Atsisiųsti pristatymo kampus. Pristatymas pamokai "Kampas. Kampų tipai" (2 klasė) UMK "Rusijos mokykla". IV. Darbas su nauja medžiaga

Norėdami naudoti pristatymų peržiūrą, susikurkite sau Google paskyrą (paskyrą) ir prisijunkite prie jos: https://accounts.google.com


Skaidrių antraštės:

1 2 3 4 Laiko vienetas 2. Masės vienetas 3. Šimtoji skaičiaus dalis 4. Atkarpų ilgio matavimo įrankis M INUT A G R A M M P R O C E N T L IN E J K A IIII I IIII I IIII I IIII I IIII I IIII I IIII I IIII I IIII I IIII I IIII I IIII I IIII I 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 gramų

tiesus sijos segmentas

Kaip atsirado ši figūra?

Kampas yra forma, kurią sudaro du spinduliai, sklindantys iš vieno taško. О А В AОВ Kampinė pusė Kampinė viršūnė

Ženklą, nurodantį kampą, XVIII amžiuje įvedė prancūzų matematikas Pierre'as Erigonas Erigonas naudojo ženklą stačiajam kampui nurodyti.

Užrašykite kampus, parodytus naudojant "" ženklą, nurodykite jų puses ir viršūnes. M O K A V S Jei teisingai atlikote užduotį, tuomet užsirašėte:  KAS: OK ir OM - pusės  KAS O - viršus  KAS  TU: AB ir AC - šonai  TU A - viršus  TU

Atidžiai pažiūrėkite į piešinį. Rodo taškus, kurie priklauso  ABC ir nepriklauso  ABC. Taigi taškai P, E, D, K priklauso  ABC, taškai M, O nepriklauso  ABC, o taškai P, K yra šonuose  ABC. A B S R K E D M O

Atidžiai pažiūrėkite į brėžinį ir įvardykite taškus, kurie priklauso  ROD ir nepriklauso  ROD. Jei teisingai atlikote užduotį, vadinasi, įvardijote taškus: Taškai T, A, B, C, K priklauso  ROD. Taškai M, H nepriklauso  ROD. R O D T S V A N K M

A = B A B A C A

Sutampa lygūs kampai Jei vienas kampas yra uždengtas ant kito ir jie sutampa, tada šie kampai yra lygūs arba

AŠTURUS BUKAS TIŠUS IŠPESTAS

О А В Dvi viena kitą papildančios sijos sudaro kampą

Atidžiai pažiūrėkite į piešinį. Užrašykite kampus didėjimo tvarka. Jei teisingai atlikote užduotį, turite ją užsirašyti:  AVD,  ROS,  MKE K M E R O S V A D

Valanda 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Kampas О О P T T R T T P О О 12 3 9 6 1 2 11 10 5 4 7 8 Nustatykite kampus, kurie sudaro laikrodžio rodykles. PATIKRINTI O – AŠTUS P – TIESUS T – BUKAS P – ILGINTAS


Tema: metodologiniai patobulinimai, pristatymai ir pastabos

Pristatymas "Stačiojo trikampio smailaus kampo sinusas, kosinusas, liestinė"

Šiame pristatyme aptariama teorija tema "Stačiojo trikampio smailaus kampo sinusas, kosinusas, liestinė" ....

Geometrijos pamoka 7 klasėje tema „Trikampio kampų suma.“ Praktiniu būdu išsiaiškinkite, kokia yra trikampio kampų suma. Išmokykite studentus taikyti išmoktą teoremą sprendžiant užpakalius ...

Trumpas iliustratyvus pagrindinių mokykloje mokytų planimetrijos teoremų ir formulių pristatymas. Be teorijos, pristatyme yra keletas užduočių, pateiktų grafine forma, aktualizuojančių žinias ir protą ...

Tema: Injekcija. Kampų tipai. (Vadovėlis „Matematika 2 klasė 2 dalis

Tikslai: susidaryti idėją apie kampų tipus; tobulinti skaičiavimo įgūdžius ir gebėjimą spręsti problemas, ugdyti loginį mąstymą. Puoselėti studentuose dalykinio bendradarbiavimo santykius (geranoriškumas vienas kitam, gerbti aplinkinių nuomonę, mokėti išklausyti draugus), tikslumą, ugdyti susidomėjimą dalyku.

Planuojami rezultatai: mokiniai išmoks nustatyti kampų tipus (smailus, bukas, tiesus) naudojant kampų modelį; atpažinti geometrines figūras; patikrinti sudėjimo ir atimties veiksmų teisingumą; paaiškinti ir pagrįsti veiksmus problemai išspręsti; stebėti ir vertinti savo darbą ir jo rezultatus.

Įranga: vaikams - piešimo kvadratas, lapelis stačiakampio modeliui, atvirutė su kampais, skaičiavimo knygelė... Mokytojui - Pristatymas, projektorius, dokumentų kamera ir išspręstų pavyzdžių pavyzdys, kvadratas, ženklai "Kampų tipai", "Kampo dalys", figūros piešinys.

Per užsiėmimus.

Etapai:

Mokytojo veikla

Studentų veikla

Pastaba

I. Organizacinis momentas.

Sudaryti sąlygas išlaikyti susidomėjimą mokymusi.

Suteikiamas ilgai lauktas skambutis

Pamoka prasideda!

Kokių savybių mums reikia matematikos pamokoje?

Jūs dar tik mokaisi, bet jau gali vadintis žinovais, nes jau daug žinai ir gali. Ir šiandien tenka atsakyti į daugybę klausimų, kaip ir dera žinovams, taip pat išmokti kažką naujo, nes žmogus gyvena mokydamasis ir išmoksta kažką naujo. Į mūsų pamoką atvyko svečiai. Jie nori pamatyti, kaip galite dirbti.

(vaikai kalba su mokytoja)

Vaikų atsakymai

(vaikai kartu su mokytoju kalba ir atlieka veiksmus)

Atsidarysiu sąsiuvinį

Ir nuleisiu su pakreipimu.

Aš, draugai, nuo jūsų neslėpsiu:

Teisingai laikau rankeną!

Aš net nesilenksiu sėdėti,

kibsiu į darbą!

(Rašome numerį. Šaunus darbas)

I. Kaligrafijos minutė.

260 260

kaip teisingai parašyti 2? 6? 0? Rašome eilutę.

Pakalbėkime apie gautą skaičių

(vaikai grandinėje): šis skaičius yra du šimtai šešiasdešimt; jis yra trijų skaitmenų; jame yra 2 šimtai, 6 dešimtys iš 0 vienetų; jos kaimynai 259, 261; jį galima gauti iš kaimynų, jei į 259 + 1 arba 260-1; šis skaičius gali būti pakeistas bitų terminų 200 ir 60 suma; tik dešimtys iš šio skaičiaus yra 26; iš viso 260 vienetų.

Tvarkingumo ugdymas

I I. Žinių aktualizavimas. Apsisprendimas veiklai

Mokinių pasirengimas ir požiūris į naujos medžiagos įvedimą, racionalių ir intuityvių gebėjimų ugdymas

Nereikia stovėti vietoje

Kad būtų nuobodu nuo dykinėjimo

Išbandysime viską kartu

Išmok kažko naujo.

Visi dėmesingi, smalsūs

Laukia svarbūs atradimai.

Mokyklos žinių kelyje

Jie nuves visus į sėkmę!

Vadovaudamiesi šiuo šūkiu ves šią pamoką. Pradėkime nuo žodinis skaičiavimas

A)- Užpildykite lentelę

Minuend

Atimtis

Skirtumas

    Kas nežinoma pirmoje skiltyje? Kaip tai radote?

    Kas nežinoma antrame stulpelyje? Kaip tai radote?( Norėdami rasti atimtą, turite pridėti skirtumą prie atimto. Norėdami rasti atimtą, turite atimti skirtumą iš atimto.)

B)- Spręskite užduotis

Sode buvo 2 beržai, 4 obelys, 5 vyšnios. Kiek vaismedžių buvo sode? (devyni)

Sesei 9 metai, broliui 3 metai. Kiek tavo sesuo bus vyresnė už brolį po 5 metų? (6)

V)


    Kaip tai pavadinti vienu žodžiu: kas tai? (geometrinės figūros). Į kokias 2 grupes galima juos suskirstyti.(I grupė - yra kampai; II grupė - jokių kampų.)

Pasakykite pavadinimą ir kurią grupę norite įtraukti.( Pirmoje 1, 3, 5 paveikslų grupėje; antrame - 2, 4 paveikslai.)

Kaip vadinasi mokslas, tiriantis geometrines figūras?(GEOMETRIJA)

Šiandien matematikos karalienė mus kviečia į kelionę per geometrijos sritį. Norint išsiaiškinti kelionės tikslą, reikia išspręsti Geometrinį kryžiažodį.

G) 1) Tiesios linijos dalis, kuri turi pradžią, bet neturi pabaigos. (Spindulys).

2) Geometrinė figūra, kuri neturi kampų. (Ratas).

4) Pailgo apskritimo formos geometrinė figūra. (Ovalus).

Vaikai apskaičiuoja ir parodo atsakymą skaičiavimo knygele

paaiškinti ir pagrįsti veiksmus problemai išspręsti

Vaikų atsakymai.

Skaičiavimo įgūdžių tobulinimas

Loginio mąstymo ugdymas

IV. Ugdymo problemos teiginys

Gebėjimo planuoti veiklą ugdymas

Ką manote: kokia mūsų pamokos tema? Kokias edukacines užduotis iškelsime pamokai?

Vaikai atsako, ką nori žinoti: Kas yra kampas. Kampų tipai.

V. Naujų žinių atradimas

Veiklos gebėjimų ugdymas

Pirminis „kampo“ sąvokos konsolidavimas

Apibendrinimas (tarpinis)

A) Kiek iš jūsų yra girdėję žodį kampelis kasdieniame gyvenime? Kasdieniame gyvenime mus supa kampai. Pateikite savo pavyzdžius, kur aplink mus yra kampelių. (Pažiūrėkite į ekraną.) Čia pavaizduotas metalinis kampas vamzdžių sujungimui, kanceliarinis kampas, kvadratų braižymas, kampiniai baldai: stalas, sofa.

Pradėkime atrasti naujas žinias.

B)– Pagalvokite, kokių priemonių mums reikia pamokoje? (liniuote, trikampis, pieštukai)

Sąsiuvinyje pažymėkite tašką ir pažymėkite jį raide O. Nubrėžkite du spindulius iš taško O. Kiek dalių spinduliai padalino plokštumą? Mažesnę dalį nuspalvinkite spalvotu pieštuku.

Kokią formą nuspalvinai? (Injekcija).

Suformuluokite apibrėžimą.

Figūra, susidedanti iš taško ir dviejų iš jo sklindančių spindulių, vadinama kampu.

Kampas yra geometrinė figūra, kurią sudaro du skirtingi spinduliai, turintys bendrą kilmę.

Taškas O yra kampo viršūnė. Kampu galima vadinti vieną raidę, parašyta šalia jo viršaus. Kampas O. Bet gali būti keli kampai su viena viršūne. Ką tada daryti?

Tokiais atvejais, jei ta pačia raide pavadinsite skirtingus kampus, tada nebus aišku, apie kokį kampą mes kalbame. Kad taip nenutiktų, kiekvienoje kampo pusėje galite pažymėti vieną tašką, šalia jo įdėti raidę ir pažymėti kampą trimis raidėmis, o viduryje visada rašyti raidę, nurodant kampo viršų. Kampas AOB.

Kokie yra spindulių, išeinančių iš taško, pavadinimai? (Šonai.) Suformuluokite apibrėžimą ir parodykite paveikslėlio puses. Sijos, kurios sudaro kampą, vadinamos šonais. Sijos ОА ir ОВ yra kampo kraštinės.

V) Ar ekrane matote tuos pačius kampus?(Nr.) Atėjo laikas išsiaiškinti kampų tipus.

1 2 3 4 5

6 7 8

Praktinis darbas... Stačiojo kampo modelio kūrimas.

Kampai skirtingi, bet pirmiausia susipažinsime su pačiu svarbiausiu kampu. Paimkite popieriaus lapą. Sulenkite lapą per pusę ir vėl per pusę. Pieštuku nubrėžkite lenkimo linijas. Į kiek dalių tiesės padalino plokštumą? (Keturi).

Kiek kampų gavote? (Keturi).

Tai yra specialūs kampai. Gal kas žino šių kampelių pavadinimą? (Šie kampai yra tiesūs.)

Nubrėžkite tašką lenkimo linijų sankirtoje. Pažymėkite vieną dešinįjį kampą raidėmis. Spalvotu pieštuku užtemdykite vidų.

Ne visada patogu nustatyti teisingą kampą akimis. Norėdami tai padaryti, naudokite kvadratinę liniuotę. Norėdami nustatyti, ar kampas yra teisingas, turite sulygiuoti viršūnę ir vieną kampo kraštą su kvadratinės liniuotės stačiojo kampo viršūne ir kraštine. Su savo modeliu suraskite teisingą kampą. Jei modelio kraštinės sutampa su kvadrato kraštinėmis, tai yra stačiu kampu.

Pratimas: Naudodami stačiojo kampo modelį raskite paveikslėlyje stačius kampus ir užrašykite jų skaičius.

Paveikslėlyje matyti, kad yra ir kitų kampų – ne tiesių. Ar galima lyginti kampus pagal dydį. Kiekvienas kampas turi savo pavadinimą.

Smailusis kampas yra kampas, mažesnis už stačią kampą. Bukas kampas yra kampas, didesnis už stačią kampą.

Naudokite dešiniojo kampo modelį, kad sužinotumėte, ar kiti kvadrato kampai yra teisingi. Matome, kad kvadrato kampas yra mažesnis už teisingą kampą, tai kas tai yra?

Pažiūrėkime trečią kampą. Stačiojo kampo modelį perklosime ant gon kampo ir palyginsime. Taigi kaip tai vadinasi? (aštrus) Taigi, piešimo kvadratas turi 1 stačią kampą ir 2 smailius kampus.

G) Apibrėžkime kampų tipus, naudodamiesi stačiu piešimo kvadrato kampu. Jei kampo kraštinės ir stačiasis kvadrato kampas sutampa, tai koks yra kampas? (dešinėje) Jei kampas yra mažesnis už stačią kvadrato kampą, tai yra ...? (ūmus kampas) Jei kampas yra didesnis už stačią kvadrato kampą, tai yra bukas kampas.

Kokie yra kampų tipai? (pakabinkite ženklą) Kokie yra aštrūs kampai? Pavadinkite bukus kampus.

Vaikų atsakymai

Praktinis darbas

(Vaikai vaidina užduotis poromis, tada vienas mokinys įvardija savo atsakymą, visi patikrina darbą).

Puoselėti vaikų verslo bendradarbiavimo santykius (gera valia vienas kitam, gerbti kitų nuomonę, mokėti išklausyti bendražygius),

Vi. Fizminutka

Sveikatos tausojimo technologija

(vaikai kalba ir daro pratimus) Visi vaikinai atsistojo kartu

Ir jie vaikščiojo vietoje.

Ištemptas ant pirštų galiukų

Ir atsisuko vienas į kitą

Susėdome kaip šaltiniai

Ir tada jie tyliai atsisėdo.

Vii. Inkaravimas.

A) Pagal vadovėlio p.9 №2 ... Ką bendro turi pavyzdžiai?

    Į kokias dvi grupes galima suskirstyti visus pavyzdžius? (I grupės pavyzdžiai sudėti, II grupė atimti.)

B) 5, 6 uždavinių sprendimas(žodžiu)

C) Testas. Skaitau ekrane

3) 3.

Išspręskite 1 ir 2 pavyzdžius komentuodami. 3-5 pavyzdžiai patys. Kryžminė nuoroda – prieš nuorodą (projektuojama per dokumentų kamerą)

mokinys skaito.

Laida: kiek laiko atliekama užduotis?

Parodyk atsakymą.

Paaiškinkite sprendimą

Žaidimas „Diena-naktis“: vaikai rodo atsakymą pirštais

tobulinti rašymo skaičiavimo įgūdžius,

patikrinkite sudėjimo ir atimties veiksmų teisingumą

Paaiškinkite ir pagrįskite veiksmą problemai išspręsti

Kontroliuoti ir vertinti savo darbą ir jo rezultatą

VIII. Atspindys

Ką naujo išmokote pamokoje? Kokie yra kampo elementai?Kokie ten kampai?

Kokios rūšiesar kėlėte edukacines užduotis pamokai?

Mūsų kelionė per šalį baigiasi Geometrija

Ką galite pasakyti pamokos pabaigoje? Įvertinkite savo darbą: jei esate patenkintas savo darbu, jums pavyko, tada geltonas apskritimas. Jei šiek tiek klydote, bet supratote savo klaidas. Tai yra žalias ratas. Jei reikia pagalbos suprasti nauja medžiaga tada pakelkite raudoną apskritimą.

Ateityje matematikos ir geometrijos pamokose daug sužinosime apie įvairias geometrines figūras.

Vaikų atsakymai

savigarba

Įvertinkite jų darbą ir jo rezultatą

X ... D/Z

8 p. (ave.) 9 p. Nr 1, 3.

Apskaičiavimai. Ačiū už jūsų darbą.

  • Pristatymas į matematikos pamoką šia tema "Injekcija. Kampų tipai "

Pristatymas buvo surengtas

Sobolevoy L.G.,

Pradinės mokyklos mokytoja

MBOU "Vidurinė mokykla Nr. 3" Glazovas



Žaidimas „Matematika krepšinis"

Šauniai padirbėta!

30 + 7 25 + 5 32 – 12 66 + 4 80 – 7

28 – 10 45 – 45 53 + 7 59 – 9 90 + 9



Žaidimas „Ketvirtasis nelyginis“

Padalinkite figūras į dvi grupes

LINIJOS

Daugiakampiai


Kryžiažodis "geometrinis"

Geometrinė figūra, turinti formą

pailgas ratas.

Mažiausia geometrinė forma.

Geometrinė figūra, neturinti kampų.

Tiesios linijos dalis, turinti pradžią

bet pabaigos nėra.

L Turi H

K R U G

T O H K A

О В А L


Injekcija Ar geometrinė figūra, sudaryta iš dviejų skirtingų spindulių

su bendra pradžia.

Kampo žymėjimas

Taškas O- kampo viršus.

Sijos OA ir OV- kampo šonai.




Aštrus kampas Tai kampas, mažesnis už stačią kampą.

Bukas kampas Yra kampas, didesnis nei stačiu kampu.


Žaidimas "Jie davė vardą kampui"

stačiakampis

____ kvadratas

trikampis

____ kvadratas

____ kvadratas

penkiakampis

šešiakampis

____ kvadratas

____ kvadratas

poligonas

____ kvadratas

keturkampis




SINKVINAS

  • 1 daiktavardis (ką?)
  • 2 būdvardžiai (kuris?)
  • 3 veiksmažodžiai (ką daryti?)
  • Pasiūlyti
  • asociacija (sinonimas)

Praktinis darbas

Sukurti stačiu kampu

1. Paimkite kvadratą ir pieštuką.

2. Apibraukite kampą kaip mano paveikslėlyje.


Mes statome aštrus kampas

Paimkite liniuotę ir pieštuką.

Nubrėžkite tiesią liniją

Ir tada dar vienas toks kaip mano

Pritvirtinkite kvadratą. Ką tu manai?


Pritvirtinkite kvadratą. Pasakykite man, ką?

Pastatykime

bukas kampas

Paimkite liniuotę ir pieštuką.

Nubrėžkite tiesią liniją

Ir tada dar vienas patinka

Aš turiu.


  • išmoko
  • Supratau
  • išmoko

Namų darbai

  • Sugalvokite ir nupieškite įvairius objektus naudodami apskritimus, ovalus, taškus, spindulius ir kampus

(užduotis atlikti albumo lape)


AČIŪ už DARBĄ

Linkiu kūrybinės sėkmės