Презентація казки "Золотоволоска і три ведмедя". Російська народна казка. В одному лісі, в дерев'яному будиночку, жили три ведмеді - ведмідь тато, ведмедиця-мама і маленький ведмедик Мишко. Одного разу ведмедиця. Почнемо нашу подорож в казку

Номінація «Відеоуроки»

мета:формування у дітей навичок культурної поведінки, поваги до дорослих, вміння справедливо оцінювати свої вчинки і дії інших.

завдання:

  1. На основі російської народної казки і казкових героїв навчати дітей оцінювати свої і чужі вчинки.
  2. Закласти основу для навичок культурного поведінки, соціально-громадських норм, поваги до оточуючих.
  3. Прищепити дітям вміння аналізувати чужі вчинки зіставляючи їх зі своїми.

В рамках проекту по духовно-моральному вихованню в дитячому садкув нашій (молодшої) групі проводиться комплекс заходів в даному напрямку. Щоб зацікавити моїх дітей, для наочності та доступного сприйняття ними матеріалу мною була створена ця презентація. Подібна форма роботи сподобалася моїм хлопцям, тому я припускаю серію подібних презентацій.

За допомогою відомих казкових героїв (Колобка і Баби Яги) на прикладі російської народної казки ( «Три ведмеді») діти освоюють норми поведінки в суспільстві, вчаться оцінювати свої і чужі вчинки.

Робота з презентацією включає в себе два етапи:

  1. Демонстрація слайдів, знайомство з героями-помічниками- Колобком і Бабою Ягою.
  2. Обговорення, в процесі показу слайдів, з дітьми дій і вчинків головної героїні.

У презентацію включена система оцінки - ваги, на одній половинки яких розташовуються негативні, а на інший позитивні вчинки.

Я не використовувала цю презентацію як частина якогось заняття. Бесіда з презентацією була проведена скоріше як додатковий захід у духовно-моральному напрямку, як можливість оцінити уявлення дітей з даної теми, їх здатності до діалогу. Я зрозуміла, що подібна робота з моїми малюками (звичайно, на їх рівні) вже можлива.

Інформаційні ресурси:

  • Єремєєв С. В. «Три ведмеді» (за сюжетом однойменної казки Л. М. Толстого)

зображення:

  • http://volmik.blogspot.ru/2012/04/blog-post_09.html
  • http://crosti.ru/pattern/31056/
  • http://photoshablon.ru/news/2009-12-06-1427
  • http://www.dreams4kids.ru/sovremen/kolobok-i-karolina/attachment/colobok-i-cvety/
  • https://www.free-lance.ru/users/schambala/viewproj.php?prjid=869097
  • http://www.3dmir.ru/gallery/work/6725.html
  • http: // mir-skazki.org/skazki_skachat_besplatno.html

Додаток: Презентація.

Світлана Олександрівна Волкова
Презентація «Три ведмеді»

Вчити дітей орієнтуватися в просторі: Біля, під, за, на стільці. Закріпити вміння порівнювати предмети за величиною, довжині, ширині, висоті. Закріпити уявлення розподіл цілого на рівні частини, геометричні фігури.

Закріпити цифри і порядковий рахунок в межах п'яти, а також частини доби.

Розвивати логічне мислення, через усну народну творчість. Виховувати образне сприйняття, самовираження.

Устаткування. шишки; корзинка; кольорові картки до гри на кожного, жовтого, помаранчевого, синього і чорного кольорів; аркуш білого паперу (Квадрат)на кожну дитину;

попередня робота: Закріплюємо частини доби відповідно до певним кольором.

Хід заняття:

Хлопці сьогодні до нас в гості прийшла Маша. Він часто спостерігає за нами, і бачить як в нашому дитячому садку весело. І тому, що ми веселі хлопці Маша запрошує нас в казку. Чи згодні? Перед нами дві доріжки.

Які вони по довжині?

А які вони по ширині? (Коротя, довга, широка, вузька).

З якої доріжці ми швидше потрапимо в казку? (По короткій - широкої). Ходімо по короткій - широкої доріжці. Ось ми і прийшли в казку.

Публікації по темі:

Сучасні діти навряд чи будуть використовувати в своїх іграх порожні дерев'яні котушки від ниток. Але якщо їм знайти застосування і створити героїв.

Комплексне заняття «Три ведмеді» для ясельної групиКомплексне заняття «Три ведмеді» для ясельної групиЦілі: -Вчити дітей уважно слухати казку і дивитися показ настільного театру ,.

Конспект заняття з розвитку мовлення за казкою «Три ведмеді»Конспект заняття з розвитку мовлення «Казка Л. Н. Толстого« Три ведмеді »(перша молодша група) вихователя першої категорії Палеева Тетяни.

Конспект заняття в другій молодшій групі: «Три ведмеді»Мета: Створити радісний настрій,: розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення, уяву. Виховувати у дітей інтерес до казок ..

Мета майстер-класу: підвищення компетентності педагогів в застосуванні театралізованої діяльності в дитячому саду, розвиток фантазії і творчих.

Я працюю в дитячому садку з дітлахами у віці від 2 до 3 років. Діти в цьому віці дуже люблять казки. Я вирішила створити своїми руками.

Свою городню казку в 1 молодшій групі ми вирішили назвати «Три ведмеді». Експозиція розділилася на 3 ділянки: будинок, город, ліс. Городня.

Буду рада, якщо ви залишите свої коментарі про заняття. Як відреагував дитина? Що найбільше сподобалося і запам'яталося? Чи зручний, особисто для Вас (мам, бабусь і педагогів), такий формат підготовки?

А сьогодні, ми продовжуємо грати! Будемо грати за казкою "Три ведмеді".

Нагадаю, що основне я буду викладати тут, на блозі.
А додаткові матеріали будуть перебувати в нашій групі ВКонтакте.
Тому, хто ще не в групі, ласкаво просимо, приєднуйтесь до нас!

Оскільки я проводжу заняття ні з однією дитиною, а в групі (в центрі), я буду писати хлопці.

Будинки, як ви розумієте в мене теж міні-група, і якщо ми граємо, то все разом. Старшим я відводжу, в такому випадку, роль ведучих. І більшість питань по казці вже задаю не я, а старші діти.

Таким чином, ми відпрацьовуємо мовні навички, вміння ставити запитання, вести діалог. Виходять не тільки гри для молодшого віку, але старших дітей - спільні ігри.

Тому дане заняття, і наступні, цілком підійдуть для дітей різного віку. Їх лише потрібно трохи адаптувати.

Почнемо нашу подорож в казку!

1.Возьміте книжку, в якій є казка «Три ведмеді» і прочитайте її дітям.
Якщо у вас є кілька книжок, з різними картинками по цій казці, обов'язково розгляньте картинки спочатку в одній книжці, потім в інших.

2. дидактична гра«Розклади предмети».
* Роздрукуйте в додатку до ігор.
Дорослий: Хлопці, а ви пам'ятаєте, які стільчики були у ведмедів? Давайте кожного ведмедика посадимо на його стільчик.
А ви пам'ятаєте, які були ложки з тарілками? Давайте розкладемо ложки з тарілками на столі. Покладемо кожному ведмедю свій посуд.
А ви пам'ятаєте, які були ліжечка? Давайте покладемо ведмедів на свої спальні місця.

3.Фізкультмінутка.
Дорослий: Де жили ведмеді (в лісі)? У лісі була річка (та)?
Давайте пройдемо по містку через річку! Ходимо по доріжці.
Доріжку можна зробити з підручних матеріалів. Намалювати на великому аркуші ватману (або непотрібного шматка шпалери). Розкласти подушки на підлозі і пройтися по ним. Спорудити місток зі стільців, а під ними поставити тазик з водою або відерце, в якому будуть плавати саморобні кораблики.

4.Смотрім презентацію «Хто такий ведмідь».
* Презентація дана в додатку


5.Сортіруем рукавиці для ведмедиків.
* Рукавиці для роздруківки в додатку.
Для гри нам знадобитися іграшковий ведмедик і рукавиці. Одягніть рукавички на ведмедика.
Дорослий: подивіться наш друг ведмедик, надів різні рукавиці, давайте йому допоможемо, знайдемо кожної рукавиці пару. А давайте подивимося, до якого ведмедю, які рукавиці підійдуть.
Маленькі синочку, великі татові, а середні мамі.
Спочатку, ви просто можете розкласти рукавиці татові-ведмедю, мамі-ведмедю і ведмежаті, розділивши їх на жіночі, чоловічі та дитячі.
Потім, можна розрізати на зображенні рукавиці, щоб можна було підбирати пари.

6.Варім кашу для ведмедиків.
Дорослий: Як варять кашу. Беруть крупу, додають води або молока. Ставлять на плиту і помішують. Вода / молоко закипає і каша набухає. Давайте з вами зваримо кашу.
Гречку кладемо в каструлю, додаємо води. Робимо вигляд, що заважаємо. Потім підміняємо на справжню і говоримо, що зварили кашу. Пробуємо всі разом. Перед дегустацією, говоримо, що каша ще гаряча і потрібно на неї подути. Остудити її. Разом дуємо.

7.Фізкультмінутка
Розповідаємо вірш і повторюємо руху.

Ми потопає, як ведмедик:
Топ-топ-топ!
Ми поплескаємо як ведмедик:
Хлоп-хлоп-хлоп!
Лапи вгору ми піднімаємо,
На інші присідаємо.

8.Сортіруем великі і маленькі іграшки.
Зберіть будинку великі і маленькі іграшки і приготуйте два контейнери.
Дорослий: хлопці, а ви пам'ятаєте, що маленький ведмедик грав маленькими іграшок. Давайте допоможемо йому, розкладемо по контейнерах іграшки. В цей будемо складати великі (показуємо), а в цей маленькі (показуємо).
Коли хлопці розкладуть іграшки по контейнерах, посадіть їх поруч і розгляньте весь вміст контейнерів. Обговоріть кожну іграшку. Припустімо, яка з іграшок, могла бути найулюбленішою для маленького ведмежати і чому.

9. музична грана ложках.
Встаємо в коло. Дітям роздаємо ложки. Згадуємо, як каже Папа-ведмідь (голосно стукаємо ложками голосно), мама-ведмідь (тихіше), ведмежа (стукаємо тихо). Так повторюємо декілька разів.
Потім вибираємо одного з дітей, тепер він буде ведучим в грі. Нехай дитина кажуть, хто в даний момент з ведмедів «говорить» (стукаємо ложками в різній тональності).
Добре, якщо кожна дитина (хто захоче) побуде в ролі ведучого.

10. А які ви знаєте вірші і загадки про ведмедів:

Взимку спить, влітку вулики ворушить?

*****
Клишоногий і великий,

Спить у барлозі він взимку.

Любить шишки, любить мед,

Ну-ка, хто ж назве?

Ну звичайно, він ведмідь!

Мій білий брат в льодах живе

І рибу їсть морську,

А я люблю бджолиний мед

І ягоду лісову.

Влітку наїдається,

Взимку висипається.

Вперевалку звір йде

За малину і по мед.

Любить солодке він дуже.

А коли приходить осінь,

Лізе в яму до весни,

Де він спить і бачить сни.

господар лісової

Прокидається навесні,

А взимку, під хуртовинний виття,

Спить в хатинці сніговий.

Як на гірці - сніг, сніг,

І під горою - сніг, сніг,

І на ялинці - сніг, сніг,

І під ялинкою - сніг, сніг.

А під снігом спить ведмідь.

Тихіше, тихіше ... Не шуміти.

З чорної кнопкою на носі

Цей звір живе в лісі,

Весь кошлатий, кольором бурий,

На обличчя трохи похмурий.

У нього криві лапи,

Незграбний, клишоногий.

Любить їсти солодкий мед,

Цей мед у бджіл краде.

По деревах лазить спритно,

Є хороша вправність,

Може сильно він ревіти,

А звуть його ... Ведмідь!

11.Презентація-казка «Три ведмеді»
Дивимося казку.
* Казка в додатку



12. Робимо саморобку.
Беремо заготовку, тарілку. Середину намазуємо клеєм ПВА і прикрашаємо пшоном.
Насипаємо пшоно кожній дитині в маленькі мисочки. Показуємо, як правильно брати пшоно. Беремо акуратно пальчиками і робимо руху, як ніби годуємо пташок.
За рахунок того, що клеєм буде намазана тільки середина, тарілочка буде виглядати дуже акуратно. Там, де є клей, пшоно прилипне, а залишки пшона, які напевно будуть розсипані по «тарілці», ви акуратно стряхнет.
Після цього, прикрашаємо листочки на тарілочці зеленим пластиліном. Тарілочка буде виглядати яскравіше, якщо чергувати різні відтінки зеленого.

Всі матеріали до даного заняття, можна скачати, натиснувши на кнопку нижче.
Буду вдячна, якщо ви поділитеся даними заняттям з друзями, натиснувши на кнопки соц.сетей! Спасибі!

Щоб подивитися презентацію з картинками, оформленням і слайдами, скачайте її файл і відкрийте в PowerPointна своєму комп'ютері.
Текстовий вміст слайдів презентації:
Створила воспітательМБДОУ №16 «Теремок» Єрьомкін Лариса ВладіміровнаПРЕЗЕНТАЦІЯ.Інтерактівное посібник для дітей першої молодшої групи за мотивами казки «Три ведмеді» Жила-була в одному селі маленька дівчинка. Вона була дівчинка хороша, та ось біда - не дуже-то слухняна. Одного разу батьки Марійки в місто на базар поїхали, та звеліли їй з дому нікуди не відлучатися, по господарству поратися. А дівчинка їх не послухалася, та й в ліс втекла. Гуляла, квіти рвала; гриби та ягоди збирала і не помітила, як заблукала. Стала дорогу додому шукати. Ходила, ходила по лісі, заблукала та й натрапила на хатинку. А в тій хатинці жили три ведмеді. Медведя тата звали Михайло Потапович. Був він величезний і кошлатий. Ведмедицю маму звали Настя Петрівна, вона була трохи менше. А маленький ведмедик, якого Мишко звали, і зовсім був смішний. Ведмедів в ту пору вдома не було, вони пішли в ліс ягід до обіду зібрати. Хто жив в будиночку, який знайшла дівчинка в лісі? Підійшла дівчинка до хатинки, в двері постукала, а тільки ніхто їй не відкрив. Увійшла дівчинка в будинок і озирнулася. І побачила дві кімнати. У першій кімнаті стіл стоїть, до нього стільці присунені, і тарілки стоять на столі. І тільки тут дівчинка зрозуміла, що вона дуже їсти хоче. Вона, звичайно, знала, що нічого чужого брати без попиту не можна, але каша в тарілках так смачно пахла. І дівчинка не втрималася. Взяла дівчинка найбільшу ложку, сіла на найбільший стілець і спробувала кашу з найбільшою тарілки. Дуже сподобалася дівчинці каша, та ось тільки ложка виявилася аж надто незручною. Тоді перебралася дівчинка на середній стілець і почала їсти середньої ложкою з середньої тарілки. Каша була ну дуже смачна, ось тільки стілець здався дівчинці дуже незручним. І тоді пересіла дівчинка на маленький стільчик і з'їла всю кашу з маленькою тарілочки. І так їй каша сподобалася. Дівчинка стала гойдатися на стільці і зламала його. «Чий стілець?» - намалюй стрілку. . Стало прикро дівчинка, захотіла спати і перейшла в іншу кімнату. Побачила вона три ліжка. Спочатку на великому ліжку повалялася, та подушки їй незручними здалися. Тоді дівчинка на середню ліжечко перебралася, та ковдру занадто великим для неї було. Нарешті, лягла на маленьку ліжечко, та й заснула. «Чия тарілка?» А ведмеді прийшли додому голодні і захотіли обідати. Михайло Потапович подивився в свою тарілку, так як зареве: - Хто їв кашу з моєї тарілки? Настасья Петрівна в свою чашку заглянула, і теж давай ревіти голосно-голосно: Хто сьорбав в моїй чашки? А Мишко побачив свою порожню чашку і запищав тонким голосом : - Хто сьорбав з моєї чашки і все висьорбав? Знайди дівчинку з казки «Три ведмеді» Михайло Іванович глянув на свій стілець і загарчав страшним голосом: - Хто сидів на моєму стільці і зрушив його з місця? Настасья Петрівна глянула на свій стілець і загарчав не так голосно: - Хто сидів на моєму стільці і зрушив його з місця? Мишко глянув на свій зламаний стільчик і пропищав: - Хто сидів на моєму стільці і зламав його? Ведмеді перейшли в іншу кімнату. - Хто лягав на моє ліжко і зім'яв її? - заревів Михайло Іванович страшним голосом Хто лягав на моє ліжко і зім'яв її? - загарчав Настасья Петрівна не так громко.А Мишко підставив лавочку, поліз в своє ліжечко і запищав тонким голосом: - Хто лягав на моє ліжко? Як ти думаєш, яке частування вибере ведмідь, а яке дівчинка. І раптом він побачив дівчинку і заверещав так, як ніби його ріжуть: - Ось вона! Тримай, тримай! Ось вона! Ай-я-яй! Тримай! Він хотів її укусіть.Девочка відкрила очі, побачила ведмедів і кинулася до вікна. Воно було відкрито, дівчинка вискочила у вікно і втекла. І ведмеді не наздогнали її.