Pristatymas apie kosmoso tyrinėjimą ikimokyklinukams. „pristatymas apie erdvę vaikams“ pristatymas tema. Astronautas Mėnulyje

Nominacija „Pristatymas pedagoginiame procese ikimokyklinio ugdymo įstaigose“

Norint gerai suvirškinti žinias, reikia jas įsisavinti su apetitu.

A. Prancūzija

Įvairių informacijos perdavimo klasėje metodų, įskaitant informacines ir daugialypės terpės technologijas, naudojimas leidžia efektyviai atlikti ikimokyklinio amžiaus vaikų pažinimo raidą ir kūrybiškai žvelgti į mokymo ir auklėjimo problemų sprendimo procesą. .

Pristatymas „Kelionė į kosmosą“ buvo sukurtas įgyvendinant vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikų pažinimo raidos projektą „Aš ir mane supantis pasaulis“, kurio autorė esu aš. Jis buvo naudojamas kelionių pamokoje (edukacinė sritis „Pažinimas, susipažinimas su mus supančiu pasauliu“) (2 priedas Pamokos pastabos), kuri leido išspręsti daugybę problemų:

  • plečiant vaikų žinias apie kosmosą, kosminius objektus, supažindinant su kosmoso tyrinėjimo istorija, su tuo, kad pirmasis kosmonautas pasaulyje buvo mūsų šalies pilietis Jurijus Aleksejevičius Gagarinas, skridęs 1967 m. balandžio 12 d.;
  • atminties, dėmesio, vaizduotės, fantazijos, estetinio suvokimo ugdymas;
  • ugdyti patriotinius jausmus, pažintinį susidomėjimą ir norą savo įspūdžius parodyti piešiniuose.

Šis pristatymas leido sutelkti vaikų dėmesį į tiriamus erdvės objektus ir juos sudominti. Pamokos naudojant šį pristatymą rezultatas – mokinių pažintinė ir kūrybinė veikla. Vaikų iniciatyva, įtraukdami tėvelius, grupėje organizavome vaidmenų žaidimą vaikams „Keliautojai į kosmosą“, sukūrėme kampelį „Erdvė“, parengėme konsultacijų aplanką tėveliams, surengėme vaikų kūrybinių darbelių parodą šia tema. tema.

Ši medžiaga gali būti naudojama kaip pagrindas užsiėmimams, viktorinoms ir kitiems renginiams kosmoso temomis (vyresniojo ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus). Pertvarkant skaidres, pridedant ir pašalinant efektus, vaizdo ir garso fragmentus, pristatymas pritaikomas pagal kiekvieno konkretaus mokytojo užduotis.

Taikymas: Pristatymas.

Metodinis rengimas pamokos šešiamečiams vaikams tema „Kosmosas“

Erdvė įdomi!

Dulina Natalija Aleksandrovna, direktoriaus pavaduotoja, MKU DO – DDT „Meistras“ metodininkė, Novosibirsko sritis, Novosibirsko rajonas, Krasnoobsko gyvenvietė.
Apibūdinimas: pamokos tema „Erdvė“ šešiamečiams vaikams metodinis tobulinimas. Ši medžiaga bus naudinga papildomo ugdymo mokytojams ir ikimokyklinio ugdymo mokytojams.
Žaisminga pamoka skirta plėsti vaikų supratimą apie juos supančio pasaulio įvairovę, kosmosą ir žmogaus kosmoso tyrinėjimą.
Tikslas: plečiamos vaikų žinios apie kosmosą, apie pirmojo kosmonauto Yu.A.Gagarino skrydį.
Užduotys:
- įtvirtinti vaikų žinias apie kosmosą, apie pirmąjį kosmonautą Ju.Gagariną;
- ugdyti pasididžiavimo puikiais savo šalies pasiekimais jausmą;
- ugdyti kolektyvizmo jausmą, gebėjimą bendrauti grupėse;
- lavinti mąstymą, suvokimą, atmintį;
- plėsti vaikų žodyną.
Įranga: multimedijos pristatymas, ekranas, projektorius, nešiojamas kompiuteris, muzikinių kompozicijų įrašai tema „Erdvė“, dalomoji medžiaga (mozaikinis paveikslas, objektų nuotraukos tema „Erdvė“).
Žodyno darbas: astronautas, raketa, palydovas, žvaigždynas, kometa, skafandras, sandarinimas, nesvarumas, mėnulio skraidyklė, teleskopas, saulės sistema.
Ankstesnis darbas: mokomasi eilėraščių apie kosmosą, susipažįstama su Saulės sistemos planetomis, skaitomos ištraukos iš V. Sinitsyno knygų „Pirmasis kosmonautas“, V. Gorkio, Ju. Avdejevo „Kosminis ABC“.
Metodai, technikos:žaidimų, vizualinis, praktinis, žodinis, meninis žodis.
Vaikai sėdi prie stalų grupėmis. Galite sugalvoti pavadinimus: raketa, žvaigždė, astronautai ir kt.
Pamokos eiga
Į ekraną projektuojamas paveikslėlis su veiklos pavadinimu.

Pirmaujantis: Sveiki bičiuliai! Jūs žinote, kad 1961 m. balandžio 12 d. įvyko įvykis, atvėręs žmonėms kelią į kosmosą. Nuo tada šventė švenčiama. Kuris? (vaikų atsakymai).
Tiesa, balandžio 12-oji yra Pasaulinė aviacijos ir kosmoso diena. (Skairė Nr. 2)


Žmonės visada svajojo apie kosmosą, juos traukė tolimos erdvės, žvaigždės, norėjosi sužinoti, ar kitose planetose yra gyvybės, aplankyti kosmoso tolius. (Skairė Nr. 3)


Prieš išsiųsdami žmogų į kosmosą, mūsų mokslininkai į kosmosą išsiuntė šunis Belką ir Strelką. Tai atsitiko 1960 metų rugpjūčio 19 dieną. Jie saugiai grįžo į žemę. (Skairė Nr. 4)


Šiandien nesistebime, kad iš žemės paleidžiami erdvėlaiviai, erdvėlaivių prijungimas vyksta giluminėje erdvėje, kosmonautai ištisus mėnesius gyvena ir dirba kosminėse stotyse, atlieka įvairius eksperimentus, leidžiasi į kosmosą.
O prieš 55 metus, 1961 m. balandžio 12 d., erdvėlaivis „Vostok“ su žmogumi iš Baikonūro kosmodromo pirmą kartą pakilo į dangų.
Vaikinai, kas buvo pirmasis astronautas, užkariavęs kosmosą?
(vaikų atsakymai – Yu.A. Gagarinas) (Skairė Nr. 5)


Jurijus Aleksejevičius Gagarinas pirmasis atvėrė kelią į kosmosą, per 108 minutes apskriejo Žemės rutulį ir sėkmingai nusileido.
Jurijaus Gagarino skrydis prasidėjo jo garsia fraze: „Eime! (Skairė Nr. 6)


Vaikas skaito eilėraštį
V. Stepanovas
Kosminėje raketoje
Su pavadinimu "Rytai"
Jis yra pirmasis planetoje
Man pavyko pakilti į žvaigždes.
Dainuoja dainas apie tai
Pavasario lašai:
Bus kartu amžinai
Gagarinas ir balandis.

Pirmaujantis: Kai Jurijus Gagarinas pamatė mūsų Žemę iš kosmoso, jis sušuko: „Koks grožis!
Pranešėjo istorija kartu su skaidrėmis (Skaidra Nr. 7 -13)
Mūsų Žemė sukasi didžiulėse Visatos platybėse.

Ji yra viena iš Saulės sistemos planetų.


Saulės sistema yra planetų ir jų palydovų rinkinys, besisukantis aplink ryškiausią žvaigždę – Saulę. Yra tik devynios planetos, jos visos skirtingos.
Mūsų planeta Žemė yra didžiulis uolų kamuolys, didžioji jos paviršiaus dalis yra padengta vandeniu.


Žemę supa oro sluoksniai, vadinami atmosfera.


Mūsų planeta nuolat juda: sukasi aplink savo ašį ir aplink Saulę.


Iš Žemės matome milijonus žvaigždžių. Mums jos atrodo kaip mažos ryškios lemputės, nes yra labai toli.


Iš tikrųjų kiekviena žvaigždė yra milžiniškas dujų rutulys, kaip ir saulė, skleidžiantis šilumą ir šviesą. Žvaigždės formuoja įvairius raštus, primenančius formas. Tai yra žvaigždynai.

Žmogaus svajonė patekti į kosmosą išsipildė sovietų mokslininkų, vadovaujamų Sergejaus Pavlovičiaus Korolevo, dėka. (Skairė Nr. 14)


Jis sukūrė erdvėlaivį, kuris sugebėjo pakilti į mažai žinomą ir paslaptingą erdvę. Kaip raketa galėjo pakilti taip aukštai? Parodysiu paprastą pavyzdį, kaip raketa skrenda į kosmosą.
(Pranešėjas pripučia balioną ir pirštais užspaudžia skylę. Tada atskleidžia pirštus, ir kamuolys staiga sprogsta aukštyn).
Pirmaujantis: Taip atsitinka todėl, kad iš baliono išeina oras. Kai baigsis oras, kamuolys nukris. Mūsų kamuolys skriejo kaip raketa. Jis judėjo į priekį tol, kol jame buvo oro.
Taigi raketa skrenda į kosmosą. Tik vietoj oro jame yra kuras. Degimo metu kuras virsta dujomis ir vėl sprogsta į liepsną. Raketa sudaryta iš kelių dalių, vadinamų pakopomis, ir kiekviena pakopa turi savo kuro baką.
Jei pirmosios pakopos degalai baigiasi, jis dingsta, o antrosios pakopos variklis iškart įsijungia ir raketą varo dar greičiau ir dar aukščiau. Taigi erdvę pasiekia tik trečioji pakopa – pati mažiausia ir lengviausia.
Kai raketa pakyla į reikiamą aukštį ir atsiskiria paskutinė jos pakopa, erdvėlaivis skrenda pats. Jis tampa dirbtiniu Žemės palydovu. (Skairė Nr. 15-16)

Visi žinome, kad astronautai skrydžių metu savo kūną saugo skafandru. Kodėl, jūsų nuomone, reikalingas skafandras? (vaikų atsakymai)
Pirmaujantis: Astronautui skafandras reikalingas net tada, kai jis yra erdvėlaivyje. Prieš skrydį viskas kruopščiai patikrinama. (Skaidra Nr. 17)


Jei laive staiga nutrūks slėgis arba į jį atsitrenks meteoritas, astronautas neturės kuo kvėpuoti. O skafandras turi didelį oro tiekimą. Kostiumas taip pat šildomas iš vidaus ir yra tiesiog būtinas atliekant darbus kosmose. Be to, kostiumas turi radijo ryšį, jei astronautas, apžiūrėdamas laivą, pajudėtų labai toli nuo stoties.
Ant skaidrės žiūrime į skafandrą. (Skaidra Nr. 17)
Pirmaujantis: Ką manote, koks turėtų būti astronautas? (vaikų atsakymai)
Astronautas turi būti drąsus, ryžtingas, susikaupęs. Ir jo sveikata turi būti labai gera: juk kilimo ir tūpimo metu jis patiria didelių perkrovų.
Ar norime būti sveiki kaip astronautai? Taigi, darysime kosmoso pratimus.
(Skambant ritminei muzikai)
Mes drąsiai lipome į raketą,
(pritūpti)
Jie uždėjo šalmą jam ant galvos.
(susiveržkite rankas virš galvos)
Pradėkite! Ir mes skrendame į kosmosą!
(atsistoti, išsitiesti)
Mes plūduriuojame nesvarumo būsenoje.
(rankos į šonus, sukamieji kūno judesiai)
Kelias į planetą buvo nubrėžtas.
(ištiestos rankos į priekį)
Jie mojavo paskui kometą.
(mojuojame rankomis virš galvų)
Žiūrėjome pro teleskopą.
(iš kumščių pasidarė žiūronus ir pažiūrėjo į juos)
Paspaudė sustabdymo mygtuką.
(ploja rankomis)
Mes dislokavome raketą!
(pasukite į kitą pusę)
Ir jie tęsė skrydį.
(rankos į šonus, siūbuoja)
Kosmosas mus kviečia!
(mojavo rankomis).
Pirmaujantis:Šauniai padirbėta!
Vaikas skaito eilėraštį(Skaidra Nr. 20)

Kokia didelė ir graži erdvė,
Kiek paslapčių yra paslėpta?
Bet tik tas, kuris moka mąstyti
Įspėkite visas mįsles.
Pirmaujantis:
Vaikinai, dabar aš jums pasakysiu keletą kosminių mįslių (skaidr. Nr. 21-28)
(už teisingus atsakymus komandos gauna paveikslėlius, vaizduojančius kosminius objektus).
Juoda kaip naktis
Ir ten yra begalė žvaigždžių.
Planetos ir žvaigždynai
Joje yra daug.
Kokia čia vieta?
Kyla klausimas.
Ir visi atsakys:
„Galų gale, tai yra... (tarpas)»


Jis užkariauja erdvę
Raketa valdoma.
Drąsus, drąsus astronautas
Tai tiesiog vadinama... (astronautas)


Jis plūduriuoja aplink Žemę
Ir duoda signalus.
Tai yra amžinasis keliautojas
Pavadinta... (palydovas)


Iš Žemės skrenda į debesis,
Kaip sidabrinė strėlė.
Skrenda į kitas planetas
Greitai... (raketa)


Kai esi kosmose, mano drauge,
Stebuklai vyksta aplinkui.
Jūs kylate aukštyn – tai naujiena,
Juk tai yra... (nesvarumas)


Vieniša ugninga akis klaidžioja.
Visur tai vyksta
Žvilgsnis šildo... (Saulė)


Žemės palydovas, planeta.
Apvalus ir blyškus.
Ryškiai šviečia švelnia šviesa
Iš tamsaus dangaus... (mėnulis)


Koks nuostabus automobilis
Drąsiai vaikščioti mėnulyje?
Ar visi ją atpažino, vaikai?
Na žinoma, ... (mėnulio roveris)


Pirmaujantis: Kas žino, kas yra Mėnulio roveris? (vaikų atsakymai)
Norėdami ištirti Mėnulio paviršių, mūsų mokslininkai sugalvojo specialų prietaisą, pavadintą Lunokhod. (Skaidra Nr. 29)


Lunokhod yra mašina. Jis turi 8 ratus, kad galėtumėte judėti per nelygumus, skyles ir akmenis. Mėnulio roveris buvo valdomas iš Žemės per galingas antenas, naudojant nuotolinio valdymo pultą. Taip pat dabar jie vairuoja radijo bangomis valdomus automobilius. Mėnulio roverio viršuje buvo didelis dangtis, kuris buvo atidarytas dienos metu, kai Mėnulis buvo apšviestas Saulės. Ant šio dangtelio buvo saulės baterija. Ši baterija maitino visą Mėnulio roverio įrangą.
Mėnulio marsaeigis turėjo 2 kameras, kuriomis fotografavo Mėnulio paviršių; buvo padaryta 25 000 nuotraukų!
Kodėl jums reikia Mėnulio roverio? (vaikų atsakymai)
Pirmaujantis: Tiesa, Mėnulio roveris reikalingas Mėnulio paviršiui tirti
Jis tyrinėjo jo dirvožemio sudėtį, ieškojo vietos kosminėms raketoms nusileisti ir fotografavo mėnulio peizažus. Mėnulyje nukeliavo daugiau nei 10 km. Tada jo vidinės baterijos mirė, o bendravimas su juo nutrūko.

Pratimas: Sulenkite mozaikinį paveikslėlį „Lunokhod“ (Skaidra Nr. 30)


Kiekviena komanda sudaro paveikslėlį. Skamba muzika iš animacinio filmo „Trečiosios planetos paslaptis“.
Pirmaujantis: Vaikinai, pasakykite man, kaip jūs galite studijuoti kosmosą būdami žemėje?
(vaikų atsakymai).
Naudojant teleskopą. Ką galite pamatyti per teleskopą? (vaikų atsakymai).
Žvaigždynai, kometos, mėnulis, planetos. (Skaidra Nr. 31)


Prisiminkime Saulės sistemos planetų pavadinimus. (Skaidra Nr. 32)


Vaikas skaito eilėraštį
A. Aukštis
Visos planetos tvarkingai
Kiekvienas iš mūsų gali pavadinti:
Vienas – Merkurijus,
Du - Venera,
Trys - Žemė,
Keturi – Marsas.
Penki – Jupiteris,
Šeši – Saturnas,
Septyni – Uranas,
Už jo – Neptūnas.
Jis aštuntas iš eilės
Ir tada po jo
Ir devintoji planeta
Vadinamas Plutonu.

Pirmaujantis: Vaikinai, ar žinote, kuri planeta karščiausia ir kodėl? (Merkurijus, nes ši planeta yra arčiausiai Saulės). (Skaidra Nr. 33)


Mes gyvename Žemėje ir esame vadinami žemiečiais. Pasakyk man, jei gyventume Merkurijuje, kaip būtume vadinami? (Vaikų atsakymai).
O jeigu – toliausiai nuo Saulės esančioje planetoje – Plutonas? (Vaikų atsakymai). (Skaidra Nr. 34)


Žaidimas „Surask keistą“(Skairė Nr. 35-36)
Skaidrėse yra paveikslėlių. Vaikų užduotis – surasti paveikslėlį, kuris nesusijęs su tema „Erdvė“ ir pavadinti temą atitinkančius objektus.
Pirmoje skaidrėje pristatoma: planeta,


raketa,


skafandras,


palydovas,


knyga.


Antroje skaidrėje yra tanklaivio šalmas,


astronauto šalmas,



Mėnulio roveris,
žvaigždynas

Meteoritas

Trečioje skaidrėje yra astronautas,

mėnulis,


kometa,


telefonas,

https://accounts.google.com


Skaidrių antraštės:

ERDVĖ

Pažiūrėkite į šiuos kūdikius – jie susidomėję žiūri į naktinį dangų! Ten tiek daug gražių žvaigždžių! Nuo seniausių laikų žmonės mėgo žiūrėti į žvaigždes ir labai domėjosi, kokios jos iš tikrųjų yra!

Ir tada vieną dieną jie nusprendė skristi į kosmosą! Į žvaigždes! Norėdami skristi į kosmosą, žmonės pastatė kosminę raketą. Į raketą buvo įsodintas astronautas – būtent jis turėjo suvaldyti raketą ir skristi į žvaigždes.

Bet faktas yra tas, kad erdvėje labai labai šalta. Jei išeisite į kosmosą be specialaus kostiumo, galite akimirksniu sušalti ir virsti ledu. Be to, erdvėje labai mažai oro ir paprastas žmogus negalės juo kvėpuoti. Būtent todėl į kosmosą skridęs astronautas vilkėjo tokį skafandrą. Kostiumas yra labai šiltas ir apsaugo astronautą nuo šalčio net kosmose. Be to, skafandre žmogus gali kvėpuoti – jis aprūpina žmogų oru.

Pats pirmasis kosmonautas, skridęs į kosmosą, buvo Jurijus Gagarinas.

Kai astronautas pateko į raketą, prasidėjo atgalinis skaičiavimas: „Penki, keturi, trys, du, vienas, START! Raketa pakilo nuo žemės, iš jos uodegos prasiveržė ugnis – jos variklis veikė taip sunkiai. Ir raketa skrido aukštai į dangų.

Ji kilo vis aukščiau ir aukščiau! Žiūrėk! Ji jau virš debesų!

Ir tada raketa atsidūrė kosmose! Štai ką kosmonautai matė kosmose!

Tai mūsų planeta Žemė – joje gyvename. Kaip matote, jis apvalus – atrodo kaip didelis rutulys. Mūsų planeta yra labai, labai didelė. Štai kodėl mes nepastebime, kad jis atrodo kaip kamuolys. Bet jei pakilsite aukštai, aukštai virš žemės, tai iš kosmoso pamatysime taip, kaip šiame paveikslėlyje.

Pažiūrėkite, mėlynos dėmės mūsų planetoje yra vanduo – jūros ir vandenynai. Žaliosios dėmės yra žali miškai ir pievos. Rudos dėmės yra kalnai. Argi tikrai ne labai gražu, mūsų planeta? Ir šis mažas kamuoliukas kampe yra mūsų Mėnulis!

Peržiūra:

Norėdami naudoti pristatymų peržiūras, susikurkite „Google“ paskyrą ir prisijunkite prie jos: https://accounts.google.com


Skaidrių antraštės:

Mėnulis iš kosmoso taip pat matomas kaip rutulys. Mėnulis yra daug mažesnis už mūsų planetą Žemę.

Taip atrodo Mėnulis, jei skrisite arčiau jo.

Ir štai kaip astronautai pamatė mūsų Saulę. Didžiulis švytintis ugnies kamuolys. Tačiau astronautai negalėjo skristi arti Saulės – nes Saulė labai labai karšta. Jei prieisite per arti, galite net perdegti.

Kitos žvaigždės, kurias matome iš Žemės, taip pat yra saulės. Jie tiesiog taip toli nuo mūsų, kad atrodo tik maži taškeliai.

O astronautai kosmose matė planetas, kurios sukasi aplink Saulę.

Žiūrėkite, šiame paveikslėlyje pavaizduotos visos planetos, kurios sukasi aplink Saulę. Atkreipkite dėmesį, kokia didžiulė yra mūsų Saulė! Jis didesnis nei visos kitos planetos kartu paėmus! O mūsų planeta Žemė – štai ji – trečioji nuo Saulės – yra labai maža, palyginti su kitomis planetomis.

Šiame paveikslėlyje galite pamatyti, kaip skiriasi planetų dydis ir kokia yra mūsų Saulė. Iš Žemės Saulė mums neatrodo tokia didelė, nes ji yra labai toli nuo mūsų. Tiesą sakant, štai koks jis didžiulis!

Visos Saulės sistemos planetos savo orbitoje sukasi aplink Saulę. Tose planetose, kurios yra labai arti Saulės – labai karšta – karščiau nei karštoje keptuvėje! Mes negalėjome ten likti nė sekundės! O tolimiausiose planetose – kurios yra toli nuo Saulės – atvirkščiai, labai šalta, nes ten saulės spinduliai nelabai pasiekia.

Štai kiek daug įdomių dalykų astronautai gali pamatyti kosmose! Dabar jūs taip pat žinote apie visa tai!


Mieli kolegos, pristatymas „Vaikams apie kosmosą“ skirtas supažindinti vaikus su Saulės sistemos sandara, planetų ypatumais, plėsti žinias apie kosmosą, padės organizuoti bendras veiklas su vyresniais ikimokyklinukais „Kosmoso“ metu. “ teminė savaitė.

Edukacinis pristatymas „Vaikams apie erdvę“ vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikams

Tikslas: plėsti vaikų žinias apie saulės sistemą.

Pristatymo tikslai

  1. Švietimas:
    Supažindinti vaikus su Saulės sistemos ypatumais ir planetų pavadinimais;
    Papildykite savo žodyną žodžiais orbita, kometa, asteroidas ir kt.;
    Stiprinti gebėjimą keisti žodžius pagal modelį.
  2. Švietimas:
    Skatinti atminties, suvokimo ir mąstymo vystymąsi.
  3. Švietimas:
    Palaikyti vaikų domėjimąsi astronautika, ugdyti norą daryti atradimus.

Pristatymo eiga

2 skaidrė.

Mieli vaikinai!
Tikriausiai matėte, kiek naktiniame danguje pasirodo žvaigždžių, jų palydovas – Mėnulis ir, žinoma, ryški, kaitri Saulė. Visi jie yra saulės sistemos gyventojai. Ar norite leistis į kelionę ir sužinoti apie kosmines mūsų Visatos platybes? Tada ruoškis – skrendame!

Mes su tavimi auštant
Mes skrendame su raketa
Išplėskite kojas, pakelkite save -
Štai raketa skrenda aukštyn!

3 skaidrė.

Vaikinai, kodėl, jūsų manymu, ši sistema vadinama saulės energija?
Sistema vadinama saule, nes aplink didžiausią žvaigždę – Saulę juda viskas: palydovai, kometos, asteroidai, skirtingos planetos ir net mūsų planeta Žemė.

4 skaidrė.

Saulė tokia didelė, kad pritraukia visus objektus prie savęs ir neleidžia jiems išskristi į kosmosą, o planetos ir kiti Saulės sistemos gyventojai, bandydami nuskristi, nuolat juda ratu. Taip ūkai, kometos ir asteroidai šoka aplink Saulę.

5 skaidrė.

Kodėl planetos nesusiduria viena su kita?
Pasirodo, kiekviena jų eina savo keliu – orbita, ir šie keliai nesikerta, todėl planetos niekada nesusiduria. Saulės sistema turi savo tvarką.

6 skaidrė.

Saulės sistemoje yra 9 planetos ir įdomus žaidimas padės prisiminti jų pavadinimus:

Visos planetos tvarkingai
Kiekvienas iš mūsų gali pavadinti:
Kartą - Merkurijus,
Du - Venera,
Trys - Žemė,
Keturi – Marsas.
Penki – Jupiteris
Šeši – Saturnas
Septyni – Uranas,
Už jo – Neptūnas.
Jis aštuntas iš eilės.
Ir tada po jo
Ir devintoji planeta
Vadinamas Plutonu.

7 skaidrė.

Arčiausiai saulės esanti planeta yra Merkurijus.
Šią planetą iš žemės galima pamatyti anksti ryte. Ji labai ryškiai šviečia prieš saulėtekį ir žmonės ją vadina ryto žvaigžde.

Kaip manote, ar įmanoma gyventi ant Merkurijaus? Deja, ne, nes jis yra taip arti saulės, o temperatūra planetos paviršiuje yra labai aukšta. Viskas, kas ant jo atsidurs, tuoj sudegs.

Venera yra pati paslaptingiausia planeta, ji visa padengta debesimis. Venera turi atmosferą, bet oras toks sunkus, kad žmogus negali juo įkvėpti. Ši planeta vadinama Žemės seserimi, nes joje taip pat yra ugnikalnių, kalnų ir smėlio. Veneros temperatūrą galima palyginti su įkaitinta keptuve ir ten kepančiais kiaušinius.

8 skaidrė.

Kaip vadinasi planeta, kurioje gyvename? Tai vienintelė planeta, kurioje gyvena žmonės ir auga medžiai. Yra jūros, kalnai, įvairūs gyvūnai. Taip yra todėl, kad aplink žemę yra atmosfera – oras, kuriuo kvėpuojame. Mokslininkai Žemę vadina kosmine oaze.

Erdvėlaiviai atskrido labai arti Marso ir sužinojo, kad jame kažkada buvo ežerų ir upių, tačiau laikui bėgant jie išgaravo, palikdami paviršiuje raudonas žymes. Taip jie ją vadina – Raudonąja planeta. Beje, Marse visi objektai tampa lengvesni.

9 skaidrė.

Jupiteris yra didžiausia Saulės sistemos planeta. Aplink šią planetą nuolat siautėja uraganai, o žvaigždžių dulkių velniai daro planetos paviršių labai gražų. Pabandykite maišyti dažus ant stiklo ir įspausti paveikslėlį planetoje. Turėsite savo Jupiterį.

Saturnas yra šiek tiek mažesnė planeta nei Jupiteris, jo paviršiuje visi objektai tampa šiek tiek sunkesni nei Žemėje.
Šią planetą visada galima atpažinti iš gražių žiedų. Planetos paviršius primena želė ar zefyrą, todėl gyventi tokioje planetoje neįmanoma.

10 skaidrė.

Uranas – sukasi priešinga kryptimi nuo visų planetų. Kai kurie mokslininkai mano, kad šios planetos paviršius yra didžiulis vandenynas, o jo viduje yra uolų šerdis. Urano žiedai yra pagaminti iš žvaigždžių dulkių ir yra šiek tiek matomi.

Ši planeta buvo atrasta tik prieš 200 metų. Baltas debesis nuolat juda aplink Neptūną. Tai yra stipraus vėjo planetoje priežastis. Graži mėlyna planeta primena vandens balioną.

11 skaidrė.

Ši planeta yra Plutonas. Šalčiausia, nes yra toliausiai nuo saulės. Jis primena amžinąjį įšalą. Ant jo paviršiaus visi objektai tampa 50 kartų lengvesni. Plutonas yra dar mažesnis nei mėnulis.

12 skaidrė.

Prieš baigdami kelionę į kosmosą, pažaiskime.
Žaidimas „Pasakyk žodį“:

Norėdami aprūpinti akį
Ir būk draugai su žvaigždėmis,
Pamatyti Paukščių Taką
Reikia galingo...
Astronomas yra žvaigždžių stebėtojas,
Žino viską iš vidaus!
Tik tu gali geriau pamatyti žvaigždes
Dangus pilnas...
Paukštis negali pasiekti mėnulio
Skristi ir nusileisti mėnulyje,
Bet jis gali tai padaryti
Padaryk tai greitai...
Starship yra plieninis paukštis,
Jis bėga greičiau už šviesą.
Išmoksta praktiškai
Žvaigždė...

13 skaidrė.

Vystymosi užduotis „Kiek raketų skrenda į Mėnulį“.

14 skaidrė.

Vystymosi užduotis „Rinkis žodžių šeimą“:
Žmogus, kuris skaičiuoja žvaigždes, yra astrologas,
Erdvėlaivis, skrendantis į žvaigždes - žvaigždėlaivis,
Žvaigždžių spiečius danguje - žvaigždynas,
Akimirka, kai žvaigždės „krenta“ - žvaigždžių kritimas,
Dangus su daugybe žvaigždžių yra žvaigždėtas,
Dangus, kuriame nėra žvaigždžių, yra be žvaigždžių,
Yra didelė žvaigždė, ir yra maža - žvaigždutė.

15 skaidrė.

Interaktyvi užduotis „Kokios žvaigždės trūksta“.

16 skaidrė.

Testo užduotys:

  • Kaip vadinasi planeta, kurioje gyvename?
  • Kaip vadinasi mums artimiausia žvaigždė?
  • Kas yra Saulės sistema?
  • Kokias Saulės sistemos planetas žinote? Kuris iš jų yra didžiausias?
  • Kuri planeta vadinama raudonąja? Kodėl? Romėnai šią planetą pavadino karo dievo Marso vardu. Kaip manai kodėl?
  • Kuri planeta yra arčiausiai Saulės?
  • Kas buvo pirmasis astronautas Žemėje?
  • Kada pirmą kartą žmogus išskrido į kosmosą?
  • Kokius Rusijos kosmonautus pažįstate?
  • Kokius eilėraščius žinai apie kosmosą?
  • Ar norėtum tapti astronautu? Kodėl?
Išvada

Mūsų kelionė baigėsi ir kad galėtume dažniau prisiminti erdvę, galime sukurti knygą apie savo kelionę. Savarankiškas piešimas, knygos „Mūsų kelionė į kosmosą“ dizainas.

Taip pat pasiūlykite vaikams programas, skirtas ugdyti vyresnio amžiaus ikimokyklinukų loginį mąstymą, suvokimą ir atmintį.

2 skaidrė

1. Mes gyvename Žemės planetoje. Žemė yra mūsų namai. Žemė primena rutulio formą.

3 skaidrė

2. Žemė yra vienintelė planeta, kurioje yra gyvybė (saulė, oras ir vanduo).

Saulės,oro ir vandens reikia vis labiau nei bet kada.Be vandens organizmas sunyksta.Saulė suteikia mums jėgų.Na o oras,kad ir kur bebūtum, aprūpina smegenis maistu.Taigi mus traukia. iš namų mums pažįstamu taku.Salynai,miškai,laukai.Gyvename,žemė sukasi!

4 skaidrė

3. Saulė suteikia mums šviesos ir šilumos.

5 skaidrė

4. Medžiai gamina deguonį, kuriuo kvėpuojame.

6 skaidrė

5. Vandens telkinių dėka Žemės planetoje galime gerti gėlo vandens.

  • 7 skaidrė

    6. Todėl Žemės planetoje gyvena: žmonės, gyvūnai, paukščiai, žuvys, vabzdžiai.

    8 skaidrė

    7. Žemės planetoje auga: medžiai, gėlės, uogos, grybai ir kt.

  • 9 skaidrė

    8. Žemės planetoje yra didžiuliai miškai, žole apaugusios lygumos, aukšti kalnai ir karštos dykumos.

    10 skaidrė

    9. Didžioji dalis Žemės yra padengta vandeniu.

  • 11 skaidrė

    10. Planeta Žemė yra tik dulkės didžiulėje juodoje erdvėje. Planeta nestovi vietoje – ji sukasi aplink savo ašį ir tuo pačiu juda aplink Saulę.

    12 skaidrė

    11. Planetos sukimosi aplink savo ašį dėka keičiasi diena (rytas, popietė, vakaras, naktis).

    13 skaidrė

    12. Dėl Žemės judėjimo aplink Saulę keičiasi metų laikai. Kelionė aplink Saulę Žemei užtrunka vienerius metus. Taip prasideda ir baigiasi metai. Kiek mėnesių būna per metus?

    14 skaidrė

    13. Žemė apsisuko aplink Saulę vieną kartą – praėjo vieneri metai, paskui apsisuko antrą kartą – praėjo antri metai, treti ir t.t. septinta... Ir per metus išaugote. Greitai eisi į mokyklą... Dėl to, kad gyveni Žemės planetoje, turi praeiti visą savo gyvenimo kelią: nuo gimimo iki senatvės.

    15 skaidrė

    „Greitai suskaičiuok“

    5 metai? 6 metai? 7 metai? -14- Jei jums dabar septyneri metai, tai kiek kartų Žemė apsisuko aplink Saulę? /skaičiuojama nuo tavo gimimo/.

    16 skaidrė

    15. Visatoje yra ne viena planeta Žemė (Saulė – didžiulė ugninė žvaigždė ir 9 planetos: Merkurijus, Venera, Žemė, Marsas, Jupiteris, Saturnas, Uranas, Neptūnas, Plutonas).

    17 skaidrė

    16. Žemė turi palydovą Mėnulį.

    18 skaidrė

    17. Norėdami ištirti erdvę, pirmieji į skrydį buvo išsiųsti šunys: Belka ir Strelka. Po skrydžio jie saugiai grįžo į Žemę.

    19 skaidrė

    18. Jurijus Aleksejevičius Gagarinas. Jis buvo pirmasis astronautas, skridęs aplink Žemę erdvėlaiviu (raketa).

    20 skaidrė

    19. Erdvėlaivio (raketos) vyriausiasis konstruktorius Sergejus Pavlovičius Korolevas.

    21 skaidrė

    20. Norint tapti astronautu, reikia gerai mokytis, būti raštingu, sportuoti ir turėti gerą sveikatą. Taip prieš skrydį į kosmosą atliekama medicininė apžiūra.

    22 skaidrė

    21. Taip ruošiami astronautai ir atrenkami tie, kurie skris į kosmosą (protingi, stiprūs, fiziškai kieti, valingi, darbštūs, išradingi).

    23 skaidrė

    Pirmoji moteris – kosmonautė Valentina Tereškova Valentina Tereškova treniruojasi, ruošiasi skrydžiui. -22-

    24 skaidrė

    Astronautas Mėnulyje.

    23. Norėdami dirbti erdvėje, turite turėti specialų kostiumą (skafandras, kombinezonas, batai ir kt.) Apranga turi būti patogi ir praktiška, su specialia įranga (racija, gyvybę palaikanti sistema ir kt.)