Neigiamų skaičių pristatymas pamokai (6 kl.) tema. Neigiamų skaičių papildymas pamokos pristatymo (6 kl.) tema Neigiamų skaičių papildymo pamokos pristatymas

1 skaidrė

Matematikos pamokos kūrimas 6 klasėje tema „Teigiamų ir neigiamų skaičių pridėjimas“

2 skaidrė

Starostenko Alla Nikolaevna, matematikos mokytoja Tema: matematika, pamoka-žaidimas, išmoktos medžiagos konsolidavimas Tema: „Teigiamų ir neigiamų skaičių pridėjimas

3 skaidrė

Pamokos tikslai: kartoti anksčiau įgytas žinias tema „Teigiami ir neigiami skaičiai“. Tikslai: lavinti gebėjimą žymėti racionalius skaičius taškais koordinačių tiesėje ir rasti taško koordinatę iš jo atvaizdo koordinačių tiesėje; dėmesio ugdymas, atminties lavinimas, išradingumo ir intelekto ugdymas; ugdyti matematinį mąstymą ir gebėjimą rasti klaidas.

4 skaidrė

Šiandien leisimės į nuostabią kelionę matematiniu laivu po nuostabią ir pasakišką racionaliųjų skaičių planetą, kurioje aplankysime jums pažįstamus žinių kampelius. Kelionė prasideda.

5 skaidrė

„Teisingų atsakymų“ sala. Darbas žodžiu su klase.
terminas terminas
-25 -44
-17 -65
-32 -33
-45 -45
-54 -56
-47 -11
-34 -72
-14 -200
-105 -79
terminas terminas
43 -54
88 -32
-122 42
-65 37
-45 78
309 -12
69 -39
-34 -25
-89 98
-64
-82
-65
-90
-110
-58
suma
-105
-214
-184
suma
30
-11
56
-80
-28
33
297
-59
9

6 skaidrė

Klausimai iš Robinsono salos savininko
Skaičiai su "-" ženklu vadinami... Teigiama kryptis koordinačių tiesėje rodo... Skaičius, nurodantis taško padėtį koordinačių tiesėje, vadinamas... taškais.

Skaičiai su „+“ ženklu vadinami... Atstumas nuo nulio iki duoto taško vadinamas... skaičiais. Natūralūs skaičiai, jų priešingybės ir nulis yra... skaičiai.

Nei teigiamas, nei neigiamas skaičius nėra skaičius ... Neigiamų skaičių pridėjimo taisyklės. Skaičių su skirtingais ženklais pridėjimo taisyklės.
0
1
(1)
(4)
(-1)
(-4)
(0)

7 skaidrė

Kovok su piratais teigiamų ir neigiamų skaičių vandenyne
0
-0,4

8 skaidrė

Kova tęsiasi
9 skaidrė

Pratimai prie jūros

Virš bangų sukiojasi žuvėdros, kartu skriskime paskui jas. Putų purslai, banglenčių garsas, O virš jūros tu ir aš (Vaikai mojuoja rankomis kaip sparnais) Dabar plaukiame jūra Ir linksminamės atviroje erdvėje. Smagiai irkluokite ir pasivikite delfinus. (vaikai daro plaukimo judesius) Žiūrėkite: jūros paplūdimiu vaikšto žuvėdros. (Eina vietoje) Vaikai sėdi ant smėlio, Tęskime pamoką. (Vaikai sėdi prie savo stalų
10 skaidrė
Skubiai apskaičiuokite piratų laivo koordinates (Nepriklausomas darbas)

1 variantas. C – 55. Atlikite papildymą: 3 variantą. C – 55. Atlikite papildymą:

Vaikinai, siūlau perimti laivo vairą ir tęsti kelionę! Raskite skaičiaus sumą laukelyje ir skaičių stulpelyje.

13 skaidrė

Kaip vadinosi matematikas, atradęs šiuos neigiamus skaičius?
-36+36
42+(-45)
55+(-55)
0,2+(-1,52)
66+(-12)+(-66)
-20+(-6)+(-3)
-3,3+9,6
-3,2+(-42)
-100+(-34,5)
-45+2,22
B
r
A
m
A
G
adresu
n
T
A

14 skaidrė

Voveraitė keliauja koordinačių linija, kurioje pažymėti taškai A (– 2), B (5), C (3), D (– 7). Kuris iš jo maršrutų yra trumpiausias? Voveraitė keliauja koordinačių linija, kurioje pažymėti taškai A (– 2), B (5), C (3), D (– 7). Kuris iš jo maršrutų yra trumpiausias? Voveraitė keliauja koordinačių linija, kurioje pažymėti taškai A (– 2), B (5), C (3), D (– 7). Kuris iš jo maršrutų yra trumpiausias? Voveraitė keliauja koordinačių linija, kurioje pažymėti taškai A (– 2), B (5), C (3), D (– 7). Kuris iš jo maršrutų yra trumpiausias?
a) ABCD; b) ACBD; c) ADCB; d) ADBC.
2. Kiek sveikųjų skaičių yra koordinačių tiesėje tarp skaičių 7 ir 8? 2. Kiek sveikųjų skaičių yra koordinačių tiesėje tarp skaičių 7 ir 8? 2. Kiek sveikųjų skaičių yra koordinačių tiesėje tarp skaičių 7 ir 8? 2. Kiek sveikųjų skaičių yra koordinačių tiesėje tarp skaičių 7 ir 8?
a) 13; b) 14; c) 15; d) kitas atsakymas.
3. Imkitės veiksmų. . 3. Imkitės veiksmų. . 3. Imkitės veiksmų. . 3. Imkitės veiksmų. .
a) 1,87; b) – 1,87; c) 17.47; d) kitas atsakymas.
4. Išdėstykite skaičius a = – 6,7; b = 0,25; c = – 12 jų modulio didėjimo tvarka. 4. Išdėstykite skaičius a = – 6,7; b = 0,25; c = – 12 jų modulio didėjimo tvarka. 4. Išdėstykite skaičius a = – 6,7; b = 0,25; c = – 12 jų modulio didėjimo tvarka. 4. Išdėstykite skaičius a = – 6,7; b = 0,25; c = – 12 jų modulio didėjimo tvarka.
a) a, b, c; b) b, a, c; c) a, c, b; d) kitas atsakymas.

Neigiamų skaičių sudėjimas.

Tikslai ir uždaviniai:

Švietimo: Padėkite mokiniams nustatyti neigiamų skaičių pridėjimo taisyklę.

Švietimo: ugdyti domėjimąsi matematika atliekant įdomias užduotis naudojant įvairias darbo formas.

Vystomasis: ugdyti mokinių gebėjimą dirbti tiek individualiai (savarankiškai), tiek kolektyviai; ugdyti gebėjimą įvertinti savo stipriąsias puses naudojant įvairaus sunkumo užduotis.

Pamokos tipas: naujos medžiagos paaiškinimas.

Pamokos eiga:

1 . Organizacinis momentas.

Pradėkime pamoką. Šiandien kalbėsime apie meilę – apie tai, kurie skaičiai koordinačių linijoje myli vienas kitą.

Pamokos pradžioje peržiūrėsime išstudijuotą medžiagą, patikrinsime namų darbus, parašysime matematinį diktantą, tada išspręsime vieną uždavinį ir suformuluosime pamokos temą bei taisyklę šia tema, pamokos pabaigoje. pamoką dirbsime poromis naudodami korteles ir žiūrėsime įdomias užduotis. Už šią pamoką kiekvienas gausite pažymį ir esu tikras, kad visi jie bus teigiami.

2. Apžvelgtos medžiagos peržiūra ir namų darbų tikrinimas.

Namų darbų sprendimas lentoje. Mokiniai skatinami įsivertinti savo darbą ir įvertinti savo namų darbus.

O dabar pakartosime medžiagą, kurią išstudijavome šia tema (3-10 skaidrė).

Koks yra skaičiaus modulis?

(Atsakymas: skaičiaus a modulis yra atstumas (vieneto atkarpomis) nuo pradžios iki taško a.)

Koks yra skaičiaus modulis... |5|, |-9| ir |0|

(Atsakymas: 5; 9; 0)

Palyginkite skaičius...

Palyginkite skaičius (kuris yra didesnis). -3 ir 1; -8 ir 0; -2 ir -12

Jei lyginate teigiamą ir neigiamą skaičių, tai visada yra daugiau... kuris iš jų?

(Atsakymas: teigiamas).

Jei lyginate neigiamą skaičių ir nulį, tai visada yra daugiau... kuris iš jų?

(Atsakymas: nulis).

Jei palyginsite du neigiamus skaičius, ar didesnis...?

(Atsakymas: kurio modulis yra mažesnis arba koordinačių plokštumoje yra arčiau nulio).

3. "Matematinis diktantas"(11-12 skaidrė). Užduotis: atlikti sudėjimą naudojant koordinačių liniją. Mokiniai keičiasi sąsiuviniais ir vertina vieni kitus.

4 . Šiandien jūsų klasės mokinys papasakos mums apie istorinę informaciją.

Neigiamų skaičių istorija

Neigiamų skaičių atsiradimo istorija labai sena ir ilga. Kadangi neigiami skaičiai yra kažkas trumpalaikio, nerealaus, žmonės ilgą laiką nepripažino jų egzistavimo.

Viskas prasidėjo Kinijoje, maždaug II amžiuje prieš Kristų. Galbūt Kinijoje jie buvo žinomi anksčiau, tačiau pirmasis paminėjimas datuojamas tuo metu. Ten jie pradėjo naudoti neigiamus skaičius ir laikė juos „skolomis“, o teigiamus – „turtu“. Dabar egzistuojančio rekordo tada dar nebuvo, neigiami skaičiai buvo rašomi juodai, o teigiami – raudonai.

Pirmąjį neigiamų skaičių paminėjimą randame kinų mokslininko Zhang Can knygoje „Matematika devyniuose skyriuose“.

Toliau, V–VI amžiuje Kinijoje ir Indijoje gana plačiai pradėti vartoti neigiami skaičiai. Tiesa, Kinijoje su jais buvo elgiamasi atsargiai ir stengiamasi kuo labiau sumažinti jų naudojimą, tačiau Indijoje, priešingai, jie buvo naudojami labai plačiai. Ten su jais buvo atlikti skaičiavimai ir neigiami skaičiai neatrodė nesuprantami.

Garsūs Indijos mokslininkai Brahmagupta Bhaskara (VII-VIII a.), kurie savo mokymuose paliko išsamius darbo su neigiamais skaičiais paaiškinimus.

O senovėje, pavyzdžiui, Babilone ir Senovės Egipte, neigiami skaičiai apskritai nebuvo naudojami. O jei apskaičiavus gautas neigiamas skaičius, buvo laikoma, kad sprendimo nėra.

Taip pat Europoje neigiami skaičiai nebuvo pripažinti labai ilgą laiką. Jie buvo laikomi „įsivaizduojamais“ ir „absurdiškais“. Jokių veiksmų su jais neatliko, o tiesiog išmetė, jei atsakymas buvo neigiamas. Buvo tikima, kad atėmus bet kurį skaičių iš 0, atsakymas bus 0, nes niekas negali būti mažesnis už nulį – tuštuma.

Pirmą kartą Europoje Leonardo iš Pizos (Fibonacci) atkreipė dėmesį į neigiamus skaičius. Ir jis aprašė juos savo veikale „Abako knyga“ 1202 m.

Vėliau, 1544 m., Michailas Stiefelis savo knygoje „Visiška aritmetika“ pirmą kartą pristatė neigiamų skaičių sąvoką ir išsamiai aprašė operacijas su jais. „Nulis yra tarp absurdiškų ir tikrų skaičių“.

O XVII amžiuje matematikas Rene Descartes'as pasiūlė neigiamus skaičius skaitmeninėje ašyje įdėti į kairę nuo nulio.

Nuo to laiko neigiami skaičiai buvo pradėti plačiai naudoti ir priimti, nors ilgą laiką daugelis mokslininkų juos neigė.

1831 m. Gaussas neigiamus skaičius pavadino absoliučiai lygiaverčiais teigiamiems skaičiams. O to, kad su jais galima atlikti ne visus veiksmus, nelaikiau kažkuo baisu, pavyzdžiui, ne visus veiksmus galima atlikti ir su trupmenomis.

O XIX amžiuje Wilman Hamilton ir Hermann Grassmann sukūrė pilną neigiamų skaičių teoriją. Nuo to laiko neigiami skaičiai įgijo savo teises ir dabar niekas neabejoja jų tikrumu.

5. Naujos medžiagos paaiškinimas.

Kaip žinote, neigiami skaičiai pirmą kartą pasirodė Kinijoje II amžiuje prieš Kristų. O neigiami skaičiai buvo interpretuojami kaip skola, o teigiami – kaip nuosavybė.

Išanalizuokime problemą: (15–16 skaidrės)

Senovės Kinija. Vargšas ūkininkas pasiskolina iš turtingo kaimyno 3 maišus ryžių pavasario sodinimui. Tačiau vasara buvo bloga, sausa, vargšas valstietis rudenį iš savo lauko nieko nesurinko. O žiema laukė, ir vargšui vėl teko važiuoti pas kaimyną. Turtingas kaimynas neatsisakė ir paskolino dar 7 maišus ryžių, bet su sąlyga, kad visa skola bus grąžinta su 10 proc. Kiek maišų ryžių turėtų duoti vargšas valstietis?

Trumpas užduoties įrašymas ekrane.

Toliau lentoje: pasiskolinti 3 maišai ryžių, tai koks skaičius bus trys... (teigiamas ar neigiamas)? Taip pat 7 taip pat bus neigiamas skaičius. Turime rasti šių neigiamų skaičių sumą: -3 + (-7) = ? 10, ar manote, kad 10 bus teigiamas skaičius ar neigiamas? (neigiamas -10).

Taigi, valstietis skolingas 10 maišų ryžių, tačiau sąlyga yra grąžinti visą skolą su 10% priemoka. Turime rasti 10% skaičiaus...? (10) Kaip galime greitai rasti 10% iš 10. (Padalinkite iš 10 ir atsakymas yra 1)

Taigi iš viso

10 + (-1) = ? … -11.

Taigi, suskaičiavome vargšo valstiečio skolą, ji siekė 11 maišų ryžių.

Dabar suformuluokite šios pamokos temą:

„Neigiamų skaičių pridėjimas“.

Dabar, vaikinai, atidžiai pažvelkime į šį pavyzdį ir pabandykime suformuluoti neigiamų skaičių pridėjimo taisyklę. (14 skaidrė)

Norėdami pridėti du neigiamus skaičius, turite: pridėti jų modulius ir prieš gautą skaičių įdėti minuso ženklą „-“.

Trumpas rašto darbas studijuotai medžiagai įtvirtinti, pavyzdžiai ekrane:

(skaidrės -19-23)

20 + (-15) = -35

1,5 + (-4,5) = -6

12 + (-13) + (-14) = -39

6. Kūno kultūros minutė. (-24 skaidrė)

7. Dirbkite poromis naudodami korteles. (skaidr. -25-26).

Dirbkite su įvairaus sudėtingumo kortomis (trys sudėtingumo lygiai, po 6 parinktis kiekviename, po tris užduotis.) Dabar dirbsime su kortomis. Už teisingai išsprendę pavyzdžius kortelėje gausite taškų, tuo daugiau taškų gausite. Dabar, vaikinai, aš jums papasakosiu apie darbo su kortomis taisykles, kiekvienoje kortelėje yra trys neigiamų skaičių pridėjimo pavyzdžiai, kortelės yra kelių spalvų (žalios, geltonos ir raudonos) ir skiriasi sudėtingumu.

Su viena žvaigždute – lengviausia, bet už teisingą kiekvieno pavyzdžio sprendimą gausite 1 tašką.

Su dviem žvaigždutėmis - vidutinio sunkumo lygis ir už teisingą kiekvieno pavyzdžio sprendimą gausite 2 taškus.

Turintieji tris žvaigždutes yra sunkiausi, bet už teisingą kiekvieno pavyzdžio sprendimą gausite 3 taškus.

Kortelės sunkumą pasirenkate patys. Jums suteikiamos 5 minutės darbui, o jei pavyksta padaryti vieną kortelę, galite pasiimti kitą, bet kurią pasirinktą ir taip surinkti daugiau taškų. Atlikdami užduotis, būtinai užsirašykite pasirinkimo numerį ir užduočių numerius į sąsiuvinį.

Dabar patikrinsime sprendinių teisingumą ir apskaičiuosime surinktus taškus. Atsakymus ir surinktus taškus matai televizoriaus ekrane. Jei pavyzdys išspręstas teisingai, šalia jo parašykite skliausteliuose nurodytą taškų skaičių.

Prie to paties stalo sėdintys mokiniai keičiasi sąsiuviniais ir pagal ekrane rodomus atsakymus patikrina pavyzdžių teisingumą, o tada skaičiuoja surinktų taškų skaičių. Tada sąsiuvinius atiduoda savininkams.

8. Medžiagos tvirtinimas

1) „Žaiskime pamergių žaidimą“ (skaidrė - 27). Duoti skaičiai: -1;-2; -3; -4; -5; -6; -7; -8; -9; -10. Naudodami kiekvieną skaičių vieną kartą, padarykite tris tikras lygybes.

2) „Užpildykite tuščias vietas“ (-30 skaidrė) -14 +…= -37

3,8 +…= -4,08

51,22 + …= -60,1

9 . Namų darbai. (21 skaidrė)

Ekrane: diferencijuoti namų darbai.

Užsirašykite namų darbus, viena užduotis bendra visiems p.178 pratimas 1056. Dvi papildomos užduotys vertinimui žurnale, užduotis Nr. 1058 už ketvertą ir užduotis Nr. 1057 ir Nr. 1060 už penketą. Pateikite bloknotus patikrinti.

10. Refleksija.

Jei jums patiko pamoka, parodykite man atitinkamą jaustuką.

Pamoką norėčiau baigti mūsų puikaus rusų mokslininko Michailo Lomonosovo citata: „Vienintelė priežastis mokytis matematikos yra ta, kad ji sutvarko jūsų mintis“. Išmok matematikos ir tada niekada neturėsi problemų su kitais dalykais.

Norėdami naudoti pristatymų peržiūras, susikurkite „Google“ paskyrą ir prisijunkite prie jos: https://accounts.google.com


Skaidrių antraštės:

Matematika - 6 Mokytojas: Bayyr-ool R.B.

Ankstesnėse pamokose buvome supažindinti su naujais skaičiais. Kaip tie skaičiai vadinami? Koks ženklas naudojamas neigiamiems skaičiams žymėti. Kaip vadinami skaičiai, esantys koordinačių linijos atskaitos taško dešinėje? Kaip vadinami skaičiai, kurie skiriasi tik ženklu? Kokia yra priešingų skaičių suma? Skaičius, nurodantis taško vietą tiesėje. Natūralūs skaičiai, jų priešingybės ir nulis yra... skaičiai. Iš dviejų neigiamų skaičių tas, kurio modulis yra …, yra didesnis. Kryžiažodis

Pamokos tema: Neigiamų skaičių sudėjimas Natūralius skaičius sukūrė Viešpats Dievas, o visa kita – žmogaus rankų darbas. Leopoldas Kroneckeris

Pamokos tikslas: Praktikuokite neigiamų skaičių pridėjimo taisyklę; Susipažinkite su istoriniais faktais, susijusiais su mūsų pamokos tema; Ugdykite savigarbos įgūdžius.

Pamokos planas: Blitz - apklausa (kryžiažodis) Darbas žodžiu. Individualus darbas. Medžiagos tvirtinimas. „Stebuklinga aikštė“. Istorinė informacija. Kūno kultūros minutė. Matematinis diktantas. Pamokos santrauka.

Iššifruokite matematiko, kuris pirmą kartą pristatė koordinačių liniją, vardą. Norėdami tai padaryti, įveskite šias koordinates atitinkančias raides. T E U S R O K D A M (4) - ? (- 4) - ? (2) - ? (5) - ? (- 1) - ? (- 6) - ? d e c a r t

Užpildykite lentelę a b │ a │ │ b │ -1 -3 -2 -4 -6 -1 -5 -5 -9 0 -4 1 3 4 4 2 -6 6 -7 6 1 7 -10 5 5 10 -9 0 9 9 a+b │ a │ + │ b │

Norėdami pridėti neigiamus skaičius, turite: Sudėkite šių skaičių modulius Prieš sumą įdėkite minuso ženklą - a + (-b) = - (│-a │ + │-b │) Neigiamų skaičių pridėjimo taisyklė

Žodžiu. Raskite teisingą atsakymą: -9 + (-3) = 12 6 -6 -12

Žodžiu. Raskite teisingą atsakymą: -17,3 + (-7)= 10,3 -10,3 24,3 -24,3 -16,6

Žodžiu. Raskite teisingą atsakymą: -8,4 + (-0,4) = 8,8 -4,4 8 -8,8 -8

Žodžiu. Raskite teisingą atsakymą: -2 + (-8,2) = -6,2 6,2 10,2 -10,2 -8,4

Žodžiu. Raskite teisingą atsakymą: -4,8 +(-4,8) = -1 0 9,6 -9,6 -8,16

Žodžiu. Raskite teisingą atsakymą: -4,8 + 4,8 = 9,6 -9,6 8,16 0 -8,16

Raskite neigiamų skaičių sumą

25 -86 -35 -98 -83 -35 -99 -55 -57 -91 -35 B R A K H M A G U P T A

Indijos matematikas ir astronomas, pirmasis suformulavęs veikimo su neigiamais skaičiais taisykles. Šias taisykles jis parengė ________. Brahmagupta -

124 -89 0 -77 -338 -303 -214 -219 -135 -100 -11 -88 -237 -202 -113 -190 - 628 Magiškas kvadratas

9,5 -42,07 -3,5 -31,6 -26,2 -83 -35 - 42,07 Y N V I D M A N

čekų matematikas. Jis įvedė ženklus „+“ ir „-“, žyminčius teigiamus ir neigiamus skaičius. Jo knyga „Greitas ir gražus skaičiavimas“ buvo išleista ________. Janas Widmanas -

Raskite lygties šaknies modulį: x – (-888) = - 601; x = - 601 + (-888); x = - 1489. │ - 1489 │ = 1489

1 - 18 5 - 8 2 - 9 6 Ne 3 0 7 Taip 4 - 14 8 Taip Matematinis diktantas

„Turtas ir turtas yra nuosavybė“ „Dviejų skolų suma yra skola“ „Skolos suma ir nulis yra skola“ „Turto suma, o nulis yra nuosavybė“ „Dviejų nulių suma yra _____“ Iš knygos Brahmagupta:

Nežinomybė + - džiaugsmas + - pasitenkinimas 0 - abejingumas Pamokos santrauka

Ačiū už pamoką


Tema: metodiniai tobulinimai, pristatymai ir pastabos

Testas „Neigiamų skaičių sudėjimas“, 32 p

Testinis darbas, 6 klasė, 32 pastraipa, UMK N.Ya. Vilenkinas. Bandymas atliktas Excel - 2003, naudojant makrokomandas....

Suvestinė pamoka tema „Neigiamųjų skaičių ir skaičių su skirtingais ženklais sudėjimas“ rengiama didaktinio žaidimo forma...

Naujos medžiagos mokymosi pamoka Pamokos turinys: 1) pagrindinės žinios: koordinačių tiesės sąvoka, neigiamų ir teigiamų skaičių samprata, skaičiaus modulio samprata. 2) paremti...

Neigiamų skaičių ir skaičių su skirtingais ženklais pridėjimas

Pamokos tikslai: 1. Ugdomasis: ugdyti neigiamų skaičių ir skaičių su skirtingais ženklais sudėties įgūdžius.2. Ugdomasis: ugdyti dėmesį; gebėjimas dirbti poromis.3. Švietimas: plėtoti l...

Pamokos „Neigiamų skaičių pridėjimas“ tema iš tikrųjų yra logiškas ankstesnės tęsinys - „Skaičių pridėjimas naudojant koordinačių liniją“. Todėl, norint efektyviausiai ir greičiau pristatyti pamokos temą ir pereiti prie mokinių įgytų žinių ir įgūdžių praktikavimo, siūlome pasinaudoti šiuo mokomuoju pristatymu „Neigiamų skaičių pridėjimas“.

1-2 skaidrės (Pristatymo tema „Neigiamų skaičių pridėjimas“, 1 pavyzdys)

Kad mokiniams būtų lengviau pereiti prie pačios neigiamų skaičių sudėjimo taisyklės, siūloma pirmiausia atlikti sudėjimo operaciją koordinačių tiesėje. Norėdami tai padaryti, mes svarstome užduotį, kurioje matuojama oro temperatūra: per pirmąjį matavimą ji buvo -6 laipsniai, o vėliau sumažėjo 3 laipsniais (tai yra -3). Atlikdami tam tikrą veiksmų su koordinačių linija algoritmą, mokiniai gauna atsakymą -9. Toliau moksleivių dėmesys atkreipiamas į tai, kad skaičius 9 iš tikrųjų yra skaičių -3 ir -6 modulių suma.

Taigi mokiniai prieina prie dviejų neigiamų skaičių pridėjimo taisyklės – pridėkite šių skaičių modelius ir prieš rezultatą įdėkite minuso ženklą. Siekiant maksimaliai sutelkti dėmesį į siūlomą taisyklę, ji teksto forma pateikiama atskiroje skaidrėje kaip būtinų veiksmų sąrašas. Siekiant parodyti, kaip taisyklė „veikia“ praktiškai, pateikiami sprendimo pavyzdžiai. Taip pat svarbu, kad šiose užduotyse būtų nagrinėjami ne tik neigiami sveikieji skaičiai, bet ir dešimtainės trupmenos bei mišrūs skaičiai.

3-4 skaidrės (neigiamų skaičių pridėjimo taisyklė, klausimai)

Pamokos „Neigiamų skaičių pridėjimas“ pristatyme yra pakankamai pavyzdžių, kurie visiškai atskleidžia neigiamų skaičių pridėjimo taisyklę. Paaiškinimas pateikiamas prieinama ir suprantama forma, naudojant reikiamus brėžinius, taip pat animacijos efektus. Mokomosios medžiagos pateikimas logiškas ir nuoseklus. Skaidres lengva skaityti, o šrifto ir paveikslėlių dydžiai leidžia jas aiškiai matyti iš visų klasės vietų.

Šiame renginyje pateikiami klausimai apie nagrinėjamą medžiagą, leidžiantys mokiniams dar kartą pakartoti pagrindinius nagrinėjamos temos punktus, o mokytojas, jei reikia, atkreipti dėmesį į tai, kur mokiniams sunku atsakyti.

Naudojant edukacinį pristatymą „Neigiamų skaičių pridėjimas“ padidinsite naujos medžiagos pateikimo atitinkamoje pamokoje efektyvumą. Be to, paprasta ir suprantama pristatymo struktūra leidžia su juo dirbti ne tik mokytojams, bet ir tėvams namuose – jei vaikas praleido šią temą ar turi tam tikrų sunkumų. Tai leis jums metodiškai teisingai paaiškinti šią medžiagą savo vaikui naudojant reikiamus pavyzdžius ir apibrėžimus.

MBOU "Mokykla Nr. 71", Riazanė

Larina L.A.


Taigi, mes pradedame pamoką, Linkime visiems sėkmės, Galvok, galvok, nežiovuok, Greitai viską apskaičiuokite mintyse



Užbaikite sakinius:

  • Į dešinę nuo pradžios taško yra _________________
  • Į kairę nuo pradžios taško yra ______________________
  • Skaičiai, kurie skiriasi ženklu, vadinami ________________
  • Atstumas nuo taško iki pradžios vadinamas _________

teigiami skaičiai

neigiamus skaičius

priešinga

modulis

pats numeris

  • Teigiamo skaičiaus modulis yra _______________
  • Neigiamojo skaičiaus modulis yra ______________________________
  • Nulio modulis yra _______
  • Bet kokio dydžio padidėjimas gali būti išreikštas _________________________

priešingas skaičius

nulis

teigiamas skaičius

  • Bet kurio kiekio sumažėjimas gali būti išreikštas _______________________
  • Prie numerio A pridėti numerį V , tai reiškia _________________________
  • Jei reikia A tada pridėkite teigiamą skaičių A ___________
  • Jei reikia A tada pridėkite neigiamą skaičių A ___________
  • Priešingų skaičių suma ___________

neigiamas numerį

A pakeisti į V vienetų

– padidės

– sumažės

lygus nuliui


3; e) 4,8-8,4; c) 0-1; e) 0 V. 2 -1 + (-3) = -4 + 5 = V.1 -5 + 7 = 3 + (-6) = V.3 G)-(-5) 7 H)-(+ 9) |-8| B.3 -1,5 + 3,5 = -2,5 + (-2) = " plotis = 640"

Nr. 2. Pažymėkite teisingas nelygybes „+“ ženklu

Nr. 3. Atlikite papildymą naudodami koordinačių eilutę:

B.1 B.2

a) -5 | -2,5 |;

b) 6 3; e) 4,8-8,4;

B.3 G)-(-5) 7 H)-(+9) |-8|

1,5+3,5= -2,5+(-2)=


- 5

- A

- 5 b

- 85 x


|-3|; c) 0-1; V. 2 d) | -2,6| | -2,5 |; e) 4,8-8,4; f) 0 B.3 G) -(-5) 7 H) -(+9) I) |6| |-8| + + + + " plotis = "640"

Pažymėkite teisingas nelygybes „+“ ženklu

B.1

A) -5

b) |-6| |-3|;

V) 0 -1;

V. 2

G) | -2,6| | -2,5 |;

d) 4,8 -8,4;

B.3

IR) -(-5) 7 H) -(+9) IR) |6| |-8|


-1 + (-3) = - 4

- 4 + 5 = 1

-5 + 7 = 2

3 + (-6) = - 3

-1,5+3,5=2 -2,5+(-2)=-4,5


Atlikite papildymą naudodami koordinačių liniją:

A

IN

1)

-5 -4 -3 -2 -1 0 1 2 3 4 5 X

-5 + 7 = …

D

SU

-5 -4 -3 -2 -1 0 1 2 3 4 5 X

2)

3 + (-6) = …

F

E

-5 -4 -3 -2 -1 0 1 2 3 4 5 X

3)

-1 + (-3) = …


Užpildykite lentelę naudodami koordinačių eilutę

a

b

a │+│ b

a + b


Patikrinkite aš pats :

a

b

a │+│ b

a + b


Pamokos tema:

"Papildymas neigiami skaičiai"


Mūsų ugdymo tikslai veikla:

  • žinoti neigiamų skaičių pridėjimo taisyklę;
  • išmokti pridėti neigiamus skaičius pagal taisyklę;

Patikrinkite aš pats :

a

b

a │+│ b

a + b


Papildymo taisyklės neigiamus skaičius

Norėdami pridėti du neigiamus skaičius, turite:

1) pridėti jų modulius;

2) prieš gautą skaičių padėkite ženklą „-“.

(-10) + (-95)

Sprendimas:

(-10) + (-95)= - (10+95)= -105.


177 psl. Nr. 1045 (a, d, i)




Norėdami pridėti du neigiamus skaičius, jums reikia:

1) pridėti jų modulius;

2) prieš gautą skaičių padėkite minuso ženklą.

Taigi, kaip pridėti du neigiamus skaičius?


Išspręskite pavyzdžius

3) -0,5+ (-1,25)


Jei viską išspręsite teisingai, gausite VII amžiaus indų matematiko vardą

Pavyzdinis numeris

Atitinkamai laišką


Tai įdomu.

Brahmagupta yra Indijos matematikas, gyvenęs VII amžiuje.

Jis buvo vienas pirmųjų, pradėjusių naudoti teigiamus ir neigiamus skaičius. Teigiamus skaičius jis pavadino „turtu“, o neigiamus – „skolomis“. Dviejų neigiamų skaičių pridėjimo taisyklę jis išdėstė taip: dviejų skolų suma yra skola.


Namų darbai:

P. 32, išmok taisyklę,

atsakyti į klausimus žodžiu 176 puslapyje Nr.1056,1057


Tęsti:

Aš sužinojau...

Aš išmokau...

supratau)...