Pasakos „Auksakailiai ir trys lokiai“ pristatymas. Rusų liaudies pasaka. Viename miške, mediniame name, gyveno trys meškos - lokys tėtis, meškiukas mamytė ir mažas meškiukas Mishutka. Kartą meška. Pradėkime kelionę į pasaką

Nominacija „Video pamokos“

Tikslas: ugdyti vaikams kultūrinio elgesio įgūdžius, pagarbą suaugusiems, gebėjimą teisingai įvertinti savo ir kitų veiksmus.

Užduotys:

  1. Remdamiesi rusų liaudies pasakomis ir pasakų herojais, išmokykite vaikus įvertinti savo ir kitų žmonių veiksmus.
  2. Padėti pagrindą kultūrinio elgesio įgūdžiams, socialinėms ir socialinėms normoms bei pagarbai kitiems.
  3. Įskiepyti vaikams galimybę analizuoti kitų žmonių veiksmus, lyginant juos su savais.

Pagal dvasinio ir moralinio ugdymo projektą darželis mūsų (jaunesnėje) grupėje šia kryptimi vykdomas veiklos rinkinys. Siekdamas sudominti savo vaikus, siekdamas aiškumo ir prieinamo medžiagos suvokimo, sukūriau šį pristatymą. Mano vaikinams ši darbo forma patiko, todėl manau, kad panašių pristatymų serija.

Padedami žinomų pasakų personažų (Koloboko ir Baba Yaga), naudodamiesi rusų liaudies pasakos (Trys lokiai) pavyzdžiu, vaikai įsisavina elgesio visuomenėje normas, mokosi vertinti savo ir kitų žmonių veiksmus.

Darbas su pristatymu apima du etapus:

  1. Skaidrių demonstravimas, pažintis su herojais-padėjėjais- Kolobokas ir Baba Yaga.
  2. Diskusija skaidrių demonstravimo metu su pagrindinio veikėjo veiksmų ir darbų vaikais.

Pristatymas apima vertinimo sistemą - skales, kurių viena pusė yra neigiama, o kita - teigiami veiksmai.

Aš nenaudojau šio pristatymo kaip klasės dalies. Pokalbis su pristatymu vyko greičiau kaip papildomas renginys dvasine ir moraline kryptimi, kaip galimybė įvertinti vaikų idėjas šia tema, jų gebėjimą dialoguoti. Supratau, kad toks darbas su mano vaikais (žinoma, jų lygiu) jau yra įmanomas.

Informaciniai ištekliai:

  • Eremejevas S. V. „Trys lokiai“ (pagal L. N. Tolstojaus to paties pavadinimo pasakos istoriją)

Vaizdai:

  • http://volmik.blogspot.ru/2012/04/blog-post_09.html
  • http://crosti.ru/pattern/31056/
  • http://photoshablon.ru/news/2009-12-06-1427
  • http://www.dreams4kids.ru/sovremen/kolobok-i-karolina/attachment/colobok-i-cvety/
  • https://www.free-lance.ru/users/schambala/viewproj.php?prjid=869097
  • http://www.3dmir.ru/gallery/work/6725.html
  • http: // mir-skazki.org/skazki_skachat_besplatno.html

Priedas: pristatymas.

Svetlana Aleksandrovna Volkova
Pristatymas „Trys lokiai“

Išmokykite vaikus naršyti erdvės: šalia, po, už, ant kėdės. Sustiprinti galimybę palyginti objektus pagal dydį, ilgį, plotį, aukštį. Pataisykite visumos padalijimą į lygias dalis, geometrines figūras.

Pataisykite skaičius ir eilės skaičių per penkis, taip pat dalį dienos.

Ugdykite loginį mąstymą per žodinį liaudies meną. Ugdyti vaizduotės suvokimą, saviraišką.

Įranga. Kūgiai; krepšelis; spalvotos žaidimo kortelės kiekvienam, geltona, oranžinė, mėlyna ir juoda; balto popieriaus lapas (kvadratas) kiekvienam vaikui;

Parengiamieji darbai: Dienos dalis taisome pagal tam tikrą spalvą.

Pamokos eiga:

Vaikinai šiandien Masha atėjo mūsų aplankyti. Jis dažnai mus stebi ir mato, kaip smagu mūsų darželyje. Kadangi mes esame juokingi vaikinai, Masha kviečia mus į pasaką. Ar sutinki? Priešais mus yra du keliai.

Kiek jie yra?

Ir kiek jie platūs? (trumpas, ilgas, platus, siauras).

Kokiu keliu greitai pateksime į pasaką? (trumpas - platus)... Eikime trumpu, plačiu keliu. Taigi mes priėjome prie pasakos.

Susiję leidiniai:

Šiuolaikiniai vaikai savo žaidimuose vargu ar naudos tuščias medines siūlų rites. Bet jei surasite jiems naudą ir sukursite herojus.

Kompleksinė pamoka „Trys lokiai“ darželio grupei Kompleksinė pamoka „Trys lokiai“ skirta darželio grupė Tikslai: -Mokyti vaikus atidžiai klausytis pasakos ir žiūrėti stalo teatro spektaklį.

Kalbos raidos pamokos santrauka pagal pasaką „Trys lokiai“ Kalbos ugdymo pamokos „Pasakojimas apie L. N. Tolstojų„ Trys lokiai “(pirmoji jaunesnioji grupė) pirmosios kategorijos auklėtoja Paleeva Tatjana.

Pamokos antroje jaunesnėje grupėje santrauka: „Trys lokiai“ Tikslas: Sukurkite džiaugsmingą nuotaiką, lavinkite dėmesį, atmintį, loginį mąstymą, vaizduotę. Padidinkite vaikų susidomėjimą pasakomis..

Meistriškumo klasės tikslas: padidinti mokytojų kompetenciją naudotis teatro veikla darželyje, lavinti vaizduotę ir kūrybiškumą.

Dirbu darželyje su vaikais nuo 2 iki 3 metų. Šio amžiaus vaikai labai mėgsta pasakas. Aš nusprendžiau jį sukurti pats.

Mes nusprendėme savo sodo pasaką pavadinti 1 jaunesniųjų grupėje „Trys lokiai“. Ekspozicija buvo suskirstyta į 3 sekcijas: namas, daržas, miškas. Ogorodnaja.

Džiaugiuosi, jei paliksite savo pastabas apie pamoką. Kaip vaikas reagavo? Kas jums labiausiai patiko ir įsiminė? Ar šis mokymo formatas jums asmeniškai (mamoms, močiutėms ir mokytojams) yra patogus?

Ir šiandien mes žaidžiame toliau! Žaisime pagal pasaką „Trys lokiai“.

Priminsiu, kad pagrindinį dalyką paskelbsiu čia, tinklaraštyje.
Ir papildomos medžiagos bus mūsų grupėje Susisiekus su.
Todėl, kas nėra grupėje, kviečiame prisijungti prie mūsų!

Kadangi pamokas vedu ne su vienu vaiku, o grupėje (centre), rašysiu vaikinus.

Namuose, kaip jūs suprantate, taip pat turiu mini grupę, o jei žaisime, tada visi kartu. Šiuo atveju vyresniesiems skiriu vedėjų vaidmenį. Ir daugumą klausimų apie pasaką jau užduodu ne aš, o vyresni vaikai.

Taigi mes praktikuojame kalbos įgūdžius, gebėjimą užduoti klausimus ir vedame dialogą. Pasirodo, ne tik žaidimai mažesniems vaikams, bet ir vyresni vaikai - bendri žaidimai.

Todėl ši pamoka ir vėlesnės pamokos yra gana tinkamos įvairaus amžiaus vaikams. Juos reikia tik šiek tiek pritaikyti.

Pradėkime kelionę į pasaką!

1. Paimkite knygą, kurioje yra pasaka „Trys lokiai“, ir perskaitykite ją vaikams.
Jei šioje pasakoje yra keletas knygų su skirtingomis nuotraukomis, pirmiausia apsvarstykite paveikslėlius vienoje knygoje, paskui kitoje.

2. Didaktinis žaidimas"Išdėstykite daiktus".
* Spausdinkite priede prie žaidimų.
Suaugęs: Vaikinai, ar pamenate, kokias kėdes turėjo meškos? Padėkime kiekvieną lokį ant jo kėdės.
Ar pamenate, kokie buvo šaukštai ir lėkštės? Padėkime šaukštus ir lėkštes ant stalo. Padėkime kiekvienam lokiui savo indus.
Ar pamenate, kokios buvo lovytės? Padėkime lokius į jų miego vietas.

3. Fizinė kultūra minutę.
Suaugęs: Kur meškos gyveno (miške)? Ar miške buvo upė (taip)?
Eikime tiltu per upę! Mes einame keliu.
Trasa gali būti pagaminta iš laužo medžiagų. Pieškite ant didelio „Whatman“ popieriaus lapo (arba nereikalingo tapeto). Paskirstykite pagalves ant grindų ir eikite per jas. Pastatykite kėdžių tiltą ir po jais padėkite dubenį vandens arba kibirą, kuriame plūduriuos naminiai laivai.

4. Žiūrime pristatymą „Kas yra lokys“.
* Pristatymas pateiktas priede


5. Rūšiavimo pirštinės lokiams.
* Pirštinės, skirtos spausdinti programėlėje.
Žaidimui mums reikia meškiuko ir kumštinių pirštinių. Uždėkite kumštines pirštines ant lokio.
Suaugęs: pažvelk į savo draugą lokį, užsidėk skirtingas kumštines pirštines, padėkime jam, kiekvienai kumštinei pirštui surasime porą. Pažiūrėkime, kuri meška, kokios kumštinės pirštinės tinka.
Mažas sūnus, didelis tėtis ir vidurinė mama.
Iš pradžių galite tiesiog išdėlioti kumštines pirštines meškiukui, meškiukui ir lokio jaunikliui, padalydami jas į moteris, vyrus ir vaikus.
Tada paveikslėlyje galite nupjauti kumštines pirštines, kad galėtumėte pasiimti poras.

6. Verdame košes lokiams.
Suaugusiesiems: kaip verdama košė. Paimkite javus, įpilkite vandens ar pieno. Padėkite ant viryklės ir išmaišykite. Vanduo / pienas užverda, o košė išsipučia. Išvirkime su jumis košę.
Į puodą suberkite grikius, įpilkite vandens. Mes apsimetame, kad trukdome. Tada pakeičiame ją tikra ir sakome, kad išvirėme košę. Išbandykime viską kartu. Prieš ragaudami sakome, kad košė dar karšta ir reikia ją pūsti. Atvėsinkite ją. Mes pučiamės kartu.

7 pratimas
Mes deklamuojame eilutę ir kartojame judesius.

Mes paskęsime kaip lokys:
Top top top!
Mes pliauskime kaip meška:
Plojimas-plojimas-plojimas!
Pakeliame letenas aukštyn
Ant kitų mes tupime.

8. Didelių ir mažų žaislų rūšiavimas.
Namuose surinkite mažus ir didelius žaislus ir paruoškite du konteinerius.
Suaugęs: vaikinai, ar prisimeni, kad mažasis lokys žaidė su mažais žaisliukais. Padėkime jam, sudėkime žaislus į konteinerius. Į šį pridėsime didelius (šou), o į šį mažą (parodą).
Kai vaikai įdės žaislus į konteinerius, atsisėskite šalia jų ir ištirkite visą konteinerių turinį. Aptarkite kiekvieną žaislą. Atspėk, kuris iš žaislų galėtų būti mėgstamiausias mažajam lokiui ir kodėl.

9. Muzikinis žaidimas ant šaukštų.
Stovime ratu. Šaukštus daliname vaikams. Prisimename, kaip sako meška tėtis (garsiai šaukštais beldžiasi šaukštais), meška-motina (tyliau), lokio jauniklis (tyliai beldžiasi). Tai kartojame kelis kartus.
Tada mes pasirenkame vieną iš vaikų, dabar jis bus žaidimo lyderis. Leiskite vaikui pasakyti, kuris iš lokių šiuo metu „kalba“ (beldžiasi šaukštais skirtingais tonais).
Gerai, jei kiekvienas vaikas (norintis) atlieka lyderio vaidmenį.

10. O kokius eilėraščius ir mįsles žinote apie lokius:

Miegoti žiemą, kurstyti avilius vasarą?

*****
Didelė koja ir didelė

Žiemą miega lovoje.

Mėgsta kūgius, mėgsta medų,

Na, kas įvardins?

Žinoma, jis lokys!

Mano baltasis brolis gyvena lede

Ir jis valgo jūros žuvį,

Ir man patinka bičių medus

Ir miško uoga.

Valgo vasarą

Žiemą pakankamai išsimiegokite.

Žvėris banguoja

Dėl aviečių ir medaus.

Jis labai mėgsta saldumynus.

Ir kai ateina ruduo

Lipa į skylę iki pavasario,

Kur jis miega ir svajoja.

Miško meistras

Pabunda pavasarį

O žiemą, po pūgos kaukimo,

Jis miega sniego trobelėje.

Kaip ant kalvos - sniegas, sniegas,

Ir po kalnu - sniegas, sniegas,

Ir ant medžio - sniegas, sniegas,

O po medžiu - sniegas, sniegas.

Ir meška miega po sniegu.

Tylėk, tylėk ... Netriukšmauk.

Su juodu mygtuku ant nosies

Šis žvėris gyvena miške

Visi gauruoti, rudos spalvos,

Veidas šiek tiek niūrus.

Jis turi kreivas letenas

Nerangus, klubinė pėda.

Mėgsta valgyti saldų medų,

Šis medus vagia iš bičių.

Vikriai laipioja medžiais

Yra geras sumanymas

Gal jis labai riaumoja,

O jo vardas ... Meška!

11. Pristatymas-pasaka „Trys lokiai“
Mes žiūrime pasaką.
* Pasaka programoje



12. Mes darome amatus.
Mes paimame ruošinį, lėkštę. Vidurį paskleidžiame PVA klijais ir puošiame soromis.
Mes sorą dedame į mažus dubenėlius kiekvienam vaikui. Mes parodysime, kaip teisingai vartoti sorą. Švelniai imame pirštais ir atliekame judesius, tarsi lesindami paukščius.
Dėl to, kad tik vidurys bus suteptas klijais, plokštė atrodys labai tvarkingai. Ten, kur yra klijai, soros prilips, o sorų likučiai, kurie greičiausiai bus išsibarstę „lėkštėje“, švelniai nupurtysite.
Po to lapus papuoškite lėkštėje žaliu plastilinu. Plokštelė atrodys spalvingesnė, jei kaitaliosite skirtingus žalios spalvos atspalvius.

Visą šios pamokos medžiagą galima atsisiųsti spustelėjus žemiau esantį mygtuką.
Būčiau dėkingas, jei pasidalintumėte šia pamoka su draugais spustelėdami socialinės žiniasklaidos mygtukus! Dėkoju!

Norėdami peržiūrėti pristatymą su nuotraukomis, meno kūriniais ir skaidrėmis, atsisiųskite jo failą ir atidarykite jį „PowerPoint“ kompiuteryje.
Pristatymo skaidrių teksto turinys:
Sukūrė mokytoja MBDOU Nr. 16 „Teremok“ Eremkina Larisa Vladimirovna PRISTATYMAS. Interaktyvus vadovas vaikams jaunesnioji grupė pagal pasaką „Trys lokiai“ Kažkada gyveno maža mergaitė. Ji buvo gera mergaitė, bet bėda ta, kad nėra labai paklusni. Kartą Mašenkos tėvai išvyko į miestą į turgų, bet jie jai liepė neišeiti iš namų, užsiimti namų ruoša. O mergina jiems nepakluso ir pabėgo į mišką. Ji vaikščiojo, plėšė gėles; Rinkau grybus ir uogas ir nepastebėjau, kaip pasiklydau. Pradėjau ieškoti kelio namo. Aš vaikščiojau, vaikščiojau po mišką, pasiklydau ir net susidūriau su nameliu. Ir toje troboje gyveno trys lokiai. Lokio tėvo vardas buvo Michailas Potapovičius. Jis buvo didžiulis ir gauruotas. Meškos motinos vardas buvo Nastasja Petrovna, ji buvo mažesnė. O mažasis lokys, kurio vardas buvo Mishutka, buvo visiškai juokingas. Lokių tuo metu nebuvo namuose, jie eidavo į mišką rinkti uogų vakarienei. Kas gyveno name, kurį mergina rado miške? Mergina priėjo prie trobos, pasibeldė į duris, bet niekas jos neatidarė. Mergina įėjo į namą ir apsižvalgė. Ir aš pamačiau du kambarius. Pirmame kambaryje yra stalas, prie jo pakeliamos kėdės, o lėkštės - ant stalo. Ir tik tada mergina suprato, kad tikrai nori valgyti. Ji, žinoma, žinojo, kad neįmanoma nieko iš kito atimti neprašius, bet košė lėkštėse taip skaniai kvepėjo. Ir mergina negalėjo atsispirti. Mergina paėmė didžiausią šaukštą, atsisėdo ant didžiausios kėdės ir paragavo košės iš didžiausios lėkštės. Mergaitei labai patiko košė, tačiau šaukštas pasirodė labai nepatogus. Tada mergina persikėlė į vidurinę kėdę ir pradėjo valgyti su viduriniu šaukštu nuo vidurinės lėkštės. Košė buvo labai skani, tačiau kėdė merginai atrodė labai nepatogu. Ir tada mergina atsisėdo ant mažos kėdės ir suvalgė visą košę iš mažos lėkštės. Ir taip jai patiko košė. Mergina pradėjo svyruoti ant kėdės ir ją sulaužė. - Kieno kėdė? - nubrėžkite rodyklę. ... Mergina nusiminė, norėjo užmigti ir persikėlė į kitą kambarį. Ji pamatė tris lovas. Iš pradžių ji gulėjo ant didelės lovos, tačiau pagalvės jai atrodė nepatogios. Tada mergina persikėlė į vidurinę lovą, tačiau antklodė jai buvo per didelė. Galiausiai atsiguliau ant mažos lovos ir užmigau. - Kieno lėkštė? O meškos namo grįžo alkanos ir norėjo pietauti. Michailas Potapovičius pažvelgė į savo lėkštę ir kaip jis riaumojo: „Kas valgė košę iš mano lėkštės?: - Kas gurkštelėjo iš mano puodelio ir gurkšnojo viską? Suraskite mergaitę iš pasakos „Trys lokiai“ Michailas Ivanovičius pažvelgė į savo kėdę ir baisiu balsu murkė: - Kas sėdėjo ant mano kėdės ir perkėlė ją iš savo vietos? Nastasja Petrovna pažvelgė į savo kėdę ir urzgė ne taip garsiai: „Kas sėdėjo ant mano kėdės ir pajudino ją iš savo vietos? Mishutka pažvelgė į sulaužytą kėdę ir sušuko:„ Kas sėdėjo ant mano kėdės ir ją sulaužė? Meškos persikėlė į kitą kambarį. - Kas atsigulė ant mano lovos ir suglamžė? - baisiu balsu riaumojo Michailas Ivanovičius.- Kas atsigulė ant mano lovos ir suglamžė? - niurzgėjo Nastasija Petrovna ne taip garsiai.O Mishenka pasistatė suolelį, įlipo į savo lovelę ir plonu balsu sušuko: - Kas atsigulė ant mano lovos? Ką, jūsų manymu, pasirinks lokys ir kuri mergina. Ir staiga jis pamatė mergaitę ir rėkė, tarsi jį pjaustytų: - Štai ji! Laikyk, laikyk! Štai ir ji! Ech! Čia jis norėjo ją įkąsti.Mergaitė atmerkė akis, pamatė lokius ir puolė prie lango. Buvo atvira, mergina iššoko pro langą ir pabėgo. Ir meškos jos nepasivijo.