не допомагали.

Від такого життя, від роботи важкої захворіла мати. Лежить вона в чумі, дітей кличе, просить:

Дітки, води мені дайте. Пересохло в мене горло. Принесіть мені водички.

Не один, не два рази просила мати. Не йдуть діти за водою.

Старший каже:

Я без пімов. Інший каже:

Я без шапки. Третій каже:

Я без одягу.

А четвертий і зовсім не відповідає. Сказала тоді мати:

Близько від нас річка, і без одягу можна за водою сходити. Пересохло у мене в роті. Пити хочу!

Засміялися діти, з чума вибігли. Довго грали, в чум до матері не заглядали. Нарешті захотів старший є - заглянув в чум.

Дивиться він, а мати посеред чума варто. Варто і малиці надягає.

І раптом малиця пір'ям покрилася. Бере мати дошку, на якій шкури Скобля, і дошка та хвостом пташиним стає.

Наперсток залізний дзьобом їй став. Замість рук крила виросли.

Обернулася мати птахом і вилетіла з чума. Закричав старший син:

Брати, дивіться, дивіться, відлітає наша мати птахом!

Тут побігли діти за матір'ю, кричать їй:

Мама, ми тобі водички принесли. Відповідає їм мати:

Ку-ку, ку-ку! Пізно, пізно. Тепер озерні води переді мною. До вільним водам лечу я.

Біжать діти за матір'ю, звуть її, кухлик з водою їй простягають.

Менший синок кричить:

Мама мама! Вернись додому! Водички на! Попей, мама!

Відповідає мати видали:

Ку-ку, ку-ку, ку-ку! Пізно, синку, не повернуся я. Так бігли за матір'ю діти багато днів і ночей - по камінню, по болотах, по купинах.

Ноги собі в кров поранили. Де пробіжать, там червоний слід залишиться.

Назавжди кинула дітей мати-зозуля. І з тих пір не в'є собі зозуля гнізда, чи не вирощує сама своїх дітей.

А по тундрі з тієї самої пори червоний мох стелиться.

Чому мати кинула своїх дітей? (Відповіді)

Чим цінна життя будь-якої людини для близьких людей? (Відповіді)

висновок : Читання 5 абзацу підручника

Читання тексту підручника до останнього абзацу (відеоряд)

Життя людини - це щастя спілкування з людьми, щастя споглядання краси навколишньої природи, щастя вивчати, відкривати світ, створювати, творити нове, потрібне людям. Кожна людина радіє, вчиться, дивується, робить великі і маленькі відкриття для себе і для людей.

Кого з цих людей ви знаєте?

Що вони подарували людям?

А що отримали натомість? (Визнання людей, вдячність)

А що було б, якби їх життя обірвалося в ранньому дитинстві? (Відповіді дітей)

Цей ряд можна продовжити більш знайомим: мама, брат, однокласник, сусідка, вчителька. Що вони подарували вам?

Кожна людина, поки живе, дарує людям радість і отримує радість від людей?

динамічна пауза

Гра з психологічним змістом «Тріски на річці»

Закривши очі, ми віримо в диво і довіряємо світу наше життя ...
І якщо Ви хочете, щоб інші довіряли Вам, Ви повинні відчувати, що можете довіряти їм навіть із закритими очима. Навіть коли падаєте.
Учасники встають в два довгі ряди обличчям один до одного. Відстань між учасниками має бути трохи більше однієї витягнутої руки. Всі діти це вода однієї річки. Тепла, розуміюча, ласкава. По річці по черзі пливуть тріски (діти, починаючи з будь-якого краю). Вони самі вирішують, як вони будуть рухатися: швидко чи повільно, прямо або кружляючи, і т.д. Бажано друзкам закрити очі. Вода повинна допомогти друзкам знайти дорогу. Всі по черзі проходять крізь річку і встають в кінці строю. Важливо, щоб діти не відпихували тріски, а дбайливо передавали.

V. Первинне закріплення

Розділитися на 4 групи для створення творчих міні-проектів:

А) Проект «Я вибираю життя! А ти?"

Б) Проект «Життя прекрасне!» (поетичні мініатюри)

В) Проект «Дерево мудрості»Робота біля дошки. З долоньок, на яких написані афоризми про життя і життєві цінності, викладається Дерево Мудрості

Г) Проект «Секрети Щастя».

захист проектів

VI. Включення в систему знань і повторення

Перегляньте текст підручника. Який уривок ви б взяли в якості висновку по уроку? (Останній абзац)

Зачитайте його вголос.

VI. рефлексія

- За що люди люблять життя? У чому виражається турбота про збереження життя? Хто може відповісти?

Поет К. Ваншенкин написав слова для пісні «Я люблю тебе, життя». Їх знають всі дорослі люди.

Я люблю тебе життя,

Що само по собі і не ново.

Я люблю тебе життя,

Я люблю тебе знову і знову.

Ось вже вікна запалилися,

Я крокую з роботи стомлено.

Я люблю тебе життя,

І хочу, щоб краще ти стала.

(Звучить фрагмент пісні)