Завантажити презентацію кути. Презентація до уроку "Кут. Види кутів" (2 клас) УМК "Школа Росії". IV. Робота над новим матеріалом

Щоб користуватися попереднім переглядом презентацій створіть собі аккаунт (обліковий запис) Google і увійдіть в нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

1 2 3 4 Одиниця виміру часу 2. Одиниця виміру маси 3. Сота частина числа 4. Інструмент для вимірювання довжини відрізків М І Н У Т А Г Р А М М П Р Про Ц Е Н Т Л І Н Е Й К А IIII I IIII I IIII I IIII I IIII I IIII I IIII I IIII I IIII I IIII I IIII I IIII I IIII I 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Грам

пряма промінь відрізок

Як утворилася ця фігура?

Кутом називають постать, освічену двома променями, що виходять з однієї точки. Про А В АОВ Сторона кута Вершина кута

Знак для позначення кута ввів в 18 столітті французький математик П'єр Ерігона Ерігона застосовував для позначення прямого кута знак

Запиши за допомогою знака «» зображені кути, вкажи їх боку і вершини. М Про До А В С Якщо ти виконав завдання правильно, то у тебе записано:  КОМ: ОК і ОМ -сторін  КОМ Про - вершина  КОМ  ВАС: АВ і АС -сторін  ВАС А - вершина  ВАС

Розглянь уважно малюнок. На ньому зображені точки, які належать  АВС і не належать  АВС. Так, точки Р, Е, Д, К належать  АВС, точки М, О не належать  АВС, причому точки Р, К лежать на сторонах  АВС. А В С Р К Е Д М О

Розглянь уважно малюнок і назви точки, які належать  РІД і не належать  РІД. Якщо ти виконав завдання правильно, то у тебе названі точки: Точки Т, А, В, С, К належать  РІД. Точки М, Н не належать  РІД. Р О Д Т З У А Н К М

А = В А В А С А

Рівні кути при накладенні збігаються Якщо один кут накласти на інший і вони співпадуть, то ці кути рівні або

Гострий ТУПОЙ ПРЯМИЙ РОЗГОРНУТИЙ

Про А В Два додаткових один одному променя утворюють розгорнутий кут

Розглянь уважно малюнок. Запиши кути в порядку зростання їх величин. Якщо виконав завдання правильно, то у тебе записано:  АВД,  РОС,  МКЕ К М Е Р Про З У А Д

Час 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Кут Про О П Т Т Р Т Т П О О 12 3 9 6 1 2 11 10 5 4 7 8 Визначте вид кутів, які утворюють стрілки годинника. ПЕРЕВІРКА Про - гострий П - ПРЯМИЙ Т- ТУПОЙ Р- РОЗГОРНУТИЙ


По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

Презентація "Синус, косинус, тангенс гострого кута прямокутного трикутника"

В даній презентації розглядається теорія по темі "Синус, косинус, тангенс гострого кута прямокутного трикутника" ....

Урок з геометрії в 7 класі на тему "Сума кутів треуголніка" .Практіческім шляхом з'ясувати чому дорівнює сума кутів трикутника. Навчити учнів застосовувати вивчену теорему при вирішенні зад ...

Короткий ілюстративне уявлення основних теорем і формул досліджуваної в школі планіметріі.Помімо теорії презентація містить ряд представлених в графічній формі завдань для актуалізації знань і розум ...

Тема:Кут. Види кутів. (Підручник «Математика 2 клас 2 частина

цілі:формувати уявлення про види кутів; удосконалювати обчислювальні навички і вміння вирішувати завдання, розвивати логічне мислення. Виховувати в учнів відносини ділового співробітництва (доброзичливість один одному, поважати думку інших, вміти слухати товаришів), акуратність, прищеплювати інтерес до предмету.

Плановані результати:учні навчаться визначати за допомогою моделі кутника види кутів (гострий, тупий, прямий); розпізнавати геометричні фігури; перевіряти правильність виконання дій додавання і віднімання; пояснювати і обґрунтовувати дію для вирішення завдання; контролювати й оцінювати свою роботу і її результат.

устаткування: для дітей - креслярський косинець, лист для моделі прямого кута, картка з кутами, книжка-лічилка. Для вчителя - Презентація, проектор, документ-камера і зразок розв'язаних прикладів, кутник, таблички «Види кутів», «Частини кута», креслення фігури.

Хід уроку.

етапи:

діяльність учителя

діяльність учнів

Примітка

I. Організаційний момент.

Створення умов для підтримки інтересу до навчання.

Довгоочікуваний дано дзвінок,

Починається урок!

Які якості нам потрібні на уроці математики?

Ви ще вчитеся, але вас вже можна назвати знавцями, тому що ви вже багато знаєте і вмієте. І сьогодні вам належить відповісти на багато питань, як личить знавцям, а також дізнатися щось нове, адже людина живе поки вчитися і пізнає щось нове. До нас на урок прийшли гості. Вони хочуть подивитися, як ви вмієте працювати.

(Діти разом з учителем проговорюють)

відповіді дітей

(Діти разом з учителем проговорюють і виконують дії)

Я зошити відкрию

І з нахилом покладу.

Я, друзі, від вас не приховую:

Ручку правильно тримаю!

Сяду одно не зігнуся,

За роботу я візьмуся!

(Пишемо число. Класна робота)

II. Хвилинка чистописання.

260 260

як правильно написати 2? 6? 0? Пишемо рядок.

Розповімо про отриманому числі

(Діти ланцюжком): це число двісті шістдесят; воно тризначне; в ньому є 2 сотні, 6 десятків 0 одиниць; його сусіди 259, 261; його можна отримати з сусідів, якщо до 259 + 1 або 260-1; це число можна замінити сумою розрядних доданків 200 і 60; всього десятків в цьому числі 26; всього одиниць 260.

виховання акуратності

II I. Актуалізація знань. Самовизначення до діяльності

Підготовка і настрій учнів на введення нового матеріалу, розвиток раціональних і інтуїтивних здібностей

Ні до чого стояти на місці,

Від неробства нудьгувати,

Ми спробуємо всі разом

Щось нове дізнатися.

Всіх уважних, допитливих

Важливим відкриттям чекають.

По дорозі шкільних знань

Всіх до успіху приведуть!

Під таким девізом і проведемо цей урок. Почнемо з усного рахунку

А)- Заповніть таблицю

зменшуване

віднімання

різниця

    Що невідомо в першому стовпчику? Як знаходили?

    Що невідомо в другому стовпчику? Як знаходили?( Щоб знайти зменшуване, треба до від'ємник додати різницю. Щоб знайти від'ємник, потрібно від зменшуваного відняти різницю.)

Б)- Вирішіть завдання

В саду росли 2 берези, 4 яблуні, 5 вишень. Скільки всього фруктових дерев росло в саду? (9)

Сестрі 9 років, братові 3 роки. На скільки сестра буде старше брата через 5 років? (6)

В)


    Як назвати одним словом: Що це? (геометричні фігури). На які 2 групи можна їх розділити.(I група - є кути; II група - немає кутів.)

Говоріть назву і в яку групу треба віднести.( В першу групу фігури 1, 3, 5; в другу - фігури 2, 4.)

Як називається наука, що вивчає геометричні фігури?(ГЕОМЕТРІЯ)

Сьогодні нас запрошує цариця Математика в подорож по області Геометрія. Щоб дізнатися мету подорожі, треба разгадатькроссворд «Геометричний».

Г) 1) Частина прямої, у якій є початок, але немає кінця. (Луч).

2) Геометрична фігура, яка не має кутів. (Коло).

4) Геометрична фігура, що має форму витягнутого кола. (Овал).

Діти обчислюють і показують відповідь книжкою-лічилки

пояснюють і доводять дію для вирішення завдання

Відповіді дітей.

Удосконалення обчислювальних навичок

Розвиток логічного мислення

IV. Постановка навчальної задачі

Розвиток здібностей планувати діяльність

Як ви думаєте: яка тема нашого уроку? Які навчальні завдання поставимо на урок?

Діти відповідають про що їм хочеться дізнатися: Що таке кут. Види кутів.

V. Відкриття нових знань

Розвиток діяльнісних здібностей

Первинне закріплення поняття «кут»

Підбиття підсумку (проміжного)

А)Хто з вас чув слово кут в повсякденному житті? Кути оточують нас і в повсякденному житті. Наведіть свої приклади, де є кути навколо нас. (Подивіться на екран). Тут показаний металевий кут для з'єднання труб, канцелярський куточок, креслярські косинці, кутова меблі: стіл, диван.

Приступимо до відкриття нових знань.

Б)- Подумайте, які інструменти нам знадобляться на уроці? (Лінійка, трикутник, олівці)

У зошиті відзначте точку і позначте її буквою О. Проведіть з точки Про два променя. На скільки частин промені розділили площину? Меншу частину заштрихуйте кольоровим олівцем.

Яку фігуру ви заштрихованими? (Кут).

Сформулюйте визначення.

Фігура, яка складається з точки і двох променів, що виходять з цієї точки, називають кутом.

Кут - це геометрична фігура, утворена двома різними променями із загальним початком.

Точка О - вершина кута. Кут можна назвати однією буквою, записаною близько його вершини. Кут О. Але може бути кілька кутів, що мають одну вершину. Як бути тоді?

У таких випадках якщо називати різні кути однією літерою, то буде незрозуміло, про якому куті йде мова. Щоб цього не сталося, на кожній стороні кута можна відзначити по одній точці, поставити біля неї букву і позначити кут трьома буквами, при цьому завжди в середині записують букву, що позначає вершину кута. Кут АОВ.

Як називаються промені виходять з точки? (Сторони.) Сформулюйте визначення і покажіть боку на малюнку. Промені, що утворюють кут, називаються сторонами. Промені ОА і ОВ - сторони кута.

В) Однакові кути ви бачите на екрані?(Ні.) Прийшов час дізнатися види кутів.

1 2 3 4 5

6 7 8

Практична робота. Побудова моделі прямого кута.

Кути бувають різні, але спочатку ми познайомимося з самим головним кутом. Візьміть аркуш паперу. Складіть лист навпіл, а потім ще раз навпіл. Обведіть лінії згину олівцем. На скільки частин прямі лінії розділили площину? (На чотири).

Скільки кутів вийшло? (Чотири).

Це особливі кути. Може бути, хтось знає назву цих кутів? (Ці кути прямі).

На перетині ліній згину поставте крапку. Позначте один прямий кут буквами. Заштрихуйте кольоровим олівцем його внутрішню частину.

Не завжди зручно визначати прямий кут на око. Для цього використовують лінійку-кутник. Щоб визначити прямий кут чи ні кута, потрібно поєднати вершину і одну сторону кута з вершиною і стороною прямого кута на лінійці-косинці. Знайдіть на ньому за допомогою своєї моделі прямий кут. Якщо сторони моделі співпали зі сторонами кутника, то це прямий кут.

завдання:Використовуючи модель прямого кута, знайди на малюнку прямі кути і випиши їх номери.

На малюнку видно, що бувають і інші кути - не прямий. Чи можна порівнювати кути за величиною. Кожен з кутів має свою назву.

Гострий кут - це кут, який менше прямого. Тупий кут - це кут, який більше прямого.

За допомогою моделі прямого кута дізнайтеся, чи будуть прямими інші кути кутника. Бачимо, що кут косинця менше прямого кута, значить він який?

Перевіримо третій кут. Накладемо модель прямого кута на кут косинця і порівняємо. Значить, він як називається? (Гострий) Отже, у креслярського кутника 1 кут прямий і 2 кута гострі.

Г) Визначимо види кутів, використовуючи прямий кут креслярського кутника. Якщо сторони кута і прямого кута кутника збіглися, то це якийсь кут? (Прямий) Якщо кут менше, ніж прямий кут косинця, то це ...? (Гострий кут) Якщо кут більше, ніж прямий кут косинця, то це тупий кут.

Які ж види кутів бувають? (Повісити табличку) Назвіть гострі кути. Назвіть тупі кути.

відповіді дітей

Практична робота

(Діти виконують завдання в парах,потім один учень називає свій варіант відповіді, все перевіряють роботу).

Виховання у дітей відносини ділового співробітництва (доброзичливість один одному, поважати думку інших, вміти слухати товаришів),

VI. Физминутку

Здоров'я-сберегающая технологія

(Діти промовляють і виконують вправи) Всі хлопці дружно встали

І на місці рушили.

На носочках потягнулися

І один до одного повернулись

Як пружинки ми присіли,

А потім тихенько сіли.

VII. Закріплення.

А)За підручником с.9 №2 . Що спільного у прикладів?

    На які дві групи можна розділити всі приклади? (I група приклади на додавання, II група - на віднімання.)

Б) Рішення задач №5, 6(Усно)

В) Тест.читаю на екрані

3) 3.

Вирішують 1 і 2 приклади з коментуванням. 3 - 5 приклади самостійно. Взаимопроверка - за зразком (проектується через документ-камеру)

читає учень.

Показують: У скільки дій задача?

Показують відповідь.

пояснюють рішення

гра День-ніч: діти пальчиками показують відповідь

Удосконалення навичок письмових обчислень,

перевіряють правильність виконання дій додавання і віднімання

Пояснюють і обґрунтовують дію для вирішення завдання

Контролюють і оцінюють свою роботу і її результат

VIII. рефлексія

Що нового дізналися на уроці? З яких елементів складається кут?Які кути бувають?

якінавчальні завдання ставили на урок?

Закінчується наша подорож по країні Геометрія

Що ви можете сказати на закінчення уроку? Оцініть свою роботу: якщо ви задоволені своєю роботою, у вас все вийшло, то жовтий коло. Якщо ви помилялися трохи, але зрозуміли свої помилки. Те зелений круг. Якщо вам потрібна допомога, щоб зрозуміти новий матеріал, То підніміть червоне коло.

Надалі на уроках математики і геометрії ми дізнаємося багато нового про різні геометричні фігури.

відповіді дітей

самооцінка

Оцінюють свою роботу і її результат

I X . Д / З

с.8 (пр.) с.9 №1, 3.

Оцінки. Дякую за роботу.

  • презентація до уроку математики по темі «Кут. Види кутів »

презентація складена

Соболєвої Л.Г.,

учителем початкових класів

МБОУ «СШ №3» м Глазова



Гра «Математичний баскетбол »

Молодці!

30 + 7 25 + 5 32 – 12 66 + 4 80 – 7

28 – 10 45 – 45 53 + 7 59 – 9 90 + 9



Гра «Четвертий зайвий»

Розділіть фігури на дві групи

ЛІНІЇ

багатокутник


Кросворд «Геометричний»

Геометрична фігура, що має форму

витягнутого кола.

Найменша геометрична фігура.

Геометрична фігура, що не має кутів.

Частина прямої, у якій є початок,

але немає кінця.

Л У Ч

До Р У Г

Т Про Ч К А

Про У А Л


кут- це геометрична фігура, утворена двома різними променями

із загальним початком.

позначення кутів

Крапка Про- вершина кута.

промені ОАі ОВ- сторони кута.




Гострий кут- це кут, який менше прямого.

Тупий кут- це кут, який більше прямого.


Гра «Їм кут ім'я подарував»

прямокутник

____ кутник

трикутник

____ кутник

____ кутник

п'ятикутник

шестикутник

____ кутник

____ кутник

багатокутник

____ кутник

чотирикутник




сінквейна

  • 1существітельное (Що?)
  • 2 прикметники (Який?)
  • 3 дієслова (що робити?)
  • Пропозиція
  • Асоціація (Синонім)

Практична робота

побудувати прямий кут

1. Візьміть кутник і олівець.

2. Обведіть кут, як у мене на малюнку.


будуємо гострий кут

Візьміть лінійку і олівець.

Проведіть пряму лінію

А потім ще одну, як у мене

Прикладіть кутник. Що скажете?


Прикладіть кутник. Що скажете?

побудуємо

тупий кут

Візьміть лінійку і олівець.

Проведіть пряму лінію

А потім ще одну, як

у мене.


  • дізнався
  • зрозумів
  • навчився

Домашнє завдання

  • Придумайте і намалюйте різні предмети, використовуючи кола, овали, крапки, промені і кути

(Завдання виконати на альбомному аркуші)


Дякую за роботу

бажаю творчих успіхів