Vyresniojoje grupėje organizavo edukacinius užsiėmimus piešimo tema: „Indai su Khokhloma tapyba. GCD santrauka apie meninę kūrybą vyresniųjų grupėje „Auksinė Khokhloma Piešimas vyresniųjų grupėje Khokhlomos tapybos tema

Jekaterina Chuprikova
Pamokos santrauka „Auksinė Khokhloma“ (vyresnė grupė)

Tikslas:

Supažindinti vaikus su įvairiomis liaudies meno ir amatų rūšimis (Khokhloma).

Užduotys:

Švietimas:

Toliau supažindinti vaikus su liaudies amatais;

Išmokyti vaikus piešti raštus iš augalinių elementų (žolės, krūmų, šermukšnio) ant popieriaus;

Formuoti idėjas apie Khokhlomos tapybą ir jos kilmę.

Techniniai įgūdžiai:

mokėti taisyklingai laikyti teptuką, dažyti teptuko galiuku, visu teptuku.

Švietimas:

Ugdykite atmintį, mąstymą, dėmesį;

Lavinti smulkiąją rankų motoriką;

Ugdykite kompozicinius įgūdžius – teisingas objekto proporcijas, jo vietą erdvėje.

Švietimas:

Ugdyti estetinį požiūrį į kasdienę kultūrą ir meno objektus.

Pateikite medžiagą la:

A4 lapas, padalintas į dalis kiekvienam raštui, teptukas, guašas - raudonas, juodas, Khokhloma tapybos objektų nuotraukos

Medžiaga vaikams jai:

Baltas A4 lapas, teptukas, guašas (raudonas, juodas, indelis vandens.

KLASĖ

Įžanginė dalis

Vaikinai, sėdėkite puslankiu ant kilimo. Šiandien aš jums papasakosiu apie Golden Khokhloma. Ar žinote, kas yra Khokhloma?

Vaikinai, Khokhloma yra viena iš liaudies amatų rūšių, būtent šiuo paveikslu liaudies meistrai piešė indus, stalus, kėdes ir daugybę kitų daiktų.

Gražiai susėdome, dabar papasakosiu, kaip atsirado šis paveikslas.

Yra legenda. Viename Nižnij Novgorodo kaimų gyveno įgudęs amatininkas. Medžio drožėjas. Jis gamino puodelius, šaukštus, samčius ir dubenis. Virdavo košę, valgydavo iš tų dubenėlių, o sodo paukščiams košės negailėdavo – lesino. Vieną dieną į jo sodą įskrido pasakų paukštis, auksinė plunksna. Ji čiupo košę, o skrisdama sparnu palietė indą ir jis pasidarė auksinis.

Tai, žinoma, yra pasaka. Tačiau pažvelgus į dažytus Khokhloma gaminius, atrodo, kad pasakų paukštis čia padarė viską.

Pažiūrėkite, kaip piešiami šaukštai, tabletės ir daugelis kitų žmogų supančių objektų.

Tokių patiekalų kūrimas reikalauja ilgo ir kruopštaus darbo.

Indai buvo išskaptuoti iš medžio, po to padengti skystu moliu, išdžiovinti, po to mirkyti sėmenų aliejuje ir šiek tiek padžiovinti. Tada padengė specialia metalo pudra ir išdažė gražiais raštais. Galiausiai jie buvo aptepti specialiu aliejumi (alyvuogių) ir išdžiovinti krosnyse. Metalo pudra ir aliejus suteikė nepakartojamą auksinį blizgesį.

Vaikinai, pažiūrėkite į iliustracijas, pasakykite, kokias pagrindines spalvas naudoja meistrai?

Teisingai – auksinė, raudona, juoda, žalia

Tai yra pagrindinės Khokhloma tapybos spalvos.

Vaikinai, pažiūrėkite į modelius, kaip jie atrodo?

Jie atrodo kaip žolės, uogų, gėlių ašmenys.

Vaikinai, čia taip pat galite pamatyti krūmus, lašelius, garbanas, kriulius.

Vaikinai, šiandien tapsime jaunais Khokhloma tapybos meistrais. Išmokysiu piešti žolę, krūmus ir šermukšnius, štai kaip jie atrodo.

Noriu pabandyti? Vaikinai, tai nėra lengva užduotis, bet manau, kad galite tai padaryti.

Užimkite savo vietas.

Norėdami teisingai nupiešti Khokhloma tapybos elementus, atidžiai pažiūrėkite, aš jums parodysiu, kaip juos nupiešti.

Norėdami nupiešti krūmą, turite atlikti šiuos veiksmus:

Paimame teptuką, pamerkiame į juodus dažus, pašaliname perteklių nuo stiklainio krašto, teptuko galiuku nubrėžiame liniją, šiek tiek palenkdami, taip, tada nupiešiu tokios pat spalvos žolės stiebus, žiūrėk. kaip piešiu žolės stiebus, iš pradžių mažus, paskui vis daugiau. Ištraukęs žolės stiebus iki linijos vidurio, lenkdamas brėžiu didesnius žolės stiebus, taip: galiuką pritraukiu iki žolės stiebo vidurio, tada su visa krūva ir dar kartą šepetėlio galiukas.

Taip pasirodo mūsų krūmas.

Kitas elementas yra šermukšnis, pirmiausia nupiešite nedidelį krūmelį, taip, atidžiai žiūrite, tada piešiate šermukšnio uogas, jos nupieštos teptuko galiuku, taip.

Prieš pradėdami, atlikime keletą pirštų pratimų:

Štai visi mano pirštai, pasukite juos taip, kaip norite: (vaikai žiūri į atvirus delnus ir juos sukioja).

Ir šitaip, ir šitaip jie jokiu būdu neįsižeis

(trina rankas).

Vienas du trys keturi Penki

(ploja rankomis).

Jiems tai vėl nepatinka

(purtantys šepečiai).

Jie beldė, pasisuko,

Norėjome piešti.

Vaikinai, kuo papuošime?

Kokie modeliai, kaip jie vadinami?

Kokius dažus naudosite?

Pagrindinė dalis

Instrukcijos, kaip pradėti.

Nepamirškite, kad dirbame kruopščiai ir išlaikome proporcijas. Jei reikia pagalbos, pakelk ranką ir aš ateisiu tau padėti.

Atidžiai pažiūrėkite į mano piešinį, jie turėtų būti panašūs.

Stengiuosi matyti visus vaikus, savo lapelyje rodau, kaip nupiešti Khokhloma elementą, jei vaikui nesiseka.

Per 5-7 minutes pasakau vaikams, kad laikas baigti darbą, liko 5 minutės.

Tie, kurie baigė savo darbą, atsargiai pasodinami ant parodos stalo.

Baigiamoji dalis

Vaikinai, ar jums patiko dirbti?

Ką mes padarėme?

Kokie raštai buvo naudojami planšetiniam kompiuteriui dažyti?

Kaip manote, ar jums pavyko?

Kuris elementas tau buvo sunkiausias?

Į analizę įtraukiu vaikus.

Kokios pagrindinės spalvos naudojamos Khokhloma tapyboje?

Vaikinai, jūs visi padarėte labai gerą darbą, pažiūrėkite, kaip kruopščiai dažėte lentas. Kokie tvarkingi žolės ir krūmų ašmenys. Esu tikras, kad tavo mamoms ir tėčiams tavo darbas tikrai patiks.

Publikacijos šia tema:

Meninis ir estetinis vystymasis. Tiesioginės edukacinės veiklos „Auksinė Khokhloma“ santrauka

IMG]/upload/blogs/detsad-1045644-1486881896.jpg Dizaino komponentas. Tikslas: ugdyti vaikų dekoratyvinį kūrybiškumą. Programinė įranga.

OOD santrauka apie piešimą vyresniųjų grupėje „Golden Khokhloma“ OOD santrauka apie piešimą vyresniųjų grupėje Tema: „Auksinė Khokhloma“ Užduotys: Toliau supažindinti vaikus su Khokhloma dekoruotais gaminiais.

OD santrauka su vyresnio ikimokyklinio amžiaus vaikais „Golden Khokhloma“ OD santrauka su vyresnio amžiaus ikimokyklinio amžiaus vaikais, vykdant projekto veiklą tema: „Auksinė Khokhloma“ Tikslas: Tęsti lavinimą.

Pamokos santrauka parengiamajai grupei „Auksinė Khokhloma“ Programos turinys: Supažindinti vaikus su Khokhlama tapyba, jos istorija, kad būtų aišku, kam naudojama tapyba. Išmokykite vaikus pamatyti ir paryškinti.

Santrauka apie vizualiųjų menų pamoką vyresniųjų grupėje „Auksinė Khokhloma. Khokhloma plokščių tapyba" Tikslas: ugdyti vaikų susidomėjimą liaudies menais ir amatais; meninė kūryba dekoratyviniame piešinyje. Užduotys:.

Pamokos užrašai vyresniųjų grupei „Auksinė Khokhloma“„Auksinė Khokhloma“ Programos turinys: -Supažindinti su tapyba ant Khokhloma gaminių; -Išmok paryškinti Khokhloma rašto elementus (lapą, uogą,...

Meistriškumo klasė „Užklasinės veiklos organizavimas naudojant žaidimų technologiją „Golden Khokhloma“ Tikslas: Suteikti studentams mokytojams patirtį naudojant žaidimų technologijas organizuojant mokinių popamokinę veiklą.

GCD tema „Mugė. Golden Khokhloma“ Dirigavo pirmosios kvalifikacinės kategorijos mokytojas Vanyanas Aikush Araratovna Tikslai: Tobulėti.

NNOD „Auksinė Khokhloma“ santrauka Vyresniosios grupės vaikų edukaciniai užsiėmimai

Irina Volkova
OOD santrauka apie piešimą vyresniųjų grupėje „Golden Khokhloma“

OOD santrauka apie piešimą vyresniųjų grupėje

Tema: « Auksinė Khokhloma»

Užduotys: Toliau supažindinkite vaikus su dekoruotais gaminiais Khokhloma tapyba. Stiprinti vaikų žinias apie spalvas ir elementus Khokhloma tapyba(uogos, šviesiai lenkta žolė, garbanos, lašeliai). Ugdykite estetinį suvokimą, spalvų pojūtį, kompoziciją. Praktikuokite įvairius šepetėlio būdus (visa krūva, galas). Ugdykite susidomėjimą liaudies amatais.

Medžiagos ir įranga

Mediniai indai, dažyti Khokhloma tapyba, pavyzdiniai elementai Khokhloma tapyba, popieriniai indai, akvareliniai dažai, teptukai, vandens stiklinės, servetėlės, diskas su rusų liaudies muzika.

Pamokos eiga:

Šįryt man atnešė paketą, o aš jį visai pamiršau, atidarykime... oi, kas čia per (dažyti indai Khokhloma tapyba) . Taip, yra dar vienas vokas (voke yra laiškas ir indai)

„Sveiki, merginos ir vaikinai! Prekeiviai iš Nižnij Novgorodo mugės jums rašo. Greitai bus mugė, bet liko daug nedažytų indų, padėkit.“

Na, vaikinai, padėkime (vaikų atsakymai)

Pažiūrėkime atidžiau į siuntinį. Kokie vaikinai piešė ant indų? (atsakymai)

Paimkite bet kurį jums patinkantį daiktą ir pažiūrėkite. Kokias spalvas naudojo menininkas? Teisingai, yra juoda ir raudona. Yra žalia, bet daugiausia aukso spalvos. Dabar jūs suprantate, kodėl Khokhloma vadinamas« auksas» .

Vaikinai, pažiūrėkite, kaip nudažytas dubuo. Pirmiausia reikia piešti lenkta šakelė su šepečio galu. Jūs ir aš jau bandėme nupiešti garbaną. Tada ant šakos nupieškite uogas ir lapus (geriau lapai ir uogos dažykite teptuko galu) .

Tada aplink uogas ir lapus galite nubrėžkite žolės stiebus linijomis(arkinė)

Kokia yra pagrindinė taisyklė kuriant modelį? (rašto elementai turi būti išdėstyti ritmiškai, tuo pačiu atstumu).

Dabar, kai sužinojome visas šio meno paslaptis, pabandykime piešti šiuos nuostabius patiekalus (vaikai pasirenka savo mėgstamą ruošinį)

Bet prieš dažyti, ištieskime pirštus.

Pirštų gimnastika

Čia yra visi mano pirštai, kad ir kokie jie būtų pasukti:

(vaikai žiūri į atvirus delnus ir juos pasuka).

Ir šitaip, ir šitaip jie jokiu būdu neįsižeis (trina rankas).

Vienas du trys keturi Penki (ploti rankomis).

Jiems tai vėl nepatinka (drebantys šepečiai).

Jie beldė, pasisuko,

Norėjome piešti.

Vaikai atlieka kūrinius pagal rusų liaudies muziką. Mokytojas prieina prie vaikų, padrąsina, pasiūlo, padrąsina.

Apibendrinant.

Jūs visi šiandien padarėte gerą darbą! Puiku vaikinai. Atsineškite savo darbus, grožėkimės savo Khokhloma patiekalai, o tada išsiųsime ją į mugę.

Publikacijos šia tema:

Tikslas: supažindinti vaikus su menais ir amatais. Ugdymo tikslai: - toliau supažindinti su Khokhloma tapyba, jos spalva.

Atviros pamokos tema: „Auksinė Khokhloma“ santrauka. Pedagogas: Sotnikova Natalija Nikolaevna Programos turinio įgyvendinimas ugdymo įstaigose.

Šventės-pramogos „Auksinė Khokhloma“ santrauka Programos turinys. 1. Plėsti vaikų supratimą apie liaudies amatus. Išsiaiškinti vaikų idėjas apie Khokhloma meną 2. Mokyti.

Dekoratyvinio piešimo „Auksinė Khokhloma“ pamokos santrauka Pamokos apie dekoratyvinį piešimą parengiamojoje grupėje „Auksinė Khokhloma“ santrauka Programos tikslai: 1. Savarankiškai mokyti vaikus.

Programos turinys: Edukacinis: - Išmokykite vaikus piešti auksinę žuvelę. - Ugdykite gebėjimą savarankiškai pasirinkti spalvas.

Tema: "Auksinė Khokhloma". Programos tikslai: Įtvirtinti ir plėsti vaikų žinias apie rusų meistrų liaudies meno amatą - Khokhloma.

Pamokos užrašai vyresniųjų grupei „Auksinė Khokhloma“ Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga „Bendrai lopšelis-darželis Nr. 51“ ATVIRAS KLASĖS UŽRAŠAS.

Edukacinių veiklų suvestinė vyresniosios logopedinės grupės su Socialinių mokslų fakultetu „Chokhlomos stebuklų dirbtuvės“

Ši santrauka gali būti naudinga vyresniųjų priešmokyklinių grupių mokytojams, pataisos vyresniųjų priešmokyklinių grupių mokytojams. Šia santrauka siekiama ugdyti vaikų pažintinius, kalbos, meninius ir kūrybinius gebėjimus. Gali būti naudojama kaip baigiamoji pamoka tema „Indai“ ir kaip baigiamoji pamoka, skirta įtvirtinti žinias apie dekoratyvinį ir taikomąjį meną tema „Khokhloma“.

Švietimo sričių integracija:„Kognityvinis vystymasis“, „Meninis ir estetinis vystymasis“, „Kalbos raida“, „Socialinis ir komunikacinis vystymasis“, „Fizinis vystymasis“.
Savaitės tema:"Patiekalai"
Tikslas: vaikų meninės kultūros pagrindų formavimas ir plėtra per Khokhlomos liaudies meną ir amatus.
Užduotys:
edukacinis - įtvirtinti žinias apie Khokhloma tapybos ypatybes - jos gamybą, istoriją;
besivystantis - išmokyti vaikus kurti raštus ant juostelės iš pažįstamų Khokhloma tapybos elementų ant indų siluetų; praktikuoti piešti pagrindinius ir papildomus modelio elementus; praktikuoti piešimą su visais šereliais, teptuko galu, tamponu, degtuku, pirštu; ugdyti kompozicijos jausmą, gebėjimą rasti sėkmingą spalvų derinį;
edukacinis - ugdyti vaikuose meilę gamtai, tėvynei, liaudies menui.
Korekcinės kalbos užduotys:
lavinti rišlią kalbą, toliau mokyti vaikus atsakyti į klausimus, skatinti juos dalyvauti pokalbyje, vartoti žodžius su mažybinėmis priesagomis, aktyvinti kalboje būdvardžius ir veiksmažodžius;
lavinti rankų smulkiąją motoriką dirbant su ranka, pirštų gimnastika;
žodžių aktyvinimas: Khokhloma, tapybos elementas, gaminys, meistras, raižytas, tapytas ir kt.
Preliminarus darbas: pažintis su Choklomos liaudies menais ir amatais, mini Choklomos paveikslų muziejaus organizavimas, pokalbis apie Choklomą, albumo „Rusų liaudies menas“ peržiūra, poezijos skaitymas, dainų apie Choklomą klausymas, didaktiniai žaidimai: „Surask elementą Khokhloma tapyba ant gaminio“, „Padarykite gražų raštą ir papasakokite apie tai“.
Demonstracinė medžiaga: Khokhloma indai, stalai: „Khokhloma gaminių gamybos seka“, „Khokhloma raštų piešimo seka“, kortelės su Khokhloma tapybos elementais, molbertas.
Dalomoji medžiaga: tamsinti indų siluetai, šepečiai Nr. 2, stovai šepečiams, indeliai vandens, servetėlės ​​(20 vnt.), tamponai (20 vnt.), degtukai (10 vnt.), guašas (geltonas, raudonas, žalias, juodas), knyga „ Khokhlomos tapyba“.
Techninė įranga: melodijų įrašai (liaudies instrumentai).

Edukacinės veiklos eiga.
1. Auklėtojas.Šiandien aplankysime nuostabų Khokhlomos pasaulį, švenčių, muzikos ir pasakų pasaulį. Kviečiu į savo dailės dirbtuves.
(Skamba tyli rusų liaudies muzika. Ant stalų išdėlioti Choklomos patiekalai. Vaikai jais žavisi.)

Auklėtojas. Pažiūrėkite, kaip gražu mano dirbtuvėje. Kas ją papuošė?
Vaikai. Dirbtuvės buvo papuoštos indais.
Auklėtojas. Ką galime pasakyti apie šį patiekalą, kaip jis atrodo?
Žaidimas „Įvardink ženklus“.
Vaikai. Gražus, dažytas, šventiškas, šviesus, linksmas, blizgus, džiugus, pasakiškas. (Kviečiu vaikus susėsti prie stalų)
2. Auklėtojas. Klausykite mįslės ir atspėkite.
Drožinėti šaukštai ir samčiai
Pažiūrėk, neskubėk.
Ten žolė ir gėlės
Jie auga ne vietinio grožio
Jie spindi kaip auksas
O gal saulės apšviesta.
Auklėtojas. Kas čia?
Vaikai. Khokhloma patiekalai.
3. Auklėtojas. Kodėl jis vadinamas Khokhloma?
Vaikai. Nuo seno nedideliuose Trans-Volgos kaimuose buvo gaminami ir dažomi mediniai indai. Ir jie nuvežė ją į didelį Khokhlomos kaimą. Ir nuo Khokhlomos iki mugių skirtinguose miestuose. Pirkėjai paklausė: „Iš kur atsirado indai?“, o amatininkai atsakė: „Pati auksinė Khokhloma atėjo pas jus“. Patiekalus jie pradėjo vadinti Khokhloma.
4. Auklėtojas. Prisiminkime, kaip buvo gaminami Khokhloma patiekalai. Ir ši lentelė jums padės tai padaryti.
Žaidimas „Ką jie daro su gaminiais prieš dažydami?


(ALGORITMAS „Khokhloma gaminių gamybos sekos“.)
Vaikai. 1. Pagaminta iš medžio;
2. Uždenkite skystu moliu ir išdžiovinkite;
3. Sumalti;
4. Išmirkykite sėmenų aliejuje ir išdžiovinkite;
5. Padengtas aliuminio milteliais ir išdžiovintas;
6. Dažyti raštais;
7. Lakas;

8. Džiovintas, "sugrūdintas" orkaitėje.
Auklėtojas. Kokios spalvos naudojamos Khokhloma tapyboje?
Vaikai. Khokhloma tapyboje naudojama juoda (raudona, žalia, auksinė - geltona) spalva.
5. Auklėtojas.Įvardinkime Khokhlomos tapybos elementus ir raskime juos kortelėse.
(Vaikai įvardija Khokhlomos tapybos elementus, paima atitinkamą kortelę ir padeda ją ant lentynos)


Vaikai.– Khokhlomos tapyboje yra viksvos elemento.
- Khokhlomos tapybos raštuose yra žolės ašmenų elementas.
- Khokhloma raštais jie piešia ūsus.
- Khokhlomos tapyboje yra garbanos elementas.
- Khokhloma raštai dekoruoti lašeliais.
- Khokhloma raštai dažomi lapais (paprasti ir sudėtingi).
– Khokhloma tapyboje nutapytos gėlės.
- Uogos dažytos Khokhloma tapyba.
Auklėtojas.– Koks pagrindinis Khokhlomos tapybos elementas?
Vaikai.– Pagrindinis Khokhlomos tapybos elementas yra centrinė linija – šaka, nuo kurios prasideda visas raštas.
6. Auklėtojas. Ar pastebėjote, kad Khokhloma visi elementai yra vadinami meiliai. Taip yra todėl, kad žmonės labai mylėjo gamtą, mėgo dainuoti, svajoti, grožėtis vaistažolių žydėjimu, uogų nokimu. Khokhloma piešė įvairias uogas ir meiliai jas vadino. Pabandykime tai padaryti ir mes. Aš tau parodysiu uogas, o tu jas meiliai pavadinsi.
Žaidimas „Pavadink maloniai“.

Vaikai. Uogos, avietės, braškės, braškės, šermukšniai, serbentai, vyšnios, gervuogės ir kt.

Auklėtojas. Dabar šiek tiek pailsėkime.
7. Kūno kultūros pamoka „Plynoje“.
Vėjas siūbuoja žolę (vaikai siūbuoja iš vienos pusės į kitą).
Žolės ašmenys dreba ir dreba (greitai mojuoja virš galvų iškeltomis rankomis).
Nuo lanksčių rankų iki plonų kojų
Mūsų nugaros sulenktos (jie du kartus ritmu išlenkia nugarą)

Vėjas sukasi aplink mus (suka vietoje),
Sukasi į kairę - į dešinę (siūbuoja į kairę - į dešinę),
Tačiau kartais jis užgesdavo naktį
Ir sėdime pavargę (pritūpę).

Ir ryte saulė pakilo,
Visi linksmai pabudo (atsistokite, pasitempę ir šypsodamiesi).
Juk nauja diena siunčia šypseną,
Ištiesėme ranką į saulę (pakelkime rankas į priekį ir aukštyn).

Dabar eikime į savo vietas.
8. Auklėtojas. Pradėjau su tavimi kalbėtis, bet turiu daug darbo, pažiūrėk, kiek patiekalų nesuplanuota. Gal galite man padėti? Būkime kaip tikri menininkai, dažykime indus Khokhloma raštais, kurkime grožį savo rankomis.
Ant jūsų stalų turite indų siluetus, o reikalingą medžiagą išsirenkate patys.
Ši lentelė padės teisingai išdėstyti Khokhloma tapybos modelio elementus.


(ALGORITMAS „Khokhlomos raštų piešimo sekos“.)
Auklėtojas. Ką pirmiausia nupiešime?
Vaikai. Pirmiausia nubrėžiame centrinę šaką.
Auklėtojas. Ką piešime toliau?
Vaikai. Tada piešiame didelius elementus: uogas, gėles, lapus.
Auklėtojas. Ir ką tada piešiame?
Vaikai. Tada aplink didelius elementus piešiame mažus: garbanos, žolės stiebeliai, ūseliai, lašeliai ir kt.
Auklėtojas. Nepamirškite: laikykite šepetį tiesiai ir pieškite elementus šerių galais. Dabar pradėkite.
(Piešimas vyksta pagal tylią, ramią muziką. Dirbdama stebiu taisyklingą vaikų laikyseną, taisyklingą vidurio linijos išsidėstymą, įvairius garbanų vaizdus, ​​teisingą priemonių parinkimą uogoms ir lapams vaizduoti.)
Auklėtojas. Baigkime darbą. Leiskite pirštams šiek tiek pailsėti ir leiskite darbui išdžiūti.
9. Pirštų gimnastika „Gėlės“.

Mūsų raudonos gėlės atveria savo žiedlapius.
Vėjas šiek tiek kvėpuoja, žiedlapiai siūbuoja.
Mūsų raudonos gėlės dengia savo žiedlapius,
Jie papurto galvas ir tyliai užmiega.

(Lėtai ištieskite pirštus iš kumščių, pasukite rankas į dešinę, į kairę. Lėtai suspauskite pirštus į kumščius, pasukite kumščius į priekį, atgal.)
10. Darbo analizė.
Auklėtojas. Dabar vaikinai paims savo darbus ir padės juos į lentyną.
(Vaikai pakaitomis dėlioja savo darbus lentynose.)


Auklėtojas. Siūlau iš šių darbų išsirinkti labiausiai patikusius ir apie juos papasakoti. (2-3 pačių vaikų darbų analizės).
11. Santrauka.
Auklėtojas. Puiku vaikinai! Visi jūsų darbai pasirodė šviesūs, džiaugsmingi ir šiek tiek pasakiški.
Auklėtojas. Pasakyk man, kas tau patiko mano dirbtuvėje?
Siūlomi atsakymai: „Man patiko Khokhloma patiekalų paroda“
Auklėtojas. Pasakyk man, ką tau patiko veikti mano dirbtuvėje?
„Man patiko žaisti žaidimą „Pavadink savo rūšį“; „Man patiko dažyti Khokhloma indus“; „Man patiko daryti pratimus „Klyvame“; „Man patiko pirštų gimnastika „Gėlės“ ir kt.
Auklėtojas.Šiandien jūs visi padarėte viską, ką galėjote, kaip tikri meistrai!
Jūsų darbais mano dirbtuvės tapo dar gražesnės.
- Yra patarlė: „Jei padarei darbą, eik drąsiai! Taigi svečiai atvyko pas mus iš pačios Chokhlomos. Jie atėjo pas mus su smulkmenomis, pasiklausykime jų.

Ditties.
Khokhloma, Khokhloma,
Mūsų stebuklas yra nuostabus!
Mes piešiame Khokhloma -
Neregėtas grožis

Žolės piešimas
Saulėti dažai
Uogos - žiburiai -
Raudoni dažai nuo aušros.

Spalvos ryškios,
Viską puošiame:
Ir indai ir stalai.
Viskas iš Khokhlomos!

O, Rusija, tu esi Rusija,
Kiekviename mieste yra bokštas.
Visa žemė stebisi
Auksinė Khokhloma.

Svečiai Norime jums padovanoti knygą „Khokhlomos tapyba“. Iš jo dar daugiau sužinosite apie auksinės Khokhlomos raštus.
Auklėtojas. Padėkokime svečiams už dovanas ir atsisveikinkime su jais. O dabar laikas mums grįžti į grupę.

Tikslas: Supažindinkite vaikus su Khokhloma tapybos pagrindais

Užduotys:

1. Išmokite paryškinti Khokhlomos tapybos elementus.

2. Atskleiskite „Auksinės Khokhlomos“ grožį per estetinį namų apyvokos daiktų suvokimą.

3. Praktikuokite paprasčiausius dažymo teptuku būdus gaminant žolę.

4. Ugdykite vaikų ritmo jausmą ir kūrybinius gebėjimus.

5. Ugdyti estetinį skonį ir domėjimąsi tautodaile ir amatais.

Įranga ir medžiagos: medinė statinė, dėžutė su Khokhloma indais, skaidrumas, iliustracijos, kuriose vaizduojami Khokhloma indai, sarafanas, kokoshnikas, guašas, albumų lapai, magnetofonas.

Grupėje yra Girly - linksma mergina dažytu sarafonu ir kokoshniku.

Laba diena, sąžiningi žmonės. Aš esu linksma mergaitė, vaikščiojau, ėjau ir sutikau tave. Aš atvykau iš regiono nei arti, nei toli. Iš Nižnij Novgorodo srities, iš Khokhloma kaimo, kuris stovi prie didžiosios Volgos upės.

- Mūsų kraštai ne paprasti, o nuostabūs. Kad ir ką paliestų meistrų ranka, ar tai būtų dubuo, kaušelis ar lėkštė, viskas sužibės ryškia liepsna, degsiančia skaisčiau nei raudona saulė. Štai ką aš atsinešiau su savimi, kad nustebinčiau ir pradžiuginčiau. (Rodo dėžutę su Khokhloma indais).

- Pažiūrėkite, kaip šis patiekalas papuoštas. Ką tu matai ant jo? Kuo jis dažytas? (žolė, uogos, lapai, gėlės, paukščiai).

- Taip, ant indų yra daug nuostabių dekoracijų, tačiau Khokhloma pirmiausia garsėja nepaprastu auksu, tai yra, indų pelenų spalva.

- Indai ne iš karto tampa auksiniai. Visi jos nuotykiai prasideda nuo geros išdžiovintos medienos, kuri vadinama tuščia arba linine, išgręžimu.

- Tada ruošinys gruntuojamas ir padengiamas plonu molio sluoksniu. Po džiovinimo indai padengiami džiovinimo aliejumi ir įtrinami aliuminio milteliai.

- Anksčiau mūsų protėviai naudojo alavo miltelius, tačiau indų kelionė tuo nesibaigia. Jis dažomas kvalifikuotų meistrų ir padengtas specialiu laku. Jie kūrenami didelėje krosnyje, kur, veikiant aukštai temperatūrai, aliuminio paviršius įgauna auksinį atspalvį.

- Tai yra Khokhloma aukso paslaptis.

- Dabar pasakykite man, kokiais maršrutais keliauja Khokhloma patiekalai, kol jie atkeliauja pas mus?

- Kokias spalvas naudoja mūsų meistrai? (juoda, raudona, geltona žalia).

- Tikriausiai jau pastebėjote, kad skirtingi patiekalai turi skirtingą foną, o priklausomai nuo fono parenkamos skirtingos dažymo technologijos. Yra 2 dažymo būdai: „kalnas“ - dizainas eina ant sidabrinio fono, o po apdegimo tampa auksinis. Ir „fonas“ - piešinys vyksta spalvotame fone, raudoname arba juodame. Parodykite man indus, kuriuose naudojama „viršutinė“ (fono) tapyba. Koks čia fonas?

- Ir šiandien išmoksime atlikti pagrindinį tapybos elementą - „žolė“ geltoname fone. Turėsime "arklio" paveikslą.

- Dabar paimkite mažus šepetėlius ir praktikuosime piešdami žolės elementus. Pradėkime nuo blakstienų: šepetėlį laikykite trimis pirštais, šepetėlio galiuką judinkite žemyn, spauskite per vidurį, o pabaigkite šepetėlio galiuku nespausdami.

- Dabar nupieškime žolės stiebus, jie labai panašūs į blakstienas, tik spaudžiamas stipresnis.

- Dabar įlašinkime porą lašų. Pradėkite nuo šepetėlio galo ir nuvalykite. Šauniai padirbėta. Atidėkite savo darbą ir šepečius.

- Paimkite baltą juostelę. Dabar pabandykime pavaizduoti Khokhloma žolę. Pradėkime piešti kriulius. Jas dedame per vidurį, kad pakraščiuose liktų vietos. Juostoje turi būti trys kriuliai. Padėkite Criuli taip, kad susidarytų banguota linija. Tada viską papuošime krūmeliais, kurie ateina iš kampų. Krūmas susideda iš žolės ašmenų. Vienas žolės stiebas eina išilgai vieno kriulio linijos, kitas - kito kriulio kryptimi. Elementai neturi būti sujungti. Krūmas gali būti baigtas lašeliu. Likusi dalis bus papuošta žolės ašmenimis su blakstienomis.

- Šauniai padirbėta. Dabar nuleiskite kutus ir atsisėskite tiesiai.

- Na, mes tapome tikrais meistrais. Ir visi kartu privalo papuošti šią medinę statinę.

- Raštas bus dar geresnis, jei pridėsite uogų. Jas įdėsime į kriulių vidų.

- Meistrai, greitai kibkite į darbą!

- Statinę puoškite drąsiai.

- Padarykite Khokhloma modelį,

- Kad jis džiugintų akį!!!

Khokhloma teptukas, labai ačiū, pasakos pasakas už gyvenimo džiaugsmus. Jūs, kaip žmogaus siela, esate gražus, jūs, kaip žmonės, tarnaujate savo tėvynei!

"Khokhloma"

Paukščiai ir plunksnos, ratai, dėmės,

Lapai ir stiebai, varpos ir grūdai,

Retos, išmintingos gamtos formos,

Įsimylėjėlio širdys turi slaptų ženklų.

Rusijos žmonės tai sugalvojo

Tie, kurie meldėsi kelmams ir beržams,

Ant medinės pagoniškos lėkštės

Žolelės, gėlės, legendinės rožės.

Kaip man patinka Khokhloma menas!

Aš taip pat turiu Khokhloma šaukštus,

Aš nuolat juos jaučiu,

Nuo vaikystės jie man buvo brangūs, brangieji!

Aš juos sutvarkysiu ir svečiai bus patenkinti,

Ir jokių pastabų ar skundų.

Stalo pokalbyje galite išgirsti vieną dalyką:

Karšta sriuba, barščiai nepakenktų!

Khokhloma šepetys, labai ačiū!

Pasakyk pasaką gyvenimo džiaugsmui.

Tu, kaip žmonių siela, esi graži,

Jūs, kaip žmonės, tarnaujate savo tėvynei!

Viktoras Bokovas

Dėl to buvo sukurtas albumas „Khokhloma Painting“.