Muzikinis fizinis aktyvumas žvirblis. Fizikos pamoka apie paukščius. Pirštų gimnastika „paukščiai“

Olga Šuškova
Žaidimai, mįslės, fiziniai pratimai užsiėmimams per savaitę „Žiemojantys paukščiai. Mūsų miesto paukščiai“

Tema savaites: Žiemojantys paukščiai. Mūsų miesto paukščiai.

Tikslas: žinių apie žiemojančių paukščių gyvena mūsų miestas.

Užduotys: Kalbos, atminties, mąstymo gramatinės struktūros ugdymas. Plėsti žinias apie išorinį pasaulį, apie pasaulį paukščiai ir būdų, kaip jiems padėti sunkiais žiemos laikais.

ŽODYNAS:

Daiktavardžiai: žvirblis, varna, zylė, bukas, balandis, pelėda, genys, šarka, tiektuvas, pašaras, krūtinė, nugara, galva, uodega, sparnas, plunksna, snapas, kojos, nagai, kaklas, letenos, pūkas, žiema, šaltis, alkis , sniegas, vėjas, paukštis, kryžminis snapas, sėklos, trupiniai, taukai, skanėstai.

Būdvardžiai: žiemojimo, mažas, didelis, didelis-mažas, trumpas-ilgas, plonas-storas, vikrus, aistringas, greitas, gudrus, gražus, tingus, liūdnas, geltonas, raudonas, margas, duonos trupiniai (trupiniai, melionai, arbūzai, uosiai ir kt. (sėklos)

Veiksmažodžiai: išskrido, išskrido, žiemoja, pešasi, ginasi, valo, sėdi, renka, šokinėja, skraido, dainuoja, čirškia, čiulba, krūkčioja, dūksta, šnypščia, rūpinasi, maitina ir t.t.

Žaidimas: "Pasakyti žodį"

Zylė nuo medžio (atskrido, aplink tiektuvą (skrido aplinkui). Nuo šakos prie šakos (skrido, o paskui į įdubą (nusimušė). ir kt.

Žaidimas: "Kam?"

Kodėl paukštis turi snapą?

Kodėl paukščiui reikia sparnų?

Kam paukščiui reikalingos letenos (plunksnoms, uodegoms, nagams, akims, nosiai, kaklui?

Fizminutka"Paukščiai"

Paukščiai šokinėja, skrenda, "imituoti skrydį"

Paukščiai šokinėja ir gieda. "dainuoti"

Paukščiai renka trupinius "surinkti"

Grūdai nuskabomi. "peck"

Plunksnos nuvalytos "švarus"

Ir jie atsisėdo. "Atsisėskite".

„Pateikite pasiūlymą“.

Paukštis– lizdas – lesykla ( Paukštis išskrido iš lizdo, nuskrido prie šėryklos ir pradėjo kapstyti maistą).

Paukštis – drugelis – jaunikliai (Paukštis pagavo drugelį ir atnešė jaunikliams).

Ketvirtasis yra papildomas.

Zylė, žvirblis, straublys, bukas.

Bulkas, zylė, lesykla, balandis.

Dnygė, auksaragis, vaškas, barsukas.

Perpasakoti istoriją "tiektuvas".

Žiemą mačiau vaikus prie mokyklos paukščiai. Jie mėtė į juos duonos trupinius. Paukščiai iš pradžių bijojo o tada jie suvalgė visą duoną. Kita diena paukščiai vėl atvyko. Vaikai paėmė dėžutę, pakabino ant šakos ir supylė grūdus. Išėjo lesyklėlė. Vaikai paukščius lesino iki pavasario.

DĖLĖS:

margas judesys, ilgauodegis paukštis,

Kalbus paukštis, šnekiausias. (Šarka)

Dieną miega, naktį skrenda (Pelėda)

Ne medkirtis, ne stalius, o pirmasis darbininkas miške (mednis)

Mažas berniukas pilka armijos striuke

Šnopuoti po kiemus, rinkti trupinius (Žvirblis)

Žiemą ant šakų būna obuolių, greitai nuskinkite!

Ir staiga obuoliai suplazdėjo, nes tai (Bulkiai)

Pilkšvos spalvos, slapto įpročio,

Užkimęs rėkėjas – žinomas žmogus. tai - (Varna)

Kas ten šokinėja ir ošia? Ar jis snapu išdarinėja kankorėžius?

Nugara žalsva, pilvas gelsvas,

Juoda kepurė ir dryžuotas šalikas (Zylė)

BAIGIAMOSIOS BENDROSIOS PAMOKOS SANTRAUKA

DĖL elementariųjų MATEMATINIŲ SĄVOKŲ FORMAVIMO VIDURINEI GRUPEI

„Žvirblis LANKO PAS VAIKINAS“

Regionas : Pažinimas.

Skyriai : Ekologija, elementariųjų matematinių sąvokų formavimas.

Užduotys :

    Švietimo ugdyti rūpestingą požiūrį į paukščius, norą jais rūpintis; ugdyti moralines savybes: gerumą, reagavimą; meilė gamtai;

    Švietimo : įtvirtinkite vaikų žinias apie laukinius paukščius. Apibendrinti ir sisteminti vaikų žinias apie laikinus gamtos pokyčius;

    Vystantis : papildyti aktyvų žodyną (žiemojantis, migruojantis); toliau formuoti idėjas apie kiekybinį skaičiavimą per 5,lavinti regimąjį ir girdimąjį suvokimą, stebėjimą, dėmesį, atmintį, vaizduotę, loginį mąstymą.

Preliminarus darbas: stebėti gamtos pokyčius pasivaikščiojant, stebėti paukščių elgesį; lesina paukščius.

Dvikalbis komponentas : žiema -kys, vienas - ber, du - eki, trys - ush, keturi - tort, penki - demonas.

Regioninis komponentas : žiema Samaros kaime; mūsų apylinkėse žiemojančių paukščių (zylės, bulių).

Sveikatos tausojimo technologijos : fizinė minutė.

Įranga:

Demonstracinė medžiaga: paukščių nuotraukos (bukas, pelėda, kregždė, genys, starkis); paveikslėlis didaktiniam žaidimui „Who’s the odd one out? Žvirblio žaislas. Nuotraukos žaidimui „Kas kur gyvena?

Dalomoji medžiaga: kortelės su dviem juostelėmis; apskritimai (raudoni, geltoni) kiekvienam vaikui, 6 vnt.; skaičių nuo 1 iki 5 rinkinys kiekvienam vaikui.

Pamokos eiga

Motyvacinė – skatinimo stadija.

Mokytojas siūlo atspėti mįslę ir sužinoti, kas ateis į mūsų pamoką.

Paslaptis:

Šis mažas paukštis

Dėvi pilkus marškinius

Greitai surenka trupinius

Ir pabėga nuo katės.

Vaikai atspėja mįslę

Vaikai: - Žvirblis.

Teisingai, vaikinai, tai žvirblis.

Padeda ant stalo žaislinį žvirbliuką.

Vaikai: - Sveiki! Salemetsiz būk!

Organizacinis ir paieškos etapas.

Pirma užduotis iš žvirblio

Koks dabar metų laikas?

Vaikai: - Žiema.

Ką galėtum papasakoti apie žiemos laiką? Pavadinkite žiemos mėnesius.

Vaikai kalba apie žiemą.

Koks sezonas ateis po žiemos?

Vaikai: - Pavasaris.

Mokytoja pakabina žiemojančių paukščių ir kregždės paveikslą.

D/I "Kas yra keistas?"

Vaikinai, pažiūrėkite į paveikslėlį, įvardinkite, kokie paukščiai ant jo nupiešti?

Ratmila: Pelėda, zylė, varna, žvirblis, kregždė.

Anya, pasakyk man, kas yra keistoji šioje nuotraukoje? Kodėl?

Anya: Kregždė, nes visi paukščiai žiemoja, bet kregždė yra migruojanti ir pas mus ateina pavasarį.

Kokius žiemojančius paukščius žinai? Kokie paukščiai atkeliauja pas mus pavasarį?

Kokie paukščiai čia gyvena ištisus metus?

Vaikai atsako į klausimus.

O dabar žvirblis nori sužinoti, kaip gerai tu žinai apie laukinių paukščių gyvenimą.

Kita užduotis – įkurdinti paukščius į savo namus.

D/I „Paukštis namuose“

Vaikai nufotografuoja paukštį ir pritvirtina prie norimo namelio (varnėnas, žvirblis prie paukštidės, kregždė, šarka, varna prie lizdo, pelėda prie įdubos).

Šaunu, vaikinai, padarėte puikų darbą! Ką paukščiai valgo?

Vaikai: - Grūdai, sėklos, trupiniai, kirmėlės.

Kaip žmogus gali prižiūrėti paukščius žiemą, kai jiems labai sunku susirasti sau maisto?

Vaikai: - Žmonės gamina lesyklėles, deda į jas: sėklas, duonos trupinius, soras...

Kita užduotis iš žvirblio

Žvirblis pateiks jums pavyzdžių, o jūs turėsite juos teisingai išspręsti.

Gaidys nuskriejo ant tvoros

Ten sutiko dar du.

Kiek yra gaidžių?

Vaikai: trys

Keturi ančiukai ir vienas žąsiukas

Jie plaukia ežere ir garsiai rėkia.

Na, greitai suskaičiuok -

Kiek kūdikių yra vandenyje?

Vaikai: penki

Puiku, vaikinai, jūs atlikote šią užduotį. Tu sunkiai dirbi, o dabar žvirblis kviečia tave žaisti su juo.

Fizinis pratimas „Žvirbliai“

Žvirbliai sėdi ant šakų ir žiūri į gatvę

(vaikai tupi, pasuka galvas į dešinę, į kairę)

Jie nori eiti pasivaikščioti ir ramiai skristi.

(atsistokite, mojuokite rankomis)

Pamatėme trupinius ir šiek tiek paglostėme

(pritūpkite ir bakstelėkite pirštais)

Staiga jie pamatė katę ir išsibarstė į visas puses!

(išsiskirstyti po grupę, mojuodami rankomis)

Jie skraidė, skraidė ir sėdėjo ant kėdžių.

(atsisėsti prie jų stalų)

Žiūrėkite, skirtingi paukščiai mokosi klasėje su mūsų svečiu žvirbliu.

Mokytojas pakabina paukščių paveikslėlius (Šarka, pelėda, genys, varna, balandis).

Suskaičiuokime, kiek paukščių mokosi su mūsų svečiu toje pačioje klasėje.

Mokytoja pakviečia kelis vaikus po vieną, kad suskaičiuotų paukščių skaičių dviem kalbomis.

Mokytojas užduoda klausimus:

Kuris paukštis pasirodo pirmas?

Kur yra pelėda dešinėje?

Kur balandis stovi kairėje pusėje?

Koks balandžių skaičius dešinėje pusėje?

Žvirblis mums paruošė tokią užduotį. Vokeliuose yra numeriai, jis mano, kad mes jų dar nežinome. Parodykime žvirbliui, kad daugelis iš mūsų jau žino skaičius ir žino, kur tie skaičiai stovi. Išimkite skaičius ir išdėstykite skaičių eilutę.

Vaikai išdėsto skaičių eilutę.

D/I „Klausyk“

Puiku vaikinai! Žvirblis nori žaisti su tavimi. Jis belsis snapu, o jūs turite pakelti skaičių, nurodantį smūgių skaičių.

Puiku vaikinai! Žvirblis pasakoja, kad šią žiemą į jų mišką atskrido daug paukščių, bulkilių ir zylių. Jis norėjo suskaičiuoti, kurie paukščiai atskrido daugiausiai, bet negalėjo. Jie dar to nepatyrė mokykloje. Padėkime suskaičiuoti paukščius.

Mokytojas parodo skaičių 4.

Viršutinėje juostoje uždėkite šį skaičių raudonų apskritimų; tai yra buliai.

Uždėkite šį skaičių geltonų apskritimų ant apatinės juostelės; tai yra zylės. (rodo penkis skaičius).

Sakyk, kurie paukščiai į mišką skrisdavo daugiausiai?

Vaikai: Sinits

Kodėl taip nusprendėte?

Vaikai: Yra penki geltoni apskritimai ir keturi raudoni apskritimai.

Kiek geltonų apskritimų yra daugiau nei raudonų?

Vaikai: Vienam.

Ką galime padaryti, kad jie būtų lygūs?

Vaikai: reikia nuimti vieną geltoną apskritimą.

Pašalinti, kas atsitiko? Kiek raudonų apskritimų?

Vaikai: keturi

Kiek raudonų apskritimų?

Vaikai: keturi

Ką galime pasakyti apie geltonus ir raudonus apskritimus?

Vaikai: Kad jų būtų vienodai, po keturis.

Kaip dar galime padaryti apskritimus vienodus?

Vaikai: pridėkite dar vieną raudoną apskritimą.

Kiek ratų dabar yra?

Vaikai: po penkis.

Puiku vaikinai, padovanokime svečiui dovaną. Ar žinote, kad kasmet miške iškertama vis daugiau medžių, o kur tada gyvena miško gyvūnai ir paukščiai?

Sodinkime medžius. Pirmiausia sodinkite medžius nuo trumpiausio iki aukščiausio.

Vaikai sodina eglutes ir įvardija žemiausią eglutę, aukštesnę, dar aukštesnę, dar aukštesnę ir aukščiausią.

Dabar išdėstykite nuo aukščiausio iki trumpiausio medžio.

Vaikai atlieka užduotis. Mokytoja paprašo kelių vaikų pavadinti medžius pagal aukštį.

Šaunuoliai, vaikinai, atlikote visas užduotis ir padėjote žvirbliui suskaičiuoti paukščius. Atsisveikinkime su juo, laikas jam grįžti į mišką.

Refleksinė – korekcinė stadija.

Pedagogas: Kas atėjo pas mus?

Vaikai: Žvirblis.

Pedagogas: Ką mes su tavimi padarėme?

Vaikai: atliktos užduotys.

Pedagogas: Kuri užduotis buvo sunkiausia?

Vaikai pasakoja, kuri užduotis buvo sunkesnė už kitas.





Tikslas:

  • Formuoti teigiamą požiūrį į supančio pasaulio kūrybą kaip į žmonių draugus. Išmokykite rūpintis gyvūnais, paukščiais, vabzdžiais, kaip mūsų mažesniais draugais.

Užduotys:

  • Formuoti vaikų pažintinius gebėjimus apie paukščius.
  • Suformuokite nuoseklią kalbą.
  • Praturtinkite vaikų žodyną dvasinės ir dorovinės kultūros sąvokomis (sunkus darbas, rūpestis, gailestingumas).
  • Estetinio suvokimo, stebėjimo, dėmesio ugdymas.
  • Tobulinti vizualinius įgūdžius ir kūrybinės veiklos gebėjimus.
  • Ugdyti vaikų polinkius ir talentus kaip dievišką dovaną, kurią kiekvienam reikia tam tikru mastu tobulinti.
  • Ugdykite rūpestingą požiūrį į gyvūnų pasaulį.

Pamokos eiga

Auklėtojas : Vaikai! Dabar aš tau užminsiu mįslę, o tu pamėgink ją atspėti.

Pilku plunksnų paltu

O šaltyje jis yra herojus,

Šokinėja ant skrydžio ir linksminasi,

Ne erelis, bet vis tiek paukštis .

Vaikai: Žvirblis.

Pedagogas: Vaikinai, pasakykite man, į kokias dvi grupes paukščiai skirstomi?

Vaikai: Migruoja ir žiemoja.

Pedagogas: Koks paukštis yra žvirblis?

Vaikai: Žiemojant.

Pedagogas: Teisingai. Šiandien aš jums papasakosiu daug įdomių dalykų apie šį mažą paukštį. Šis paukštis yra labai gražus savaip. Juodos dėmės, rudos juostelės, balkšvas pilvukas – raštas labai mielas. Žvirblis labai savarankiškas: nesileis įžeidinėjamas ir nebadaus.

Pedagogas: Vaikinai, ką žvirblis valgo šaltuoju metų laiku?

Vaikai: grūdų, duonos trupinių, sėklų, bet ką, ką jis gali rasti būdamas šalia žmogaus.

Jei žvirblis kur nors randa ką nors valgomo, tuoj pašaukia kitus žvirblius. Naktį maži paukščiukai susirenka į tankų būrį ir šildo vienas kitą: kam šilta viduje, iškeliauja į lauką, o tie, kuriems šalta lauke, susispaudžia giliau. Nuo šalčio saugo ir žvirblio pūkuotas kailis. Kai žvirblis šalta, jis išskleidžia plunksnas, tampa panašus į kailio kamuolį. Pro pūkuotą apsaugą šaltis neprasis iš karto.

Pedagogas: Vaikinai! Iš to, ką tau pasakiau, ką galime pasakyti apie žvirblį? Koks jis?

Vaikai: Malonus, dosnus, draugiškas, rūpestingas.

Pedagogas: Kaip manote, ko galima pasimokyti iš žvirblio?

Vaikai: Gerumas, rūpestingumas, draugiškumas, gailestingumas.

Auklėtojas: Vaikinai! Kokį gailestingumą žmogus gali parodyti žvirbliui?

Vaikai: maitinti, berti grūdus, duoti valgyti.

Pedagogas: Šauniai padirbėta! Tai yra tiesa.

Paukščiai savo veiksmais ir elgesiu labai panašūs į žmones.

Yra paukščių, kurie yra rūpestingi ir darbštūs. Jie kuria lizdus ir augina jauniklius (kregždės, starkiai ir kt.). Ir yra kitų. Žinote, vaikinai, yra paukštis, kuris niekada nesukuria savo lizdo, o neša savo jauniklių kiaušinius į kitų žmonių lizdus. Tai gegutė. Tokia ji iš prigimties.

Fizinis pratimas „Žvirblis“

Vaikai atlieka judesius apsimesdami žvirbliu.

Pedagogas: Vaikinai! Prašau išklausyti istoriją, kurią aš tau perskaitysiu.

Protingas paukštis

Po stogu buvo žvirblių lizdas. Ten sėdėjo keli jaunikliai. Vienas iš jų nukrito ant žemės ir buvo sunkiai sužalotas. Iš pradžių jis gulėjo nejudėdamas. Mama skrido virš jo ir gailiai čiulbėjo. Staiga viščiukas pabudo ir sucypė. Paukštis skrido žemiau. Ji pastebėjo, kad jos jauniklis pakrito po storu rąstu; jis negalėjo skristi ir negalėjo išlipti. Žvirblis rado šiaudą ir atsinešė snape. Ji nuleido jo galą į skylę link savo jauniklio ir kažką jam čiulbėjo. Mažylis suprato mamą: čiupo už kito šiaudelio galo ir pašoko. Motina jį patraukė ir jie skrido kartu ir netrukus pasiekė lizdą. Štai kiek intelekto yra mažo paukščio galvoje!

Pedagogas: Vaikinai! Kokia buvo paukščio motina savo jauniklių atžvilgiu?

Vaikai: Rūpestingas, dėmesingas, protingas.

Pedagogas: Kaip elgėsi paukščio motina, kai jauniklis iškrito iš lizdo?

Vaikai: Ji praskrido virš jo ir gailiai čiulbėjo.

Pedagogas: O kai mama nerimauja dėl savo vaiko, kokius jausmus ji patiria?

Nerimas, nerimas, noras padėti.

Pedagogas: Paukštis nerimavo dėl savo jauniklio. Taip pat tėvai nerimauja ir nerimauja dėl savo vaikų, visada ištiesdami jiems rūpestį ir pagalbos ranką. Kas išmokė kūrybos rūpintis savo vaikais? (Dieve. Jis sukūrė visa, kas gyva, su meile ir įsakė mums rūpintis vieniems kitais.)

Taigi mes turime rūpintis savo mažais draugais. Paukščiai naudingi žmonėms. Kokią naudą duoda paukščiai?

Vaikai: jie dainuoja ir teikia džiaugsmo.

Pedagogas: Taip pat, vaikinai, paukščiai išlaiko pusiausvyrą gamtoje. Tai yra, jie valgo papildomus vabzdžius.

Žaidžiamas lauko žaidimas „Paukščiai“.

Ant grindų yra lankas – dangus. Visi žaidėjai paima skirtingų paukščių vardus (žvirblis, zylė, varna, pelėda ir kt.) ir išsirikiuoja į eilę keli žingsniai nuo lanko. Vienas iš vaikų vaizduoja lapę, vaikšto tarp lanko ir paukščių ir dainuoja:

Žaidimo dalyvis, anksčiau identifikavęs save kaip šarką, mojuoja rankomis, lyg norėtų skristi aukštyn, ir įbėga į lanką, o lapė jį pagauna.

Žaidimo pabaigoje lapės sugauti paukščiai ir į lanką pabėgę paukščiai paima pagaliuko ar žnyplės galus ir traukia abi puses link savęs. Kurio pusė laimi, laimi.

Kūrybinė veikla.

Po žaidimo vaikai susėda prie stalų ir pradeda piešti žvirblį.

Pamokos santrauka.

Žmogus turėtų su meile elgtis su žmonėmis, paukščiais, gyvūnais, padėti kiekvienam bėdoje taip, kaip padėtų savo artimiesiems – broliui, seseriai, tėvams. Toks žmogus vadinamas gailestingu.

Tiesioginė mokytojo edukacinė veikla su vaikais vidurinėje logopedinėje grupėje
Tema: „Paukščiams sunku žiemoti, reikia padėti paukščiams“

Ugdymo sritis „Kognityvinis ir kalbos ugdymas“ integruojantis su ugdymo sritimis: komunikacinis ir asmeninis tobulėjimas, fizinis tobulėjimas.

Tikslas: sudaryti sąlygas įtvirtinti „žiemojančių paukščių“ sąvoką

Užduotys:

1) Formuoti vaikų supratimą apie „paukščio“ įvaizdį ir sampratą (struktūrą, išvaizdą). Sustiprinkite mintį, kaip žmogus gali padėti paukščiams išgyventi žiemą

2) Lavinti stambiąją ir smulkiąją motoriką, loginį mąstymą; gebėjimas derinti kalbą su judesiu, suprasti ir aiškiai vykdyti suaugusiojo nurodymus

3) Ugdykite teigiamas emocijas paukščių atžvilgiu, norą parodyti jiems rūpestį.

4) Tobulinti leksinę ir gramatinę kalbos struktūrą: sakiniuose vartoti paprastus prielinksnius (in, on), atlikti grafinius pratimus.

Preliminarus darbas:

Įgyvendinant darželio projektą „Žiema“ ir grupės projektą „Žiemojantys paukščiai“: E. Aleksandrovo „Naujosios valgyklos“ skaitymas, pasakojimo „Zylių kalendorius“ ištraukos skaitymas, mįslių spėjimas;

Paukščių stebėjimas pasivaikščiojimuose, paukščių lesinimas. Darbas su tėvais, gaminant lesyklėles paukščiams.

Didaktiniai žaidimai:

„Paukščių rinkimas“, „Ketvirtasis ratas“, „Surask paukštį“, „Paleisk paukštį“.

Stalo žaidimai:

Mokomoji loterija „Paukščiai“, „Atspėk, koks paukštis?

Žaidimai kalbai lavinti:„Pridėk žodį“, „Pasakyk maloniai! „Vienas yra daug“, „Kas turi kas?

Žaidimai su judesiais: „Paukščių migracija“, „Žvirbliai ir automobilis“, „Pelėda“

Meninė kūryba: paukščių tapyba, paukščių lipdymas.

Žodyno darbas: naujų žodžių įvedimas į aktyvų vaikų žodyną: lesyklėlė, trupiniai, mažas paukštelis, pagyvintas, supurtytas.

Tiesioginės švietėjiškos veiklos pažanga.

Vaikai įtraukiami į grupę. Pasigirsta paukščio čiulbėjimas. Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į šį garsą.

Vaikinai, ar pas mus kas nors lankosi?

Kas čia? (Paukštis)

Ar tau patinka kaip ji dainuoja?

Paukštis nori atkreipti mūsų dėmesį.

Kas čia? (Pastebime, kad prie paukščio yra popieriaus ritinys)

Paukštis nori mums užduoti mįslių. Ar esate pasirengęs juos atspėti?

1. Chik-Tchirik

Peršokti į grūdus

Nesidrovėk, čiulbėk.

Kas čia? (Žvirblis)

2. Mėlynas šalikas,

tamsi nugara,

Mažas paukštis,

Jos vardas (zylė)

3. Snigo

Ir šis paukštis

Jis visai nebijo sniego.

Mes vadiname šį paukštį

Raudonkrūtis (buliukas)

Vaikai sprendžia mįsles ir randa paveikslėlius su savo atvaizdais.

Apie ką atspėjome mįsles? (Apie paukščius)

Kokie tai paukščiai? (Žiemoja)

Kokius dar žinote žiemojančius paukščius? (Šerkšnas, varna, šarka, balandis)

Ką paukščiai lesa (sėklomis, sėklomis, trupiniais, uogomis) – ar paukščiams sunku žiemą?

Kodėl žmonės maitina paukščius? (Kad jie nesušaltų, jie išgyvena0

Ar galime jiems padėti?

Paukščiams sunku žiemoti

Turime padėti paukščiams.

Paukščiams šalta, kaip jie šildosi?

Pratimas "Bullfinches"

Čia, ant šakų, žiūrėk (mojuoti rankomis),

Buliai raudonais marškinėliais (palenkę galvas į šonus),

Pūkavo plunksnas (spausdamas rankas)

Mėgautis saulėje (ploti šonus, pakelti galvą).

Vaikai, ką turi paukščiai?

Vaikai apžiūri ir parodo paukščio kūno dalis.

Turiu korteles, atidžiai pažiūrėk ir išdėliok jas taip, kaip tau atrodo teisinga.

D/i „Kas taip pastatytas“

Visi paukščiai pastatyti vienodai

Kas yra priešais paukščius?

Kas paukščiui ant galvos?

Kas už nugaros?

Kuo padengtas paukščio kūnas?

Ką gali padaryti paukštis?

Vaikai suranda ir padeda atitinkamą kūno dalį.

Vaikai, ar norite parodyti mūsų svečiui, kaip mes vadiname paukščius skanėstams?

(Žiemą paukščius reikia šerti, gal paskambinkime?)

Ateik paukščiai (šaukia rankų judesiais),

Aš duosiu riebalų zylei (pjovimo judesiai),

Aš paruošiu trupinius (pirštus su žiupsneliu),

Truputis duonos („Sutrupinkite“ duoną),

Šie trupiniai skirti balandžiams (dešinė ranka į priekį, delnas aukštyn),

Šie trupiniai skirti žvirbliams (kairė ranka į priekį, delnas aukštyn),

Žarnos ir varnos (volioja makaronus tarp delnų)

Valgyk makaronus!

Žaidimas „Pridėti žodį“

Jauniklis pašoko taku

Ir nuskabė didelius (trupinius)

Vaikai, ar žinote, ką mėgsta maisto paukščiai?

Norite lesinti paukščius mėgstamu skanėstu?

Vaikams siūlomi ženklai (kortelės)

Pratimas „Prisijunkite teisingai“

Užduotis: reikia nubrėžti liniją nuo paukščio iki jo mėgstamo maisto.

Tikriname užduoties teisingumą.

Fizinis pratimas "Paukštis"

Mažas paukštis

Skrido per dangų (skraido paukščiai)

Sėdėjo po langu

Ji pešdavo trupinius (pritūpė ir pešdavo grūdus),

Paukštis atsikėlė (jie atsistojo, nusikratė),

Ji ištiesė nugarą.

Ji dainavo dainą ir įskrido į namus (mojuodamas rankomis).

Vaikai, ar norite lesinti paukščius?

Mūsų paprotys yra toks:

Truputis sniego iškris,

Pakabiname lesyklėles

Paukšteliams ant šakelės.

Ar čia yra paukščių valgykla?

Ant vatmano popieriaus nupieštas medis, kabo lesyklėlės, sėdi paukščiai.

Ką tu matai? (Medis, paukščiai)

Kiek iš viso yra žvirblių? (Du žvirbliai)

Kur sėdi žvirbliai? (prie lesyklos)

Kiek bulių yra ant medžio? (Vienas bukas)

Kur yra bukas? (Sėdi ant šakos)

Kiek papų? (Trys papai)

Kur sėdi papai? (Pasai sėdi lesykloje)

Ar jau žinote, ką paukščiai mėgsta lesti?

Pasirinkite reikiamą medžiagą ir pradėkite dirbti. Vaikai klijuoja uogas (iš raudono popieriaus), ant klijų pabarsto sorų ir sėklų. Klijuokite, pieškite trupinius (vaško pieštukais

Žiemą lesiname paukščius, o vasarą jie prižiūrės mūsų miškus ir sodus: naikins kenksmingus vabzdžius.

Linksmai sklando dangumi,

Skrenda plunksnuoti draugai

Ir jie dainuos, tviteryje:

"Labai ačiū!"

Po darželio ir treniruočių D. ir tėtis atliko užduotis iš DM.

Šiandien šios dienos tema buvo paukščiai. Pakartojome tuos, kuriuos matome kasdien + bulkiuką, kurį D. tiesiog pažįsta ir norėjo, kad ir jis būtų ten.

Iš pradžių uždaviau mįsles, o D. jas atspėjo.

Sėdi juodas paukštis
Ant gauruoto medžio.
"Kar!" jis visą laiką sako.
Snapas blogesnis už adatą. -

(Varna)

Ji ilgauodegė
Juoda iš nugaros.
Baltas pilvas ir pečiai.
Barškėjimas vietoj kalbos.
Bent jau jis ką nors pamato – akimirksniu
Pakelia čirškiantį verksmą.
(Šarka)

Šis mažas paukštis
Dėvi pilkus marškinius
Greitai surenka trupinius
Ir pabėga nuo katės.

(Žvirblis)

Mažas paukštis -
Tik ne didelis.
Mėlynas kaklas,
O ji pati kaip saulė.
(zylė)

Visi medžiai su susidomėjimu
Miško gydytojas studijuoja.
Jei medį suėda vabalas,
Gydytojas nedelsdamas: KNOCK KNOCK KNOCK!

(mednis)

Šis paukštis yra taikos simbolis,
Palėpės yra jos butas,
Kur yra aikštės, fontanai,
Visada ieškau trupinių!
(balandė)


Tada žaidėme lauko žaidimus:

Fizinis pratimas „Varnos“

Čia, po žaliuojančiu medžiu, linksmai šokinėja varnos.
Kar-kar-kar (garsiai)
Kar-kar-kar (garsiai)
Tik vakare jie nutyla ir visi kartu užmiega.
Kar-kar-kar (tyliai)
(vaikai šokinėja, skraido, tada atsisėda ir tyli, užsimerkia)

Kūno kultūros pamoka „Žvirblis“

Tarp baltų balandžių (vaikai vaikšto ratu)

Šokteli vikrus žvirblis (centre yra vaikas, kuris šokinėja kaip žvirblis).

Žvirblis paukštis,

Pilki marškiniai (vaikai stovi veidu į ratą, eina šoniniu laipteliu).

Atsiliepk, žvirbli!

Išskrisk, nesidrovėk! (Žvirblis bando išskristi iš rato, o vaikai, susikibę už rankų, jo neįsileidžia.)

Pažiūrėkite, kiek paukščių atskrido į lesyklą.

Kuo visi paukščiai panašūs? (Paukščiai turi snapą, sparnus, plunksnas).

Koks skirtumas? (Dydis, uodegos forma, sparnų dydis).

Kodėl paukščiams reikia plunksnų?

Ar visos paukščio plunksnos yra vienodos?

Sparnai turi skrydžio plunksnas, kurios padeda skrydžio metu.

Uodega turi uodegos plunksnas, kurios vadovauja skrydžiui.

Pūkų plunksnos – saugo nuo sumušimų, įbrėžimų, karščio, šalčio, sušlapimo, išsausėjimo.

Paukščiai taip pat turi skirtingus įpročius. Žiemą varnos mėgsta sėdėti ant medžių, žvirbliai – ant krūmų, balandžiai – ant stogo karnizo. Sėdi, susiraukę, slepiasi snapus ir letenas, pūkuoja plunksnas. Taip jie pabėga nuo šalčio ir šalčio.

Aptarėme, kuo žmonės skiriasi nuo paukščių.

. Ką mes valgome? (Burna.)

O paukščiai? (Snapas.)

. Žmogaus kūnas yra padengtas oda, bet ką turi paukščiai? (Plunksnos.)

. Mes turime kojas. O paukščiai? (Letenos.)

. Mes turime rankas. O paukščiai? (Sparnai.)


Bandėme išsiaiškinti, kaip paukščiai kalba – D. visiškai nesidomėjo:

Pasakyk man, kaip paukščiai kalba? Varna - mašina! Taigi ką veikia varna? (Caws.)

Šarka - tr-tr! Taigi, ką daro šarka? (Čirkšti.)

Balandis – hurr-urr! Taigi, ką daro balandis? (Cuos.)

Pelėda - woohoo! Taigi, ką veikia pelėda? (Šaukia.)

Žvirblis – čiulbėk! Taigi, ką daro žvirblis? (Twitter.)


Žiūrėk, paukščiai atskrido – prarado namus. Turime padėti jiems susitvarkyti! (namų skaičius). Tai buvo kažkas. Niekada anksčiau to nedarėme ir vaikas visiškai nesuprato, ko aš iš jo noriu. Bet jie jį užbaigė stebėtinai kantriai (buvau pasiruošęs bet kurią akimirką nutraukti pamoką, nes mačiau, kad ne tik nesidomėjo, bet ir visiškai trūko supratimo).

Tada išsiaiškinome, ką paukščiai valgo. D. nupiešė ir magnetuku pritvirtino prie paukščio.



Tada skaitėme pasakojimą apie berniukus ir lesyklą bei atlikome kalbos raidos užduotis (pirmame įraše rašiau, pagal kurią knygą ji buvo sukurta). Jis taip pat stebėtinai kantriai sėdėjo - jaudinosi, bet atsakinėjo į klausimus (kartais pavartė akis ir sakydavo: „O Dieve, kiek tu gali!“)).

Atsisveikindami su paukščiais nusprendėme padaryti paveikslėlį „Zylė“.


Pramogų tikslais kamuoliukus perkeldavo šaukštu iš vieno lizdo į kitą.

Po pietų miego mums su D. užteko laiko atlikti užduotis iš DM, o tada vėl skaudėjo galvą ir visi tolimesni planai buvo atšaukti.

Pastarąsias porą dienų D. ir tėtis gamino lesyklėlę. Dimka, žinoma, tik retkarčiais dalyvaudavo, bet padėdavo pjauti ir gręžti. Lesyklėlė išėjo gerai, bet dar nespėjome jos pakabinti))))




Padarėme atviruką močiutės ir DM užduotims.




Elnio diena ir raidė O

Pradėjome nuo mįslės:

Nori tikėk, nori - ne

Per mišką bėgo gyvūnas.

Ne veltui nešiojo jį ant kaktos

Du besiskleidžiantys krūmai.

Galvojome ir spėliojome. Elnias pažadėjo D. padėti surasti kitą laišką. Bet pirmiausia turime padaryti jo portretą. D., griežtai vadovaujamas, iš mano iškirptų stačiakampių padarė ovalus ir suklijavo elnią. Aš nesikišau į klijavimo procesą)))



Tada elnias paprašė padėti susitvarkyti su dovanomis – teisingai jas sutvarkyti (Sudoku).

Kaip buvo išdėliotos dovanos Elnias pasiūlė skristi ieškoti. Pirmiausia ant stebuklingo debesies, kur reikia apsukti visus O, kol neprasidės lietus.



Tada jis su elniu skubėjo po kambarį, kol elnias pavargo. Jis paprašė D. pamaitinti žodžius su garsu „O“ (tokie pratimai dar nelabai pasiteisino, kartais D. nesunkiai nustato, ar yra garsas, o kartais tenka labai aiškiai ištarti žodį, sutelkiant dėmesį į garsą Aptarėme, kad elniai iš tikrųjų valgo, kaip jie gimsta ir auga.

Tada paaiškėjo, kad čia jau bėga ištisos elnių bandos – suskaičiavome.



Padėjome šiems šiauriniams elniams patekti į roges (receptas) Ir tada visai netikėtai atėjo asilas ir, žinoma, buvo labai alkanas. Jis paprašė manęs pagaminti jam beigelių. Tada iš karto supratome, kad tai yra O raidės ir pamoka baigėsi – ilgai lipdė tai. Asilas davė mums laišką ir D. su džiaugsmu pridėjo jį prie mūsų plakato.

Padarėme atviruką močiutei.

Rezultatas buvo bitė čigonė (taip ją vadino mūsų tėtis). Bet vaikas viską darė taip kruopščiai, kad aš nedrįsau pasakyti. Išėjo kaip išėjo)))) Tada dar buvo plastilino fejerverkas ir dar konfeti....





Tai buvo antra laukimo savaitė. D. užduotis iš DM atlieka gana pareigingai ir stropiai - net nesitikėjau. Auga))) Atlieka užduotis, kurios, maniau, sukels sunkumų, bet ne, ji daro. Šauniai padirbėta!