Формування навичок безпечної роботи в мережі інтернет у школярів. Тест на знання правил поведінки в інтернеті Тест на знання правил поведінки в інтернеті

(4,3 МБ)

Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно в ознайомлювальних цілях і може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила дана робота, Будь ласка, завантажте повну версію.














































Назад вперед















Назад вперед



































Назад вперед

мета:вивчити правила відповідального і безпечної поведінки в мережі Інтернет, способи захисту від протиправних посягань в мережі Інтернет і мобільного зв'язку.

устаткування:проектор; презентація.

План уроку.

  1. Орг. момент.
  2. Перевірка знань пристрої ПК.
  3. Повторення термінів.
  4. Виступи учнів з презентаціями.
  5. Казка "Про золотих правилах безпечної роботи в місті Інтернет "
  6. Правила безпечної роботи в мережі Інтернет.
  7. Домашнє завдання.

Хід уроку

1. Хлопці, сьогодні ми продовжуємо подорож по країні "Інформатика" і вирушаємо в місто "Інтернет". Презентація 1.

Коли люди відправляються в подорож, вони збирають багаж. Нашим багажем в подорожі буде помічник при роботі з інформацією. Відгадайте хлопці, що це? "Комп'ютер".

Давайте зберемо комп'ютер в дорогу. Для цього розгадаємо загадки.

1. Як правило, вона містить понад 100 клавіш (клавіатура)

3. Спеціальний пристрій для управління курсором, маніпулятор (миша)

4. Пристрої для зберігання, обробки інформації знаходяться в системному ... (блоці)

5. Пристрій для швидкого введення зображень (сканер)

6. Пристрій для виведення інформації на екран (монітор)

7. Він буває матричний, струменевий і лазерний (принтер)

8. Її ділять на зовнішню і внутрішню (пам'ять)

Молодці! Ну, а тепер можна в шлях.

2. Ми прибули з вами в місто "Інтернет". А зараз, хлопці, повторимо основні терміни.

Інтернет - ІНТЕРНЕТ (англ. Internet, від лат. Inter - між і англ. Net - мережа), всесвітня комп'ютерна мережа, що з'єднує разом тисячі мереж.

Всесвітня павутина - World Wide Web (Всесвітня Павутина, WWW) зробила подорож по мережі Інтернет швидким і зрозумілим.

Пошукові системи- це сервіси, призначені для пошуку інформації в світовій мережі Інтернет. У базі даних пошукових систем знаходиться інформація, практично по будь-якій темі.

Дитячі пошукові системи -www.kids.quintura.ru, www.agakids.ru

Електронна пошта- (англ. Email, email, від англ. Electronic mail) - технологія і надані нею послуги з пересилання і отримання електронних повідомлень (званих "листи" або "електронні листи").

браузер - засіб перегляду веб-сторінок.

Дитячий браузер -Гогуль

Мережевий етикет- моральні правила поведінки в комп'ютерних мережах.

Комп'ютерний вірус- різновид комп'ютерних програм або шкідливий код, відмінною рисою яких є здатність до розмноження.

Антивірусна програма (Антивірус) - будь-яка програма для виявлення комп'ютерних вірусів, а також небажаних програм і відновлення заражених такими програмами файлів.

3. У нас є учні в класі, які вже не раз бували в місті "Інтернеті". Вони підготували свої презентації по цій темі, які зараз пропонують вашій увазі. Презентації учнів (3-5 чоловік).

1. Дитячі пошукові системи.

2. Електронна пошта.

3. Сервіси Інтернету.

4. Спілкування в Інтернеті.

5. Антивірусні програми.

4. Хлопці, ми з вами поговорили про те, що цікавого і чудового є в Інтернеті. А зараз давайте поговоримо про небезпеки, які підстерігають нас в цьому місті. Хлопці вашій увазі пропоную подивитися казку "Про золотих правилах поведінки в місті Інтернеті". прикладна програма . Презентація 2. http://krasatatiana.blogspot.ru/2009/10/blog-post.html

5. Правила безпечної роботи в мережі Інтернет.

(Хлопцям видаються буклети з правилами безпечної роботи в мережі Інтернет)

Ви повинні це знати:

  • Завжди запитуйте батьків про незнайомих речах в Інтернеті. Вони розкажуть, що безпечно робити, а що ні.
  • Перш ніж почати дружити з кимось в Інтернеті, запитайте у батьків як безпечно спілкуватися.
  • Ніколи не розповідайте про себе незнайомим людям. Де ви живете, в якій школі навчаєтесь, номер телефону повинні знати тільки ваші друзі і сім'я.
  • Не відправляйте фотографії людям, яких ви не знаєте. Не треба щоб незнайомі люди бачили фотографії Вас, Ваших друзів або Вашої родини.
  • Чи не зустрічайтеся без батьків з людьми з Інтернету наживо. В Інтернеті багато людей розповідають про себе неправду.
  • Спілкуючись в Інтернеті, будьте доброзичливі з іншими. Не пишіть грубих слів, читати грубості так само неприємно, як і чути. Ви можете ненавмисно образити людину.
  • Якщо вас хтось засмутив або образив, обов'язково розкажіть батькам.

Обговорення правил безпечної роботи в мережі Інтернет.

6. Хлопці, сьогодні ми побували в місті "Інтернеті", дізналися про нього багато нового і цікавого. Місто "Інтернет" таїть в собі багато небезпек, тому вам потрібно бути дуже уважними при роботі в мережі. Сподіваюся на те, що ви не раз ще захочете побувати в місті "Інтернеті". Бажаю вам успіхів у вивченні країни "Інформатики"!

7. Домашнє завдання. Вивчити правила безпечної роботи в мережі Інтернет.

Урок-проект "Безпечний Інтернет"

План організації роботи по проекту: "Мені не страшний Інтернет".

I. Вибір теми.

II. Складання ескізу. Розподіл фрагментів малюнка. Елементи малюнка - геометричні фігури.

III. Складання плану роботи. Деталізація малюнка. Які інструменти знадобляться для створення фрагментів малюнка на ПК.

IV. Реалізація проекту на ПК. Захист роботи.

Цілі: повторити теми інтернет, комп'ютерна графіка; закріпити правила безпечної роботи в мережі інтернет, закріпити вміння працювати з інструментами графічного редактора: "Олівець", "Кисть", "Лінія", "Прямокутник", "Коло", "Ластик", "Лупа", "Заливка".

Розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення. Виховувати інформаційну культуру, інтерес до предмету, відповідальність за виконану роботу, своє робоче місце.

Хід уроку

Організаційний момент.

Актуалізація знань.

а) усне опитування - прийом світлофор;

б) розминка - завдання на логічне мислення.

Тест по темі "Безпечний Інтернет".

Физкультминутка.

П овтореніе інструментів графічного редактора (підготовка до проекту).

Виконання проекту на ПК.

Захист проекту.

Рефлексія. Підсумок уроку.

Домашнє завдання.

Хлопці, ви вивчили тему Інтернет. Сьогодні на уроці ми повторимо цю тему, закріпимо навички роботи в графічному редакторі Paint з такими інструментами як прямокутник, крива лінія, згадаємо інструменти, які були вивчені вами раніше. Презентація 3.

1) А зараз приготуйте "світлофори". Якщо ви згодні з твердженням, то піднімайте "світлофор" зеленої стороною, якщо немає то червоною.

1. Сукупність тематично об'єднаних гіпертекстових сторінок - це сайт.

3. Web-сторінка - це файл з розширенням doc.

4. Приходить кореспонденція поміщається в папку вхідні.

5. Сторінка, що завантажується при запуску браузера, є домашньою сторінкою сайту.

6. Малюнки з Інтернету завантажуються швидше тексту.

7. Організація, що надає доступ до Інтернету, називається провайдером.

8. Сайт складається з Web-сторінок.

9. Для роботи комп'ютера в мережі необхідний модем.

10. Браузер - програма-клієнт для роботи з World Wide Web.

Молодці добре впоралися з питаннями.

2) А тепер завдання скласти слова з перемішаних букв.

Л І В Т К А А Р У А

М Н О Т О І Р

Р Н Е Л И Т Р

П Про Р Е Ц С К Р

Як пов'язані ці слова? (Це складові частини комп'ютера)

Для кожного слова на синьої картці знайдіть пару на білій картці.

Хлопці сьогодні на уроці нам в роботі допомагатиме комп'ютер.

3. Хлопці, займіть місця за комп'ютерами, проведемо теоретичний опитування по темі "Безпечний Інтернет".

Хлопці ви перебуваєте на сайті інтерактивного курсу з Інтернет-безпеки (http://www.microsoft.com/eesti/education/veebivend/koomiksid/rus/html/etusivu.htm). Перейдіть на посилання "питання для школярів 7-10 років" і проходите тестування.

1. Новий друг, В чиїх даних зазначено той же вік, що і у тебе, пропонує тобі обмінятися фотографіями.

А Попрошу його фото і потім відправлю своє.
Б Пораджуся з батьками.

2. У чаті тебе обізвали дуже грубими словами.

А Скажу у відповідь: «Сам дурень».
Б Припиню розмова з цією людиною.

3. Знайомий запропонував розіслати телефон і адресу «поганої дівчинки», щоб усі знали про неї.

А Вимагатиму доказів, що вона погана.
Б Відразу відмовлюся.

4. Прийшло повідомлення з заголовком «Від провайдера», запитують твій логін і пароль для входу в Інтернет.

АВишлю тільки пароль: вони самі повинні знати логін.
Б Зазначу лист як спам.

5. Друг з Інтернету дав перед тобою зустрітися.

А Звичайно, прийду.
Б Ні, не піду, тому що ця людина може виявитися не тим, за кого себе видає.

6. Вчителька дала домашнє завдання: Знайти відповідь на питання «Які планети входять в Сонячну систему?».

А Знайду відповідь в Інтернеті.
Б Перевірю інформацію в інших джерелах (книгах), так як не всі, що пишуть в Інтернеті - правда.

7. В Інтернеті на сайті піратської продукції з'явилася нова пісня твого улюбленого співака (нова книга, комп'ютерна гра).

А Обов'язково скопіюють її в свій плей-лист.
Б Придбаю ліцензійну версію пісні на офіційному сайті, тому що чужу власність треба поважати.

8. Тобі погрожують по Інтернету.

А Я настільки переляканий, що боюся повідомляти про це кому-небудь.
Б Я відразу розповім про погрози батькам.

9. Антивірусний захист на комп'ютері не рекомендує заходити на сайт, який тобі потрібен.

А Проігнорую попередження, може бути, програма помиляється.
Б Не буду заходити на «підозрілий» сайт, тому що боюся вірусів, які можуть пошкодити мого комп'ютера.

10. На фільмі, який ти хочеш подивитися, чи варто вікова маркування 18+, а тобі ще немає 18.

А Мене не зупинить маркування, якщо я хочу подивитися фільм, я його подивлюся.
Б Я запитаю ради у батьків і подивлюся фільм, якщо вони дозволять.

результати

Порахуй, скільки вийшло відповідей «А» і скільки «Б»

10 «А»
Тобі ще багато чому треба навчитися.

9 «А» і 1 «Б»
уважно прочитай

ДОДАТОК 1

Робочий лист учня

(Пропонується заповнити пропуски)

Тема урока: ___________________________________________________________________

1. Чим корисний Інтернет:

· На безлічі сайтів можна знайти масу цікавої та корисної інформації;

· Сидячи перед монітором можна __________________________________, відвідати __________, собори, _____________________ світу;

· Натисканням пари клавіш можна _____________________________________;

· В мережі існують різні способи заробітку коштів для існування;

· Можливість _____________ з віддаленим співрозмовником і т.д.

2. Чим небезпечний Інтернет:


3. Доступ до небажаного контенту:

Не відвідувати!

· Сайти, присвячені продажу ____________________________ або іншій незаконній діяльності;

· Сайти, присвячені виготовленню вибухових речовин;

· Сайти, що пропагують ____________, насильство і нетерпимість;

· Сайти, де продають зброю, отруйні речовини, алкоголь;

· Сайти, що дозволяють брати участь в азартних іграх он-лайн;

· Сайти, на яких можуть збирати і продавати приватну інформацію про Вашу сім'ю.

4. Пам'ятка Інтернет-безпеки для школярів:

· Проведи більше часу з реальними друзями.

· Обов'язково скажи дорослому, якщо хтось в Мережі набридає тобі.

· Відразу припиняй контакт з будь-яким, хто намагається _______________________ про Тебе і Твоєї сім'ї.

· Будь обережний __________________, які намагаються налаштувати тебе проти Твоєї родини.

· Чи не обмінюйся з незнайомцями фотографіями через Інтернет.

· _____________ електронні повідомлення від незнайомих людей і ____________ вкладені в них файли.

5. Як уникнути шахрайства на он-лайн аукціонах:

· Не варто довіряти надто привабливим пропозицій;

· Перед покупкою отримаєте _______________________________;

· Будьте обережні з усім, що стосується грошей в Інтернеті;

· Пам'ятайте, що Мережа знеособлює і дозволяє шахраям використовувати довірливих людей і їхні гроші для власного збагачення.

6. ________________________ - нав'язливе бажання підключитися до Інтернету і хвороблива нездатність вчасно відключитися від нього.

Основні типи інтернет-залежності:

· Нав'язливий веб-серфінг

· Пристрасть до віртуального спілкування і віртуальних знайомств

· Ігрова залежність

· Нав'язлива фінансова потреба

· Пристрасть до перегляду фільмів

Шляхи вирішення проблеми:

· Любов до ________________________

· Спілкування з ____________________

· Творчі прикладні ______________

7. _________________ - вид інтернет-шахрайства, метою якого є отримання доступу до конфіденційних даних користувачів - логінів і паролів.

Заходи безпеки:

· По можливості не повідомляйте свої особисті дані

· Ніколи не повідомляйте: __________, ____________________, _______________ і іншу фінансову інформацію.

· При реєстрації використовуйте __________________; при виборі пароля __________________ рядкові і заголовні букви і цифр.

8. _____________________ - програма, здатна поширюватися самостійно і робити зміни інформації без участі користувача.

Антивірусні програми:


ДОДАТОК 2

Тест по темі «Інтернет: як уникнути небезпеки».

1. Виберіть правильні відповіді на питання "Чим корисний Інтернет?":

  1. на безлічі сайтів можна знайти масу корисної інформації
  2. впливом на психіку і розум дитини
  3. можливістю спілкуватися по електронній пошті
  4. необмеженим доступам кваліфікуються як небажані
  5. можливістю здійснювати подорожі, відвідувати виставки і музей, не виходячи з дому

Відповідь: a, c, e.

2. Виберіть правильні відповіді на питання "Чим небезпечний Інтернет?":

  1. можливістю виникнення Інтернет-залежності
  2. потенційним доступом до Ваших особистих даних
  3. можливістю зараження шкідливим ПЗ
  4. контактами з незнайомими людьми за допомогою чатів або електронної пошти
  5. можливістю замовити необхідні речі не виходячи з дому

Відповідь: a, b, c, d.

3. Який термін описаний нижче?

"Нав'язливе бажання підключитися до Інтернету і хвороблива нездатність вчасно відключитися від нього".

Відповідь: Інтернет-залежність.

4. Як подолати інтернет-залежність?

  1. вести здоровий спосіб життя
  2. переключитися на ігри в телефоні
  3. спілкуватися з живою природою
  4. займатися творчістю
  5. більше дивитися телевізор

Відповідь: a, c, d.

5. Яке поняття описано нижче?

«Вид інтернет-шахрайства, метою якого є отримання доступу до конфіденційних даних користувачів - логінів і паролів».

Відповідь: фішинг.

6. Виберіть відповідь на питання "Як убезпечити себе на Інтернет-аукціонах?"

  1. не повідомляти номери своїх кредитних карт
  2. не довіряти надто привабливим пропозицій
  3. перед покупкою отримати повну інформацію про продавця
  4. завжди купувати товари зі знижками і по різним акціям
  5. купувати товари тільки на перевірених сайтах

Відповідь: a, b, c, e.

7. Яка з перерахованих програм не є антивірусної?

  1. DrWeb
  2. Avast Home
  3. Компас -3D
  4. NOD 32
  5. Antivir Personal

Відповідь: Компас -3D

8. Які сайти зайве?

  1. освітні сайти
  2. офіційні сайти пошуку роботи в вашому місті
  3. сайти з рекламою тютюну та алкоголю
  4. сайти, присвячені морфологічним словників і перевірці правопису
  5. топографічні сайти

9. Як слід поводитися при роботі в Інтернеті?

  1. говорити дорослим, якщо хтось в Мережі набридає тобі
  2. відвідувати музеї, виставки, картинні галереї, користуючись можливостями Мережі
  3. не обмінюється з незнайомцями фотографіями через Інтернет
  4. розповідати незнайомим людям інформацію про себе і свою сім'ю
  5. не відкривати електронні повідомлення від незнайомих людей і не завантажувати вкладені в них файли

Відповідь: a, b, c, e.

10. Яке слово зашифровано нижче?

Е Б П А Н С Т Ь З Про Про З

Відповідь: безпека.


Додаток 3

рефлексія

На столах у учнів лежать 3 картки на вибір (див. Рис. 1 - 3). Учитель пропонує оцінити ставлення до уроку:

· Урок сподобався. Дізнався щось нове (див. Рис.1).

· Урок сподобався. Нічого нового не дізнався (див. Рис. 2).

· Урок не сподобався. Даремно час втратив (див. Рис. 3).

Мал. 1 Рис. 2 Рис. 3

| наступна лекція \u003d\u003d\u003e