Laadige alla esitlusnurgad. Ettekanne tunniks "Nurk. Nurkade tüübid" (2. klass) Hariduskompleks "Venemaa kool". IV. Töö uue materjali kallal
Esitluste eelvaate kasutamiseks looge endale Google'i konto (konto) ja logige sellele sisse: https://accounts.google.com
Slaidiallkirjad:
1 2 3 4 Ajaühik 2. Massiühik 3. Sajandi osa arvust 4. Segmentide pikkuse mõõtmise vahend M INUT A G R A M M P R O T E N T L IN E J K A IIII I IIII I IIII I IIII I IIII I IIII I IIII I IIII I IIII I IIII I IIII I IIII I IIII I 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Gramm
sirge tala segment
Kuidas see näitaja tekkis?
Nurk on kuju, mis on moodustatud kahest kiirgusest, mis väljuvad ühest punktist. O A B AOB Nurga külg Nurga ülaosa
Nurga tähistamise märgi võttis kasutusele 18. sajandil prantsuse matemaatik Pierre Erigon Erigon, kes kasutas märki õige nurga tähistamiseks
Kasutage märki "", et kirjutada üles näidatud nurgad, märkida nende küljed ja tipud. M O K A B S Kui täitsite ülesande õigesti, siis olete kirja pannud: KELLE: OK ja OM - küljed KES O - ülaosa KES SINU: AB ja AC - küljed SINA A - ülaosa SINU
Vaadake joonist tähelepanelikult. See näitab punkte, mis kuuluvad ABC -le ja ei kuulu ABC -le. Niisiis, punktid P, E, D, K kuuluvad ABC, punktid M, O ei kuulu ABC ja punktid P, K asuvad külgedel ABC. A B S R K E D M O
Vaadake hoolikalt joonist ja nimetage punktid, mis kuuluvad ROD -le ja ei kuulu ROD -le. Kui täitsite ülesande õigesti, olete nimetanud punktid: Punktid T, A, B, C, K kuuluvad ROD -i. Punktid M, H ei kuulu ROD -i. R O D T S V A N K M
A = B A B A C A
Võrdsed nurgad, kui kattuvad, langevad kokku Kui üks nurk asetatakse teise peale ja need langevad kokku, on need nurgad võrdsed või
TERAV BLUNT OTSE PIKENDATUD
О А В Kaks üksteist täiendavat tala moodustavad pöördenurga
Vaadake joonist tähelepanelikult. Kirjutage nurgad üles kasvavas suurusjärgus. Kui täitsite ülesande õigesti, lasete selle kirja panna: AVD, OS ROS, MKE K M E R O S V A D
Tund 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Nurk О О P T T R T T P О О 12 3 9 6 1 2 11 10 5 4 7 8 Määratlege nurgad, millest moodustuvad kellad. KONTROLLI O - TERAV P - OTSE T - BLUNT P - PIKENDATUD
Teemal: metoodilised arengud, ettekanded ja märkmed
Ettekanne "Siinus, koosinus, täisnurkse kolmnurga terava nurga puutuja"
See ettekanne uurib teooriat teemal "Siinus, koosinus, täisnurkse kolmnurga terava nurga puutuja" ....
Geomeetria tund 7. klassis teemal "Kolmnurga nurkade summa." Praktilisel viisil saate teada, millega võrdub kolmnurga nurkade summa. Õpetage õpilasi ülesannete lahendamisel rakendama õpitud teoreemi ...
Lühike illustreeriv esitlus koolis õpitud planimeetria peamistest teoreemidest ja valemitest. Lisaks teooriale sisaldab esitlus mitmeid graafilises vormis ülesandeid teadmiste ja meele realiseerimiseks ...
Teema: Süstimine. Nurkade tüübid. (Õpik "Matemaatika 2. klass, 2. osa
Eesmärgid: kujundada ettekujutus nurkade tüüpidest; parandada arvutusoskust ja probleemide lahendamise võimet, arendada loogilist mõtlemist. Soodustada õpilastes ärikoostöö suhet (üksteisele hea tahe, austada teiste arvamust, osata sõpru kuulata), täpsust, sisendada huvi teema vastu.
Plaanitud tulemused:õpilased õpivad nurgamudelit kasutades määratlema nurkade tüüpe (teravad, nürid, sirged); geomeetriliste kujundite tundmine; kontrollige liitmis- ja lahutamistoimingute õigsust; seletada ja põhjendada probleemi lahendamise tegevust; jälgida ja hinnata oma tööd ja selle tulemusi.
Varustus: lastele - joonistusruut, täisnurkse mudeli leht, nurkadega kaart, loendamisraamat... Õpetajale - esitlus, projektor, dokumentaalkaamera ja näidis lahendatud näidetest, ruut, märgid "Nurga tüübid", "Nurga osad", joonise joonistamine.
Tundide ajal.
Etapid:
Õpetaja tegevus
Õpilaste tegevused
Märge
I. Organisatsiooniline hetk.
Tingimuste loomine õpihuvi säilitamiseks.
Ilmub kauaoodatud kõne
Tund algab!
Milliseid omadusi vajame matemaatikatunnis?
Sa alles õpid, kuid sind võib juba nimetada asjatundjateks, sest sa juba tead ja suudad palju. Ja täna peate vastama paljudele küsimustele, nagu asjatundjatele kohane, samuti õppima midagi uut, sest inimene elab õppides ja õpib midagi uut. Külalised tulid meie õppetundi. Nad tahavad näha, kuidas saate töötada.
(lapsed räägivad õpetajaga)
Laste vastused
(lapsed koos õpetajaga räägivad ja teevad toiminguid)
Ma avan märkmiku
Ja ma panen selle kaldega maha.
Ma, sõbrad, ei varja teie eest:
Hoian käepidemest õigesti!
Ma ei paindu isegi istuma,
Ma hakkan tööle!
(Kirjutame numbri. Lahe töö)
MinaI. Minut kalligraafiat.
260 260
kuidas 2 õigesti kirjutada? 6? 0? Kirjutame rea.
Räägime saadud numbrist
(lapsed ahelas): see arv on kakssada kuuskümmend; see on kolmekohaline; sellel on 2 sada, 6 kümmet 0 ühikut; selle naabrid 259, 261; seda saab naabritelt, kui 259 + 1 või 260-1; selle arvu saab asendada bittingimuste 200 ja 60 summaga; ainult kümneid sellest arvust on 26; ühikuid kokku 260.
Haridus korralikkuseks
MinaI I. Teadmiste aktualiseerimine. Enesemääratlus tegevusele
Õpilaste ettevalmistus ja suhtumine uue materjali tutvustamisse, ratsionaalsete ja intuitiivsete võimete arendamisse
Ei ole vaja paigal seista
Jõudeolekust igav olla
Proovime kõike koos
Õppige midagi uut.
Kõik tähelepanelikud, uudishimulikud
Ees ootavad olulised avastused.
Kooliteadmiste teel
Need viivad kõik eduni!
Selle moto all viime selle tunni läbi. Alustame sellest verbaalne loendamine
A)- Täida laud
Minuend
Lahutamine
Erinevus
Mis on esimeses veerus teadmata? Kuidas sa selle leidsid?
Mis on teises veerus teadmata? Kuidas sa selle leidsid?( Lahutatu leidmiseks peate lahutamisele lisama erinevuse. Lahutatu leidmiseks peate lahutatud väärtusest lahutama.)
B)- lahendada ülesandeid
Aias oli 2 kaske, 4 õunapuud, 5 kirssi. Mitu viljapuud olid aias? (üheksa)
Õde on 9 -aastane, vend 3 -aastane. Kui palju on õde 5 aasta pärast vendast vanem? (6)
V)
Kuidas seda ühe sõnaga nimetada: mis see on? (geomeetrilised joonised). Millisteks 2 rühmaks saab need jagada.(I rühm - on nurki; II rühm - nurki pole.)
Öelge nimi ja rühm, mille soovite kaasata.( Jooniste 1, 3, 5 esimeses rühmas; teises - joonised 2, 4.)
Kuidas nimetatakse geomeetrilisi kujundeid uurivat teadust?(GEOMEETRIA)
Täna kutsub meid matemaatikakuninganna rännakule läbi geomeetria. Reisi eesmärgi väljaselgitamiseks peate lahendama geomeetrilise ristsõna.
G) 1) Sirgjoone osa, millel on algus, kuid pole lõppu. (Ray).
2) Geomeetriline joonis, millel pole nurki. (Ring).
4) Geomeetriline kuju pikliku ringi kujul. (Ovaalne).
Lapsed arvutavad ja näitavad loendusraamatuga vastust
selgitage ja põhjendage probleemi lahendamiseks vajalikke toiminguid
Laste vastused.
Arvutamisoskuste parandamine
Loogilise mõtlemise arendamine
IV. Haridusprobleemi avaldus
Tegevuste planeerimise võime arendamine
Mida arvate: mis on meie tunni teema? Milliseid haridusülesandeid me tunnile seame?
Lapsed vastavad sellele, mida nad tahavad teada: Mis on nurk. Nurkade tüübid.
V. Uute teadmiste avastamine
Tegevusvõimete arendamine
Mõiste "nurk" esmane kinnistamine
Kokkuvõte (vahepealne)
A) Kui paljud teist on igapäevaelus sõna nurka kuulnud? Nurgad ümbritsevad meid igapäevaelus. Too oma näiteid selle kohta, kus meie ümber on nurki. (Vaata ekraani.) Siin on näidatud metallist nurk torude ühendamiseks, kirjatarvete nurk, joonistusruudud, nurgamööbel: laud, diivan.
Alustame uute teadmiste avastamisega.
B)- Mõelge, milliseid tööriistu me tunnis vajame? (joonlaud, kolmnurk, pliiatsid)
Märgi märkmikus punkt ja märgi see tähega O. Joonista punktist O kaks kiirt. Mitu osa on kiired tasapinna jaganud? Varjutage väiksem osa värvilise pliiatsiga.
Mis kuju sa varjutasid? (Süstimine).
Sõnasta definitsioon.
Joonist, mis koosneb punktist ja kahest sellest punktist lähtuvast kiirgust, nimetatakse nurgaks.
Nurk on geomeetriline kujund, mis on moodustatud kahest erineva kiirgusega, millel on ühine päritolu.
Punkt O on nurga tipp. Nurka võib nimetada üksikuks täheks, mis on kirjutatud selle ülaosa lähedale. Nurk O. Kuid ühe tipuga võib olla mitu nurka. Mida siis teha?
Sellistel juhtudel, kui helistate sama tähega erinevaid nurki, siis pole selge, mis nurga all me räägime. Selle vältimiseks võite nurga mõlemal küljel märkida ühe punkti, panna selle lähedale tähe ja määrata nurga kolme tähega, kirjutades alati keskele nurga ülaosa tähistava tähe. Nurk AOB.
Mis on punktist väljuvate kiirte nimed? (Küljed.) Sõnastage määratlus ja näidake pildil külgi. Nurki moodustavaid talasid nimetatakse külgedeks. Talad ОА ja ОВ on nurga küljed.
V) Kas näete ekraanil samu nurki?(Ei) On aeg välja selgitada nurkade tüübid.
1 2 3 4 5
6 7 8
Praktiline töö... Täisnurga mudeli ehitamine.
Nurgad on erinevad, kuid kõigepealt tutvume kõige olulisema nurgaga. Võtke paberitükk. Voldi leht pooleks ja seejärel uuesti pooleks. Joonista voltimisjooned pliiatsiga. Mitmeks osaks sirgjooned tasapinna jagasid? (Neli).
Mitu nurka sa said? (Neli).
Need on spetsiaalsed nurgad. Äkki keegi teab nende nurkade nime? (Need nurgad on sirged.)
Joonista punkt voltimisjoonte ristumiskohale. Märkige üks parem nurk tähtedega. Varju seest värvilise pliiatsiga.
Õige nurga määramine silma järgi ei ole alati mugav. Selleks kasutage ruudukujulist joonlauda. Et teha kindlaks, kas nurk on õige või mitte, peate joondama tipu ja nurga ühe külje ruudu joonlaua tipu ja täisnurga küljega. Leidke sellel oma mudeli abil õige nurk. Kui mudeli küljed langevad kokku ruudu külgedega, siis on see täisnurk.
Harjutus:Õige nurga mudeli abil leidke pildilt täisnurgad ja kirjutage nende numbrid üles.
Jooniselt on näha, et on ka teisi nurki - mitte sirgeid. Kas nurkade suurust on võimalik võrrelda. Igal nurgal on oma nimi.
Teravnurk on nurk, mis on väiksem kui täisnurk. Nürinurk on nurk, mis on täisnurgast suurem.
Kasutage täisnurga mudelit, et teada saada, kas ruudu teised nurgad on õiged. Näeme, et ruudu nurk on väiksem kui täisnurk, mis see siis on?
Kontrollime kolmandat nurka. Me katame goni nurga täisnurga mudeli ja võrdleme seda. Kuidas seda siis nimetatakse? (terav) Niisiis, joonistusruudul on 1 täisnurk ja 2 teravat nurka.
G) Määratleme nurkade tüübid joonistusruudu täisnurga abil. Kui nurga küljed ja ruudu täisnurk langevad kokku, siis milline on nurk? (paremal) Kui nurk on väiksem kui ruudu täisnurk, siis on see ...? (terav nurk) Kui nurk on suurem kui ruudu täisnurk, siis on see nüri nurk.
Milliseid nurki on olemas? (riputage silt üles) Millised on teravad nurgad? Nimetage nürid nurgad.
Laste vastused
Praktiline töö
(Lapsed esinevad ülesanne paarides, siis nimetab üks õpilane oma vastuse, kõik kontrollivad tööd).
Edendada lastes ärikoostöö suhteid (üksteisele hea tahe, teiste arvamuse austamine, sõprade kuulamine),
Vi. Fizminutka
Tervist säästev tehnoloogia
(lapsed räägivad ja teevad harjutusi) Kõik poisid tõusid koos püsti
Ja nad kõndisid kohapeal.
Varvastel venitatud
Ja pöördusid üksteise poole
Istusime nagu vedrud
Ja siis nad istusid vaikselt maha.
Vii. Ankurdamine.
A) Vastavalt õpikule lk 9 №2 ... Mis on näidetel ühist?
Millisteks kaheks rühmaks võib kõik näited jagada? (I rühma näited liitmiseks, II rühm lahutamiseks.)
B) Ülesannete lahendamine nr 5, 6(suuliselt)
C) Test. Lugesin ekraanilt
3) 3.
Lahendage kommentaaridega 1 ja 2 näidet. 3-5 näidet ise. Ristviide - viite vastu (projitseeritakse läbi dokumendikaamera)
õpilane loeb.
Näita: mis kell on ülesanne?
Näita vastust.
Selgitage lahendust
Päeva-öö mäng: lapsed näitavad vastust sõrmedega
Kirjutamise arvutamisoskuse parandamine,
kontrollige liitmis- ja lahutamistoimingute õigsust
Selgitage ja põhjendage meetmeid probleemi lahendamiseks
Kontrollige ja hinnake oma tööd ja selle tulemust
VIII. Peegeldus
Mida uut tunnis õppisite? Millised on nurga elemendid?Mis nurgad seal on?
Millinekas seadsite tunni jaoks kasvatuslikke ülesandeid?
Meie teekond läbi riigi lõpeb geomeetriaga
Mida saate tunni lõpus öelda? Hinda oma tööd: kui oled oma tööga rahul, oled õnnestunud, siis kollane ring. Kui sa natuke eksisid, aga said oma vigadest aru. See on roheline ring. Kui vajate abi mõistmiseks uus materjal seejärel tõstke punane ring üles.
Tulevikus saame matemaatika ja geomeetria tundides palju teada erinevate geomeetriliste kujundite kohta.
Laste vastused
enesehinnang
Hinnake nende tööd ja selle tulemust
Mina X ... D / Z
lk 8 (ave.) lk 9 nr 1, 3.
Hinnangud. Tänan teid töö eest.
- Esitlus matemaatika tunnisse sellel teemal "Süstimine. Nurkade tüübid "
Esitlus tehti
Sobolevoy L.G.,
algkooli õpetaja
MBOU "Keskkool nr 3" Glazov
Mäng "Matemaatika korvpall "
Hästi tehtud!
30 + 7 25 + 5 32 – 12 66 + 4 80 – 7
28 – 10 45 – 45 53 + 7 59 – 9 90 + 9
Mäng "Neljas veider"
Jagage kujundid kahte rühma
Liinid
Hulknurgad
Ristsõna "Geomeetriline"
Geomeetriline kuju, millel on kuju
piklik ring.
Väikseim geomeetriline kuju.
Geomeetriline joonis, millel pole nurki.
Sirge osa, millel on algus
aga lõppu pole.
L On H
K R U G
T O H K A
О В А L
Süstimine Kas geomeetriline kujund, mis on moodustatud kahest erinevast kiirtest
ühise päritoluga.
Nurga tähistus
Punkt O Kas nurga ülaosa.
Talad OA ja OV- nurga küljed.
Terav nurk Kas nurk on väiksem kui täisnurk.
Nürinurk Kas nurk on suurem kui täisnurk.
Mäng "Nad andsid nurgale nime"
ristkülik
____ ruut
kolmnurk
____ ruut
____ ruut
viisnurk
kuusnurk
____ ruut
____ ruut
hulknurk
____ ruut
nelinurk
SYNQUEINE
- 1nimi (mida?)
- 2 omadussõna (millist?)
- 3 tegusõna (mida teha?)
- Pakkumine
- Ühing (sünonüüm)
Praktiline töö
Ehitamine täisnurk
1. Võtke ruut ja pliiats.
2. Tee ring ümber nurga nagu minu pildil.
Ehitame terav nurk
Võtke joonlaud ja pliiats.
Joonista sirgjoon
Ja siis veel üks selline nagu minu oma
Kinnitage ruut. Mida sa arvad?
Kinnitage ruut. Ütle mulle, mida?
Ehitame
nürinurk
Võtke joonlaud ja pliiats.
Joonista sirgjoon
Ja siis veel üks selline
Mul on.
- õppinud
- aru saanud
- õppinud
Kodutöö
- Tulege välja ja joonistage ringide, ovaalide, punktide, kiirte ja nurkade abil erinevaid objekte
(ülesanne albumi lehel täita)
AITÄH TÖÖ eest
Soovin teile loomingulist edu